Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
18. augusts, 2014
Drukāt

Valsts kontrole publiskos pārkāpēju sarakstus un noteikto sodu apmērus

Foto - LETAFoto - LETA

No šodienas katrs interneta lietotājs var iepazīties ar to, kāds sods piemērots nesaimnieciskiem vadītājiem un tiesību normu neievērotājiem pēc Valsts kontroles (VK) revīzijām, informē Valsts kontroliera biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Liepiņa-Milzarāja.

Jaunajā VK mājaslapā ir ieviesta īpaša sadaļa, kurā var pārskatāmi izsekot līdzi tam, kā uz revīzijās atklātajiem pārkāpumiem reaģē tiesībsargājošās iestādes un augstākās uzraugošās institūcijas. Sadaļa aplūkojam lrvk.gov.lv/reviziju-rezultati/parkapumu-izskatisana/.

“Mēs rūpīgi sekojam un arī turpmāk sekosim tam, kā tās institūcijas, kurām jāsoda par pārkāpumiem atbildīgās amatpersonas, pilda savus likumos noteiktos pienākumus,” uzsver valsts kontroliere Elita Krūmiņa. “Publicētajā pārkāpēju sarakstā iespējams iepazīties gan ar revīzijās atklātajiem faktiem, gan ar to izvērtēšanas gaitu dažādās institūcijās. Vainīgajām amatpersonām var tikt piemērota gan kriminālā, gan administratīvā, gan disciplinārā atbildība. Par to, kāda tā ir un kādā stadijā atbildības izvērtēšana notiek, regulāri varēs uzzināt šajā sadaļā jaunajā VK mājaslapā,” norādīja valsts kontroliere.

Pārkāpēju saraksts veidots, apkopojot pēdējos divos gados veiktajās revīzijās atklātos tiesību normu pārkāpumus, kuru rezultātā nodokļu maksātājiem ir nodarīti ievērojami zaudējumi. To apmērs svārstās no dažiem desmitiem tūkstošu līdz vairākiem miljoniem eiro, un tie var būt radušies gan tīšas noziedzīgas darbības, gan arī nesaimnieciskas rīcības rezultātā. Atkarībā no pārkāpuma rakstura VK ir informējusi vai nu tiesībsargājošās, vai augstākās institūcijas un prasa konkrētu rīcību vainīgo sodīšanā.

Valsts kontrolei likums nav deleģējis sodīšanas funkciju, tāpēc vainīgo nosaukšana un regulāra to atbildības izvērtēšanas pieprasīšana ir efektīvākais instruments taisnīguma panākšanai un nodokļu maksātāju interešu aizstāvībai.

VK mājaslapa piedāvās arī citus jaunumus – iespēju pārskatāmāk iepazīties ar jau veikto revīziju rezultātiem, piedalīties diskusijās par nepieciešamajiem uzlabojumiem valsts un pašvaldību resursu apsaimniekošanā, ierosināt jaunas revīziju tēmas, kā arī izteikt savu viedokli par VK darbu. Izmantojot jauno mājaslapu, interesenti var ērti aplūkot VK informāciju populārākajos sociālajos medijos Twitter un Youtube.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (26)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+