×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. marts, 2013
Drukāt

Valsts kontrole vēlas operatīvi reaģēt uz aktuāliem revīziju pieprasījumiem

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts kontrole vēlas reaģēt uz sabiedrībā aktuāliem notikumiem un veikt revīzijas iestādēs, kur tas ir aktuāli konkrētajā brīdī, intervijā aģentūrai LETA atklāja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Operatīvā reaģēšana ir viens no jaunajiem darbības virzieniem, ko šogad vēlas ieviest Valsts kontrole. Krūmiņa skaidroja, ka patlaban revīzijas tiek veiktas saskaņā ar iepriekš noteikto plānu – to parasti nosaka iepriekšējā gada nogalē, un ņemot vērā, ka Valsts kontrolei ir ierobežoti resursi, nav iespēju operatīvi reaģēt uz aktuāliem jautājumiem un iekļaut kādas papildu pārbaudes.

“Resursu trūkuma dēļ mums vajadzēja atteikt pārbaudes Paula Stradiņa slimnīcā, kā arī citos gadījumos. Manuprāt, ir svarīgi, ka Valsts kontrole varētu operatīvi, balstoties uz saņemto informāciju un mūsu pašu riska vērtējumu, reaģēt un veikt papildu pārbaudes par atsevišķiem jautājumiem,” stāstīja valsts kontroliere.

Tomēr nebūšot tā, ka Valsts kontrole reaģēs uz katru aktuālu notikumu un katrā no gadījumiem veiks revīziju. Tas nozīmē, ka būs noteikta vienota kārtība, kādā Valsts kontrole izvērtēs nepieciešamību veikt šādas pārbaudes, izvērtējot gan jautājuma aktualitāti, gan iespējamo ietekmi uz valsts vai pašvaldības budžetu. “Mums ir svarīgi šādos gadījumos sniegt viedokli iespējami īsākā laikā, negaidot gadu vai divus, kad jautājums jau zaudētu savu aktualitāti,” noteica Krūmiņa.

Jau ziņots, ka Valsts kontrole plāno pievērsties arī pašvaldībām, regulāri veicot tajās revīzijas, jo nereti tiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības par iespējamu neekonomisku rīcību ar publisko finansējumu. Taču šīm revīzijām un arī operatīvai reaģēšanai Valsts kontrolei patlaban nepietiekot līdzekļu – par šo jautājumu plānots jau tuvākajā laikā runāt ar Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisiju, Finanšu ministriju un valdību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+