×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Valsts kontrole vērš deputātu uzmanību uz problēmām ar zemessargu uzskaiti

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts kontrole (VK) otrdien vērsusi Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputātu uzmanību uz problēmām ar zemessargu pārreģistrēšanos un uzskaiti, pēc komisijas sēdes atzina tās vadītājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”).

Latkovskis norādīja, ka šī gada 1.februārī uzskaitē bija 8033 zvērestu nodevušo zemessargu. Problēma esot faktā, ka ne visi zvērestu devušie zemessargi atrodas Latvijā, jo daļa no viņiem strādā ārvalstīs materiālu apstākļu dēļ, viņš teica, piebilstot, ka VK revīzijā nav konstatētas nelikumības.

“Ir zemessargi, kas var piedalīties visās mācībās gada laikā, un VK ziņojumā viņi izskatās smuki. Tomēr ir arī zemessargi, kuri strādā astoņu stundu darba dienu un nevar piedalīties visās mācībās,” teica Latkovskis.

“Ja būs karš, viņi noteikti atsauksies,” viņš piebilda.

Latkovskis uzskata, ka VK veiktā revīzija “Valsts budžeta līdzekļu izlietošanas likumība un efektivitāte, nodrošinot Latvijas Republikas Zemessardzes darbību” ir veikta pareizajā laikā, jo šobrīd zemessardzē tiek veidotas paaugstinātas gatavības vienības, un VK ziņojums palīdzēs sadalīt finansējumu.

“Būs paaugstinātas gatavības zemessardzes vienības, un tajās būs ieguldīti vairāk līdzekļi. Lai tie, kas var veltīt vairāk laika, būtu profesionālāki un spētu reaģēt ātrāk,” norādīja Aizsardzības komisijas vadītājs.

“Vasarā pieņemtā īpašā programma, kas paredz līdz 2018.gadam investēt zemessardzē 70 miljonus, nozīmē, ka mūsu zemessargi staigās tādā pašā apģērbā kā mūsu profesionālie karavīri un viņiem būs tādi paši ieroči,” teica deputāts.

Iepriekš Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” vēstīja, ka, lai gan visiem zemessargiem pēdējo piecu gadu laikā bija jāpārslēdz līgumi par tālāku dienestu Zemessardzē, to izdarījusi mazliet vairāk nekā puse – ap 60% no tiem zemessargiem, kas skaitījās dienestā uz šā gada 1.janvāri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+