×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

Valsts kontrole: VNĪ nepietiekami iegulda nekustamajos īpašumos (1)

Foto - LETAFoto - LETA

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) nepietiekami plāno investīcijas vidējā un ilgtermiņā, kā arī nepietiekami investē nekustamajos īpašumos, secinājusi Valsts kontrole.

Valsts kontrole veikusi revīziju Finanšu ministrijā un VNĪ, lai pārbaudītu, kā tiek ieviesti 2009.gadā veiktajā likumības revīzijā sniegtie 57 ieteikumi, informēja valsts kontrolieres palīdze Zane Švāģere.

Revīzijā Valsts kontrole secinājusi, ka VNĪ nekustamajos īpašumos investē tikai pēc to lietotāju pieprasījuma un tad, ja nepieciešamie līdzekļi tiek piešķirti no valsts budžeta. Tāpat secināts, ka VNĪ savus brīvos finanšu līdzekļus nenovirza nekustamo īpašumu tehnisko problēmu novēršanai, bet gan iegulda depozītos. Tādējādi investīciju projekti tiek realizēti par budžeta vai kredītu līdzekļiem.

Tāpat revidenti norāda, ka VNĪ neveic informācijas apkopošanu par valsts nekustamo īpašumu stāvokli, neizvērtē nepieciešamo remontu un būvdarbu prioritāti. Rezultātā netiek laikus novērsti nekustamo īpašumu pārbaudēs konstatētie trūkumi. Nepieciešamie remonti netiek iekļauti plānā, tikmēr ēku stāvoklis pakāpeniski pasliktinās un daži nami jau ir avārijas stāvoklī. Secināts, ka VNĪ neapkopo un neanalizē valsts iestāžu vajadzību pēc telpām. Tā netiek izpildīta pašas sabiedrības definēta svarīga funkcija – nodrošināt valsts institūcijas ar to darbībai piemērotām telpām.

Vienlaikus gan arī revidenti norāda uz vairāku ieteikumu īstenošanu. Pēdējo divu gadu laikā budžetā laikus ieskaitīti valsts nekustamo īpašumu atsavināšanā iegūtie līdzekļi vairāk nekā 8 miljonu latu apmērā, tāpat veikti uzlabojumi grāmatvedības uzskaitē, un no 2010.gada visi uz Finanšu ministrijas vārda reģistrētie valsts nekustamie īpašumi tiek uzskaitīti un atbilstīgi uzrādīti FM finanšu pārskatā valsts aktīvos. Vairākas darbības bijušas vērstas uz normatīvo aktu izstrādi, kas rada priekšnoteikumus darbības uzlabošanai, nevis uz ieteikumu ieviešanu dzīvē.

Pēc šīs revīzijas Valsts kontrole sniegusi 10 ieteikumus un aicina turpināt uzlabot valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanu un apsaimniekošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. VNĪ – tas nozīmē: pagalam bēdīgi nolaistus namus, kas grauj ne tikai Rīgas paskatu vien. Bet Rīgā laikam to namu ir vairāk nekā Valmierā, Cēsīs utt. Pilnīgi nesaprotami visu laiku bija – kā tā var: vienai iestādei jāatbild par namu sakopšanu, tagad – atklājas, ka nami speciāli netiek kopti un nodokļu maksātāju naudiņa aizlaista latatā. Varbūt kādai no amatpersonām būtu reāli jāpasēd aiz restēm. Vismaz par biedinājumu citiem tādiem pašiem, ka valsts nauda nav pašu nauda.

Draugiem Facebook Twitter Google+