×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
4. marts, 2017
Drukāt

Valsts liek atdot izmaksāto bezdarbnieka pabalstu (13)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kāda bezdarbniece tiek vainota nelikumīga pabalsta saņemšanā par kopējo summu 306 eiro. Sievietei ir bloķēti bankas konti un sabojāta kredītvēsture, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Sieviete pērn esot saņēmusi bezdarbnieka pabalstu, kas viņai neesot pienācies, jo marta sākumā nodibinājusi savu SIA un Valsts ieņēmumu dienestā (VID) reģistrējusies kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja. Kaut ienākumu nav bijis, tik un tā automātiski skaitījusies kā darba ņēmēja, kurai pabalsts nepienākas.

Pirms tam sieviete konsultējusies ar VID darbinieci, kura ieteikusi par statusa maiņu ziņot Nodarbinātības valsts aģentūrai tikai tad, kad būs gūti pirmie ienākumi. Sieviete tā arī rīkojusies, taču tagad valstij saņemtais bezdarbnieka pabalsts jāatdod ar procentiem.

Sieviete notikušajā vaino VID ierēdņus, kuri nav paskaidrojuši, ka par statusa maiņu vajadzējis ziņot uzreiz, negaidot, kad parādīsies pirmie ieņēmumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. to čūsku midzeni gan vienreiz vajadzētu iztrenkāt!!! Lai paceļ savas resnās d….. un pastaigā pa daudzdzīvokļu namiem un veic apzināšanu par izīrētajiem dzīvokļiem bez līgumiem!!! Kur nekaunīgie dzīvokļu īpašnieki plēš nenormālas!!! summas no cilvēkiem! Slēdzot īres līgumu oficiāli-lūk,valsts makā iekristu prāva summa! Citādi tās bābiņas vairāk neko nezin,kā tikai kvernēt pie datora un peilēt-ko tik atkal kāds nav samaksājis!!! taisnīgi vai nē-tas ir stiepts jēdziens,jo—– likumdošanā mums ir HAOSS!

 2. Dirnens ( finansu police ) Atbildēt

  Neticiet Mulku zemes ieredniem ! ! Visi vini ir komunistu mafijas locekli .

 3. Roka (NVA) roku (VID) mazgā – abas uzmet eleganti! Mācās, študenti, mācās!

 4. Jautājums man ir cits- kas notiks ar šo uzņēmumu un darbiniekiem(ja tādi būs), ja dibinātāja un vadītāja nezina pašu elementārāko likumdošanas burtu???? Un te nav runa par kkādiem sarežģītiem grāmatvedības cipariem! Ieslēdz elementāro loģiku, šefene 😀 Nav ko gausties,pati vien vainīga!!!! Man nevienā mirklī nav žēl cilvēku, kas kko shēmo ar pabalstiem!!!

 5. vienkārši jāsametās lai Vējonis ar Šleseru tiek atpakaļ no medusmēneša ceļojuma

 6. Cilvēki, padomājiet par šito netaisnību un bezjēdzību! Uzņēmumiem ar miljonu parādiem tiek atlaista nodokļu nemaksāšana. Bet te cilvēkam bezdarbniekam grib izspiest pēdējo. No kurienes lai viņš ņem naudu?

 7. Lai vairs neviens never muti vaļā par uzņēmēju trūkumu. Te skaidri redzams, kā valsts cīnās uzņēmēju iznīcināšanas programmā.

 8. nodokļu maksātājs Atbildēt

  Es uzskatu ,ka VID būtu jāatvainojas šai sievietei, jāanulē savs prasījums. Pretējā ga’dijumā vid jāsūdz tiesā par nepatiesas informācijas , konsultācijas sniegšanu,kas novedusi pie finansu un morālā kaitējuma. Galu galā VID no mums prasa tādu paklausību kā ķīnā, tad ,lai arī paši atbild par savām kļudām. Tas būtu pirmais solis reputācijas atjaunošanai.

 9. nodokļu maksātājs Atbildēt

  Nekad neticiet valsts ierēdņiem, ja teikto viņi neuzraksta uz papīra un neapstiprina ar savu parakstu un zīmogu. Jo paiet laiks, viņi labākā gadījumā atvainosies, vai atnāks cits darbinieks un pateiks piedodiet mēs kļūdījāmies. Turklāt , Latvijā tiešām ir debīla situācija, Tu vari nestrādāt , bet skaitīties super nodrošināts, jo Tev ir reģistrēta sia. Atšķirībā no UK Īrijas, kur ienākumi nozīmē, ka esi nodarbināts.
  Šajā gadījumā likums prasa , ka reģistrējot sia obligāti vajag norādīt Valdes locekli, tam obligāti jāmaksā alga, strādā vai nestrādā, kas pašā saknē ir nepareizi 1 darbinieka siam. Tāpēc mas ieteikums jaunajiem censoņām, nejklausiet VID un citiem. Dariet kā saka Anglijas valdības nodokļu konsultānts. Kamēr neesi pārliecinājies,ka būs apgrozījums , sasniedzis vismaz neapliekamnon=minimumu ieņēmumu apjomu, neko nereģistrē.

  Latvijā šo cilvēku padarīja par mulķi, kaut gan viņu vajadzēja slavēt un vēlatbalstīt. Pašai Nodarbinātības aģent”urai vajadzēja mudināt nodibināt sia ,palīdzēt izstrādāt darbības vīziju, lai cilvēks nesēdētu valstij uz kakla. Bet LV ierēdņi dara visu, lai būtu otrādi.

  • Ko tu pin iekšā UKun Īriju??? Tu vēl varbūt par Ziemeļkoreju uzraksti, kur noteikti gan nodokļu nemaksātājus, gan glupus ierēdņus uzreiz pakar!!!! Pieriebušies šitie salīdzinātāji!!!

 10. Kā VIDs savādāk pelnīs naudu? Ja viss, visiem būs skaidrs in viegli izdarāms, nebūs iespējas iekasēt soda naudas.
  VID darbs sastāv no trim vaļiem:
  1) Padarīt sistēmu pēc iespējas sarežģītāku un nesaprotamāku,
  2) Sniegt maldīgas un nepatiesas konsultācijas,
  3) Iekasēt soda naudas.

 11. Nav pirmais gadijums,kad vid darbinieces nepaskaidro ka pienakas

Draugiem Facebook Twitter Google+