×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. aprīlis, 2014
Drukāt

Valsts mežos nopelnīts visvairāk (1)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pagājušajā gadā akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” (“LVM”) nopelnījusi 61 miljonu eiro un bijusi visvairāk pelnošā valsts akciju sabiedrība.

Salīdzinot ar 2012. gadu, uzņēmums nopelnījis gandrīz sešus miljonus eiro vairāk. “LVM” pērn nav palielinājis ne koksnes ciršanas, ne tās pārdošanas apmērus. Tā kā 97% no uzņēmuma apgrozījuma sastāda koksnes realizācija, peļņas kāpuma pamatā ir kokrūpnieku un koksnes biomasas pārstrādātāju pirktspēja.

“Neauditētie dati rāda, ka uzņēmumam ir izdevies palielināt ienākumus no koksnes pārdošanas, nepalielinot ciršanas apjomus, galvenokārt pateicoties Latvijas kokrūpniecības efektīvam darbam un stabilai ārvalstu tirgu situācijai. Minēto pieaugumu savukārt ietekmējusi augstāka vidējā pārdošanas cena galvenokārt stratēģisko sortimentu grupā (zāģbaļķi, finierkluči). 2013. gadā tā bija 59,22 eiro/m3, kas ir par 4,56 eiro/m3 augstāka nekā 2012. gadā,” skaidro “LVM” valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks. Viņš norāda, ka no tīrās peļņas lauvas tiesu kā dividendes saņems valsts budžets, atlikusī daļa tiks novirzīta investīcijām mežu infrastruktūrā un mežsaimniecībā.

Uzziņa
mezs_pelna

2013. gadā ieņēmumi no apaļkoksnes pārdošanas “LVM” – 228,5 milj. eiro (Ls 160,6 milj.), kas ir par 7,7 milj. eiro (Ls 5,4 milj.) vairāk nekā 2012. gadā.

“LVM” pērn strādājuši ar 259,9 milj. eiro neto apgrozījumu, kas ir aptuveni par 6,6 milj. eiro jeb 2,6% vairāk nekā 2012. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu tad arī ģeniji.Ģūt peļnu zaģejot mežu par kuru nav maksāts ne cents jau var pat Stripnieks.
    Bet vispar gaidu to dienu,kad viņu paputis no darba….kungs jau bus aizsedejies…

Draugiem Facebook Twitter Google+