×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
25. septembris, 2012
Drukāt

Valsts mežu platības pieaug


Foto - LETAFoto - LETA

Septembrī akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” (“LVM”) akcionāru sapulce atbalstījusi uzņēmuma nodomu nopirkt 40 meža zemes īpašumus 574 ha platībā, bet Zemkopības ministrija ir atbalstījusi “LVM” plānus šogad kopumā iegādāties meža zemi 968 ha platībā, atpērkot to no 67 īpašniekiem. 


 

Uzdodot valsts mežu apsaimniekotājiem palielināt valstij piederošās saimniecisko mežu platības, akciju turētāji šim mērķim atvēlējuši vienu miljonu latu. Šādi privātajiem meža īpašniekiem, kas vēlas mežu pārdot, bet vēlas arī to, lai meža nākotnes peļņa paliktu Latvijā, ir iespēja savu īpašumu pārdot valstij. Piedāvājumi “LVM” atpirkt mežu no īpašnieku puses esot daudz.

Kopumā valstij pieder 1,6 miljoni ha meža, bet privātajiem meža īpašniekiem, pašvaldībām, baznīcām u. c. – 1,5 miljoni ha. Lielākā mežu īpašniece aiz valsts Latvijā šobrīd vēl ir Rīgas pašvaldība, kas apsaimnieko 40 000 ha, taču tai uz papēžiem naski min norvēģu kompānija “Foran Real Estate”, kas jau iepirkusi 37 600 ha meža, un zviedru kompānija SIA “Myrtillus”, kurai pieder 37 500 ha meža. Trešais šajā sarakstā ir ASV kompānijas “Phemus Corporation” meitas uzņēmums SIA “Fragaria”, kam pieder 12 600 ha. Kopā šīm trim kompānijām Latvijā pieder jau gandrīz 
90 000 ha meža.

Plānots, ka nākamgad “LVM” meža zemju iepirkšanai tērēs vairāk nekā šogad.

 

Roberts Strīpnieks, “LVM” valdes priekšsēdētājs: “No nekustamo īpašumu apsaimniekošanas un nemeža zemju nomas šogad plānojam ieņemt 1,2 miljonus latu. Tā kā šie līdzekļi katru gadu tiek izlietoti jaunu meža zemju iegādei, tad nākamgad varēsim tērēt meža zemes pirkšanai par 200 000 latu vairāk nekā šogad.”

 

Taču saimnieciski izmantojamo mežu zemes arī pēc meža zemju iepirkuma noslēguma “LVM” būtiski nepalielināsies, tāpēc ka valsts mežos turpina pieaugt aizsargājamo teritoriju platības. Tā, piemēram, mikroliegumi vien šajā gadā valsts mežos pieauguši par vairāk nekā 1000 ha.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+