Latvijā
Politika

Valsts neiebilst pret RD deputātu darbu vairākās komitejās 6

Foto: LETA

Likums “Par pašvaldībām” nenosaka maksimālo komiteju skaitu, kurās var darboties deputāts, aģentūrai LETA norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Iepriekš vēstīts, ka partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR) koalīcija aizejošā Rīgas domes sasaukuma pēdējā sēdē trešdien veica priekšdarbus, lai spētu nodrošināt stabilu vairākumu visās Rīgas domes komitejās arī nākamajā sasaukumā, kurā abas partijas būtiski zaudējušas pozīcijas, tādējādi līdzšinējā nolikuma apstākļos tas būtu apgrūtinoši. Tika noteikts, ka turpmāk katrs deputāts varēs darboties vairāk nekā divās domes komitejās.

VARAM norāda, ka sniegs oficiālu atzinumu par Rīgas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem pēc to saņemšanas ministrijā, un pašlaik sniedz tikai viedokli attiecībā uz jautājumu par deputātu tiesībām darboties vairākās komitejās.

Ministrija vērš uzmanību, ka domes ekskluzīvajā kompetencē ir noteikt domes komitejas, to skaitlisko sastāvu, kompetenci un darba organizāciju. Papildus attiecīgajā likumā noteikti nosacījumi, kuri jāievēro, veidojot komiteju sastāvu. Proti, katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības pārstāvju skaitu komitejā nosaka iespēju robežās proporcionāli no katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības ievēlēto deputātu skaitam, skaidro ministrijā.

VARAM skaidro, ka komitejas locekļu skaits nedrīkst būt mazāks par trim, un to locekļu skaits nedrīkst pārsniegt pusi no domes deputātu kopskaita, izņemot finanšu komiteju. Savukārt katram deputātam jābūt vismaz vienas domes komitejas loceklim. Līdz ar to likums “Par pašvaldībām” nosaka minimālo komiteju skaitu, kur var darboties deputāts, bet ne maksimālo.

Savukārt, komentējot Rīgas domes apstiprinātos pašvaldības 2017.gada budžeta grozījumus, kuros pašvaldības ieņēmumi plānoti 885,8 miljonu eiro apmērā un izdevumi paredzēti 948,7 miljonu eiro apmērā, tādējādi palielinot budžeta deficītu no 28,8 līdz teju 63 miljoniem eiro, ministrija norāda, ka pašvaldības savus budžetus izstrādā, apstiprina un izpilda patstāvīgi.

“Valsts pārvaldes institūcijas nedrīkst iejaukties pašvaldību budžetu izstrādāšanā un izpildē, ja tas nav paredzēts likumā. Līdz ar to VARAM nav tiesiska pamata norādīt pašvaldībai uz finanšu līdzekļu novirzīšanu konkrētiem mērķiem vai izmaiņām budžetā,” secina VARAM.

LA.lv
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
4 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
RS izziņo izmaiņas 18. novembrī: uzzini par sabiedrisko transportu un stāvvietām
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Ekonomika
Darbaspēka rezerves izsīkst, tā turpināt nevar – ekonomisti par bezdarbu un nodarbinātību
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
17 tūkstoši zaudējuši cerības atrast darbu Latvijā: jaunākie CSP dati
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Koļegovas brālis skaidro shēmas, kā sadarbojies ar māsu naudas darījumos
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
5 stundas