Kultūra
Kultūrpolitika

Valsts nozīmes bibliotēkās internetā visvairāk meklēts vārds “Rainis”0

Foto – LETA

Saskaņā ar Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) apkopoto statistiku, lielo valsts nozīmes un augstskolu bibliotēku lietotāji jaunieviestajā akadēmisko resursu interneta meklētājā Primo šī gada sākumā visvairāk meklējuši vārdu “Rainis”, šodien informē Ilma Elsberga, Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) projekta vadītāja asistente.

Primo ieviešanu pagājušajā gadā KISC īstenoja piecās valsts nozīmes un augstskolu bibliotēkās – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Latvijas Universitātes bibliotēkā, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskajā bibliotēkā, Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkā un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Fundamentālajā bibliotēkā.

Šī gada janvārī meklētājā Primo no Latvijas, Lietuvas, ASV, Krievijas un Lielbritānijas veiktas 6174 meklēšanas sesijas, atverot 16 842 šķirkļus. Vismeklētākie trīs vārdi un vārdu savienojumi ir “Rainis” (39 meklējumu reizes), “administratīvā akta izpilde” (33 reizes) un “business” (29 reizes). Meklētas arī tādas vārdkopas kā “Latvijas vēsture” (17 reizes), “dzīvnieku patversmes” (15 reizes) un “vilcienu saraksts” (15 reizes).

Lietotājam Primo vidē ir plašas iespējas meklēt gan vienkārši pēc atslēgas vārda, gan paplašināti. Atlasītajiem ierakstiem var pielietot daudzveidīgus filtrus, piemēram, atlasīt detalizētāk – pēc autora, izdošanas gada, valodas, kurā darbs pieejams, un citiem dažādiem kritērijiem. Tāpat meklēšanas procesā iespējams veidot savas izlases no atlasītajiem ierakstiem, pievienot tiem grāmatzīmes un sūtīt tos uz e-pastu.

LA.lv