×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
21. augusts, 2017
Drukāt

Valsts pabalstīs arī pašnodarbinātos

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tā dēvētos starta aizdevumus uzņēmējdarbības iesācējiem un mikroaizdevumus, kurus līdz šim no valsts varēja saņemt tikai sabiedrības ar ierobežotu atbildību vai individuālie komersanti, turpmāk varēs saņemt arī pašnodarbinātās personas.

To paredz Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotie grozījumi noteikumos par mikroaizdevumiem.

Plānots pagarināt arī izsniegto aizdevumu atmaksas termiņu. Starta aizdevumiem termiņu varētu pagarināt līdz 10 gadiem, savukārt nekustamā īpašuma iegādei, būvniecībai vai rekonstrukcijai līdz 15 gadiem. Pašlaik gan starta aizdevumiem, gan mikroaizdevumiem atmaksas termiņš nevar pārsniegt astoņus gadus. Bet piešķiramo summu “griesti” ir dažādi. Starta aizdevums vienam komersantam nevar būt lielāks par 150 tūkst. eiro. Savukārt mikroaizdevumam – lielāks par 25 tūkst. eiro.

Pašlaik par uzņēmējdarbības iesācēju, kurš varētu saņemt aizdevumu, neuzlūko tādu, kurš pastarpināti, izmantojot reģistrētu SIA, jau ir iesaistīts uzņēmējdarbībā. Turpmāk to vairs neņemtu vērā. Lai aizdevumu saņemtu, pietiktu ar to, ka persona tikai plāno reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējs.

Tāpat EM plāno saimnieciskās darbības uzsācēju līdzšinējās komercdarbības maksimālo termiņu starta aizdevumiem pagarināt līdz pieciem gadiem – pašlaik noteikto triju gadu vietā.

Šie noteikumi stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas valdībā.

219 līgumi: 4,02 miljoni eiro

Līdz 2017. gada 1. maijam Attīstības finanšu institūcija “Altum” noslēgusi:

171 starta aizdevumu līgumu par 3,42 milj. eiro un pieņēmusi lēmumus par 199 aizdevumu izsniegšanu 4,18 milj. eiro;

48 mikroaizdevumu līgumus par 0,60 milj. eiro un pieņēmusi lēmumu par 199 aizdevumu izsniegšanu 0,61 milj. eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+