×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. decembris, 2012
Drukāt

Valsts par mācību līdzekļiem maksās vairāk

gramatas_leta4

Lai nodrošinātu valsts finansējumu ne tikai mācību literatūrai, bet arī citiem mācību procesā skolēnam nepieciešamiem mācību līdzekļiem, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, un tos janvārī plānots iesniegt izsludināšanai valsts sekretāru sanāksmē.

Sākotnēji grozījumus bija plānots iesniegt Valsts kancelejā (VK) jau decembrī, taču vienlaikus ar grozījumiem MK noteikumos jāveic grozījumi arī Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, tādēļ IZM kopējo dokumentu paketi VK plāno iesniegt janvārī.

 

IZM sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru visos mācību priekšmetos no 1. līdz 12. klasei ir izveidojuši visu mācību līdzekļu sarakstus, kas nepieciešami, lai īstenotu izglītības programmu saskaņā ar standartu, patlaban sarakstu grupējot trīs kategorijās – minimumā, optimumā un maksimumā. Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis iepriekš skaidroja, ka valsts ziņā būtu tas, kas attiecas uz saturu, mācību grāmatām un citiem līdzekļiem, kuri nepieciešami mācību procesa īstenošanai. Tiktu arī sagatavots grafiks, kurā varētu paredzēt, ka vecākiem pēc iespējas drīzāk nevajadzētu maksāt ne par ko, kas saistīts ar mācību procesa saturu un līdzekļiem. Optimālajā scenārijā daļu dotētu IZM, daļu – valsts, bet trešais finansēšanas līmenis iekļauj personiskās lietošanas līdzekļus, kurus turpinātu nodrošināt vecāki, – zīmuļus, sporta apģērbu un vairākas citas lietas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+