×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Valsts parāds pērn pieaudzis gandrīz par miljardu eiro, sastāda 37% no IKP (8)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Latvijas centrālās valdības parāds 2014. gada beigās bija deviņi miljardi eiro, atsaucoties uz operatīvajiem datiem, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts kases preses sekretāre Eva Dzelme.

Valsts parāds pērn decembra beigās bija apmēram 37% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Pēc aģentūras BNS aprēķiniem, pērn valsts parāds ir pieaudzis par 900 miljoniem eiro.

Aģentūra BNS jau rakstīja, Latvija pērn divas reizes emitēja obligācijas starptautiskajos. Pērn 14. janvārī starptautiskajos tirgos Latvija pārdeva septiņu gadu obligācijas viena miljarda eiro apmērā. Obligāciju fiksētā likme bija 2,625%, bet ienesīgums – 2,815%. Savukārt 24. aprīlī Latvija emitēja desmit gadu obligācijas viena miljarda eiro apmērā. Šo obligāciju fiksētā procentu (kupona) likme ir 2,875% gadā, bet ienesīgums – 2,961%.

Valsts parāds 2013. gada decembra beigās bija 8,1 miljards eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Latvijas valsts parāds bija 9 miljardi eiro, bet tam vēl jāpieskaita Latvijas ārējais parāds, kas 2013. gada beigās bija 21,4 miljardi latu jeb 130,5% no IKP! Bet VID gadā ieņem nodokļos tikai 7 miljardus eiro. Ja neattīstīsim ražošanu un citādi nepalielināsim ieņēmumus, tad visai drīz būsim turpat kur Grieķija. Citās Rietumvalstīs ir attīstīta ražošana, tāpēc viņi var līdz zināmai robežai dzīvot uz parāda, visu laiku aizņemoties un refinansējot šos parādus, bet priekš mums šāda finansu politika ir vienkārši avantūristiska. Aiz Grieķijas rindā uz defoltu jau stāv Luksenburga un Īrija ar milzīgiem ārējiem parādiem, kas visu laiku dzīvo pāri saviem līdzekļiem un skaitās labklājības valstis (augstākās minimālās algas un sociālās garantijas!) Jautājums tikai, cik ilgi?

 2. Nu tas nozīmē tikai vienu VAS pārdošana. Drīz Lattelecoms piederēs Zviedriem. Latvenergo Krieviem. Un meži visiem pa druskai, jo tur tač miljardi! Tā ir politika, ko skaļi neviens negrib minēt, bet sen izstrādāta. Un tad paši par dārgu naudu to visu pirksim atpakaļ. Ne jau tās pilsētas tiem investoriem vajaga! Mūsu laukus! Nonivilēs līdz pēdējam, un tad būvēs tur savas lielsaimniecības, cūku fermas un citus brīnumus. Kamēr paši būs salīduši pilsētās un maksās dubulttarifu par pārtiku, elektroenerģiju un pat nebūs kur acis mielot, jo meži būs izcirsti!

 3. Kārtējā izdevusies histērija no žurnālistu puses.

 4. Kurš iedrošinājās publicēt šādu informāciju?
  Galīgi traki esat?
  Kā lai tagad pamato Dombrovska “veiksmes stāstu” par ko pat grāmata sarakstīta un Latvijas darboņi, izmantojot prezidentūras iespējas, to mēģinās iepotēt citām vienlīdz pamaz attīstītām valstīm?

  • Ar Latviju viss ir kaartiibaa! Citaam valstiim, pat Vaacijai ir saliidzinoshi daudz lielaaki paraadi. Pat somiem ir paraadi. Par aiznjemto naudu apbrunjosim muusu karaviirus, tad neviens Latvijai neuzbruks!

 5. latvietis parastais Atbildēt

  tik politiķi stāsta ko citu, budzets pildoties lieliski, aizdevumu svf un eiropai atdodam laikā un bez problēmām… valsts parādiem vutu jāiet mazumā, bet tie turpina augt un vel fantastiskā ātrumā

 6. sociāli atstumtais Atbildēt

  , bet Latvija ,, rullē ,, ( ko ?) 2014.gadā LR pametuši 58 000 personas ! ! ! – veiksms stāsts !?! kura nodaļa ?

Draugiem Facebook Twitter Google+