×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Valsts pārstāvji vēlas gāzt no amata Loginovu (papildināts plkst.17:13) (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Leonīds Loginovs.

Valsts pārstāvji Rīgas brīvostas valdē rosina no brīvostas pārvaldnieka amata atbrīvot Leonīdu Loginovu, liecina Satiksmes ministrijas (SM) informācija.

Valsts pārstāvji ceturtdien konstatējuši, ka Rīgas brīvostas pārvaldnieks nenodrošina valdes apstiprināto rīcības plānu. Proti, pārvaldnieks noteiktajos termiņos nav ievērojis Krievu salas projekta rīcības plānā uzdoto, tādējādi jau otro reizi atbildīgajām iestādēm radot pamatu apturēt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu projektam.

“Leonīds Loginovs savā darbībā nav spējis nodrošināt valdes pieņemto lēmumu izpildi noteiktajos termiņos, radot brīvostai jaunus finanšu riskus,” skaidro SM, norādot, ka valsts ieceltie brīvostas valdes locekļi lūguši sasaukt ārkārtas valdes sēdi un lemt par pārvaldnieka atbrīvošanu.

Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR) nākamajā trešdienā, 10.septembrī, sasauks valdes sēdi, lai izvērtētu Loginova profesionālo darbību un spriestu, vai ir pamats viņu atstādināt, kā to pieprasījuši valsts deleģētie valdes locekļi.

Ameriks skaidrojis, ka iesniegumu ar pieprasījumu par Loginova atstādināšanu viņš esot saņēmis šodien – divas nedēļas pēc tam, kad kopā ar satiksmes ministru Anriju Matīsu (V) apsekoja Krievu salas projekta darbu norisi, kur esot varējuši pārliecināties, ka darbi rit pēc grafika. Tobrīd Matīss neko neesot ieminējies par bažām, ka Loginovs netiekot galā ar saviem pienākumiem projekta sakarā.

Ameriks sacīja, ka “diez vai divu nedēļu laikā projekta gaita varēja tā mainīties”, tādēļ trešdien paredzētajā sēdē uzklausīs SM un citu argumentus.

Brīvostas valdē strādā četri valsts pārstāvji – valdes priekšsēdētāja vietniece Satiksmes ministrijas pārstāve Džineta Innusa un valdes locekļi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis Rolands Arturs Bebris, Finanšu ministrijas pārstāve Baiba Bāne un Ekonomikas ministrijas pārstāvis Ģirts Greiškalns. Vēl četri pārstāvji valdē ir Rīgas domei (RD) – valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR) un valdes locekļi Ivars Jakovels (SC), Mihails Kameņeckis (SC) un Nils Ušakovs (SC), ziņo LETA.

Loginovs Rīgas brīvostas pārvaldnieka amatā strādā kopš 1998.gada. Mēģinājumi atbrīvot Loginovu no pārvaldnieka amata notikuši vairākkārt, bet tie nav bijuši veiksmīgi. Šī gada maijā valsts kontroliere Elita Krūmiņa norādīja, ka Loginova atrašanās amatā nav attaisnojama, jo viņš nevēlas sakārtot institūcijas darbību. 2013.gada septembrī Valsts kontrole norādīja, ka RD un SM ir aktīvi jāiesaistās lemšanā par ostas pārvaldes amatpersonu disciplināro atbildību vai par atbilstību ieņemamajam amatam, negaidot tiesībsargājošo iestāžu atzinumu par šo amatpersonu saukšanu pie kriminālatbildības.

Krievu salas potenciālie nomnieki – stividorkompānija “Riga Coal Terminal” – vēstulē valdībai norāda, ka osta nav izpildījusi iepriekš parakstītajā līgumā uzliktās saistības izbūvēt un nodot ekspluatācijā ostas termināli ar atbilstošu infrastruktūru, lai varētu realizēt biznesa plānā ietvertās kravu operācijas. Vairāk nekā septiņus ar pusi gadu no pārvaldes neesot saņemts neviens darbu pieņemšanas un nodošanas akts par posmu darbu izpildi. Osta esot vienpusēji noteikusi izbūvējamos objektus un infrastruktūru. Tāpat uzņēmuma pārstāvji nav pielaisti pie jebkādiem būvniecības tehniskās uzraudzības pasākumiem, tiem bijusi liegta pieeja nomas objektam Krievu salā.

Aģentūras LETA rīcībā esošajā vēstulē, kuru parakstījis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Raivis Veckāgans, norādīts, ka salas līdzšinējā infrastruktūras izbūve pierādījusi, ka projekts tiek realizēts aplami un bezjēdzīgi, riskējot zaudēt ES fondu piešķirtos līdzekļus un kravas Rīgas ostā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. REZOLUCIJA:”” g’azt”” nevar,bet var tikai “‘pielikt pie algas!””

  2. Sen bija laiks, bet, vai misters 20% to pieļaus?!

Draugiem Facebook Twitter Google+