×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Valsts pārtrauc maksāt pabalstu par bērniem, kuri beiguši 9. klasi (10)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) atgādina, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem ģimenēm par bērniem, kuri jūnijā pabeiguši 9. klasi, no 1.jūlija ģimenes valsts pabalsta izmaksu pārtrauc.

Ja skolēns septembrī uzsāk mācības 10.klasē, tad pabalsta izmaksas atsākšanai izziņa no mācību iestādes nav nepieciešama. VSAA par bērniem, kas mācās vispārējās izglītības iestādē, informāciju septembrī saņems no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un, pamatojoties uz šo informāciju, turpinās izmaksāt ģimenes valsts pabalstu.

Ja bērns pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas turpina mācīties profesionālās izglītības iestādē un nesaņem stipendiju, tad pabalstu turpina maksāt līdz 19 gadu vecuma sasniegšanas dienai. Šajā gadījumā septembrī vecākiem jāiesniedz izziņa no mācību iestādes Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai.

Ja jaunietis uzsāk mācības profesionālās izglītības iestādē un saņem stipendiju, tad septembrī VSAA nodaļā jāiesniedz izziņa no skolas, lai saņemtu pabalstu par jūliju un augustu. Par turpmāko periodu pabalsts netiks izmaksāts.

Pabalsta izmaksu par bērniem, kuri turpinās mācības, VSAA atjaunos no oktobra, izmaksājot arī no 1.jūlija līdz 30.septembrim neizmaksātos pabalstus.

Par skolēniem, kuri pabeidz 8.,10. vai 11.klasi VSAA ģimenes valsts pabalsta izmaksu nepārtrauks un turpinās maksāt arī par vasaras mēnešiem.

Pabalstu pēc 12.klases absolvēšanas neatkarīgi no jaunieša vecuma VSAA pārtrauc izmaksāt no 1.jūlija.
Ģimenes valsts pabalsta apmērs par pirmo bērnu ir 11,38 eiro mēnesī, par otro bērnu ģimenē 22,76 eiro, par trešo bērnu un nākamajiem bērniem – 34,14 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Solīja paaugstināt pabalstus bērniem.Kur tad ir.?
  Vai tik tas raksts par tiem 105.- eiro nebija tepat šinī LA.LV.

 2. Solīja paaugstināt pabalstus bērniem.Kur tad ir.?

 3. Smieklīgs pabalsts …bet jūlijā un augustā jau tas pats tīnis negribēs ēst-ēst grib tikai kamēr mācās laikam…idiotisma augstākā pilotāža?

  • Par tiem 11 eiro .. noslaucīt labi ja var atļauties. Atvainojos par rupjību, bet neviena laba vārda nevar pateikt par mūsu valsts iekārtu

 4. Murgs ne valsts, tad kāda vēl var būt runa par patriotismu.!!!!

 5. kad zviedrijā paziņām pateicu, kāds ir bērnu pabalsts Latvijā par 2 bērniem, ko saņemu, viņi teica, ka ar tot taču var iztikt, jo domāja, ka tā ir nauda nevis par mēneis, bet par 1 dienu. Lūk, TĀ! Un tad ar dziļu nožēlu paskatījās uz mani un nopūtās. Un man palika kauns par savu zemi, jo ne jau es pie tā esmu vainīga, ka esam iedzīti tādā nabadzībā.

 6. patiešām apsmiekls,es izlēmu no 2 gad vec meitai apm zeke krat to bernnaudu lai bērnam pasam sava nauda,zinu kad visi ta nevar bet es uzskatu kad ir jāpaaugstna šī summa lai berns par savu naudu var ne tik paest apģērbties bet nopirkt ko grib,kvaiekskursija braukt

 7. Kaut kas neredzēts ,gatavi tiem bērniem atņemt tos nabaga grašus 11 eiro. Ģimenes valsts pabalsts ir apkaunojums valstij ,kas atrodas ES.Kāpēc neviens nav ierosinājis to kaut reizi pa 25 gadiem paaugstināt. Apsmiekls ne valsts.

 8. ka tik ar tik dāsniem un milzīgi lieliem pabalstiem ģimenes netop pārāk bagātas. Kāpēc te netiek celta trauksme no ES puses, ka tādi nabadzības pabalsti Eiropā nav pieņemami? Mums norāda, ka jāmaksā 21% par namu apsaimniekošanu, vēl visi rēķini kāpj, bet pārtikušas ģimenes Latvijai laikam nav vajadzīgas. Man ir kauns par tik zemiem pabalstiem bērniem.

  • Piekrītu. Visu laiku dzirdam par ES prasībām, bet vai LV aizstāv savas valsts pilsoņus,vai informē (aizstāv/ pamato ) par min. algu Latvijā un atbalstu ģimenēm. Kurā ES valstī vēl ir tik mazs atbalsts?

Draugiem Facebook Twitter Google+