×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
14. novembris, 2017
Drukāt

Valsts pārvaldē samazinās nodarbināto skaitu (19)

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Foto - LETAValsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Foto - LETA

Valsts pārvaldē nodarbināto skaits līdz 2020.gadam ik gadu tiks samazināts par 2%, paredz šodien ministru kabinetā atbalstītais valsts pārvaldes reformu plāns.

Ministri šodien vienojās, ka ministrijas sadarbībā ar Valsts kanceleju sagatavos izvērtējumu par resorā nodarbināto skaita samazinājumu un līdz 2018.gada 1.martam iesniegs to Valsts kancelejā, kura apkopos informāciju un rezultātus līdz 2018.gada jūnijam iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā.

Tāpat ministri vienojās, ka atlaižamo amata vietu statistikā varēs iekļaut arī tās amata vietas, kas tika likvidētas iepriekšējos divos gados.

Valsts kancelejā norādīja, ka reformas mērķis ir nodrošināt nodarbināto skaita samazināšanu valsts tiešās pārvaldes iestādēs, uz kurām Ministru kabinetam ir tieša ietekme, par aptuveni 6 % jeb 3000 amata slodzēm triju gadu laikā.

“Tas nepieciešams, lai sasniegtu Eiropas Savienības vidējo rādītāju un turpmāk nepārsniegtu to. Ievērojot vēsturisko pieredzi, ka jebkāds nodarbināto skaita samazinājums valsts pārvaldē tiek argumentēts kā absolūti neiespējams, nepieciešams centralizēti noteikt samazināmo amata slodžu skaitu katrā resorā, ievērojot gan pašreizējo vakanču īpatsvaru, gan resora kopējo lielumu,” norādīja Valsts kancelejā.

Plānots, ka vadlīnijas nodarbināto skaita samazināšanai resorā tiks izstrādātas Valsts kanceleja sadarbojoties ar nozares ministriju, ņemot vērā tādus kritērijus kā plānotās aiziešanas, amatu klasifikācija, atbalsta funkciju centralizēšana, brīvprātīgs samazinājums. Izstrādājot vadlīnijas, tiks vērtēts arī reģionālais aspekts, lai nodarbināto skaita samazinājums neskartu tikai iestādes teritoriālās struktūrvienības.

Vadlīnijas vienlaikus ņems vērā kopš 2015.gada veikto nodarbināto skaita samazinājumu un to neattiecinās uz Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un karavīriem, valsts drošības iestāžu un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbiniekiem, amata vietām diplomātiskā un konsulārā dienesta ārvalstu struktūrvienībās un terminētām amata vietām ārvalstu finanšu instrumentu, tajā skaitā Eiropas Strukturālo un investīciju fondu, investīciju nodrošināšanai.

Līdz ar to kopējais nodarbināto skaits, uz kuru tiek attiecināta samazināšana, ir apmēram 50 000.

“Iespējams, ka, veidojot minēto piedāvājumu, kādā no iestādēm samazinājums būs mazāks nekā citās, ievērojot noteiktus nozares plānotās attīstības vai citus apsvērumus. Nodarbināto skaita samazinājumu iespējams īstenot gan vienā reizē, gan proporcionāli vairāku gadu laikā, bet ievērojot katram gadam noteiktos “mērķa griestus”, lai nebūtu iespējams izvairīties no samazināšanas, cerot uz valdības attieksmes maiņu,” atzina Valsts kancelejā.

Pēc nodarbināto skaita samazināšanas ieekonomētie līdzekļi tiks atstāti iestāžu rīcībā un būs priekšnoteikums atlīdzības paaugstināšanai, tādējādi dodot iespēju vadītājiem savā komandā piesaistīt augsta līmeņa ekspertus.

Reformu plāns paredz, ka, iesaistot visas ministrijas, tiks izstrādātas vienotas vadlīnijas nodarbināto skaita samazināšanai valsts tiešās pārvaldes iestādēs, tostarp pēc vienotas metodikas nosakot katram no 14 resoriem sasniedzamos mērķa rādītājus attiecībā uz amata vietu skaitu 2018.gada 1.decembrī.

Plāns paredz, ka līdz 2018.gada martam tiks izstrādāta vienota pieeja nodarbināto skaita samazinājumam, vienlaikus atstājot pietiekami lielu elastību resora iestāžu vadītājiem.

Līdz 2018.gada jūlijam būs jāsamazina ilgstošo vakanču skaits resoros. Iecerēts sasniegt situāciju, lai ilgstošo vakanču skaits nepārsniedz 5% no amata vietu skaita.

Plāns arī paredz, ka 2019.gada un 2020.gada martā sabiedrība tiks informēta par nodarbināto skaita samazinājumu valsts tiešajā pārvaldē. Savukārt līdz 2020.gada decembrim ir jāveic jaunu amata vietu “iesaldēšanas” uzraudzība.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Samazinās apkopējas,tas ir vienkāršāk,bet tas birokrātijas burbulis tikai apvelsies miesās.

 2. Tas nenozīmē nekādu ekonomiju, jo plāno piesaistī ārpakalpojumu, un tagad pasakiet – KUR BŪS IEGUVUMS?

 3. arī ierēdnis ir cilvēks_arī viņam gribas ēst katru dienu Atbildēt

  Pārāk nesapriecājies, lasītāj, par šo ziņu! Var gadīties, ka atlaistais ierēdnis izrādās gudrāks par tevi un ieņem tavu darba vietu, bet tev jābrauc lasīt sēnes uz Īriju …

  • Pats nesapriecājies, Atbildēt

   99,999 % manu neieņems…
   Par sēņu lasīšanu saņemtu pēc padarītā,
   bet te – ne vairāk par minimālo(kaut izstiepies!)…

   • vēl ieskaiti SAVUS apavus un apģērbu + 35 km ceļam biļetes turp un atpakaļ + jābūt saviem darba rīkiem + pieprasa, lai būtu ekonomikas doktora grāds, lai izrēķinātu, kā budzim būtu lielāki ieņēmumi…

 4. Pārspīlēta administrācijas birokratizācija ir Latvijas posts.

 5. Vēl tāds nav piedzimis, kas spētu tikt galā ar birokrātiem.

 6. To var izdarīt viena mēneša laikā! Ja grib!

 7. ganu mentalitāte - .. Atbildēt

  Nevis samazināt skaitu,
  bet dot pilnu noslodzi
  tajā štata vietā, kurā tika
  pieņemti !!!
  Lai parāda savus talantus.
  Tā tikai dzenā pa riņķi pa
  tukšajām “vakancēm” un
  maksā algas par atnākšanu
  no rīta uz kafijas patērēšanu.

  • ‘talanti”(šoferu dēli) dēļ tam jau tur sēž, lai netiktu tajā vietā kāds, kas patiesi grib strādāt !
   Un netraucētu rebes dzīt…

  • ‘talanti”(šoferu dēli) dēļ tam jau tur sēž, lai netiktu tajā vietā kāds, kas patiesi grib strādāt !
   Un netraucētu rebes dzīt…

 8. ganu mentalitāte - . Atbildēt

  Nevis samazināt skaitu,
  bet dot pilnu noslodzi
  tajā štata vietā, kurā tika
  pieņemti !!!
  Lai parāda savus talantus.
  Tā tikai dzenā pa riņķi pa
  tukšajām “vakancēm” un
  maksā algas par atnākšanu
  no rīta uz kafijas patērēšanu.

 9. uz pusi vai par 80% lai sasniegtu videjos rāditājus pasaulē?

Draugiem Facebook Twitter Google+