×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
23. aprīlis, 2018
Drukāt

Valsts pārvaldē nodarbināto skaits samazināts par 500 (10)

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Foto - LETAValsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Foto - LETA

Ar nodarbināto skaita samazināšanu valsts pārvaldē pagājušajā gadā vislabāk gājis Valsts ieņēmumu dienestam un visam finanšu sektoram kopumā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Pēc viņa teiktā, pērn visā valsts pārvaldē nodarbināto skaits samazināts par 500, tai skaitā finanšu sektorā – par 300.

Jautāts, kurām iestādēm ar nodarbināto skaita samazināšanu 2017.gadā gājis visgrūtāk, Citskovskis sāka runāt par ārlietu resoru, skaidrojot, ka tas ir diezgan īpašs gadījums, jo prasību samazināt darbinieku skaitu nebūtu pareizi attiecināt uz Latvijas diplomātiskajiem pārstāvjiem ārzemēs.

Citskovskis arī pieminēja Zemkopības ministriju, kura pagājušajā gadā esot uzrādījusi labus rezultātus, bet šogad, kā noprotams, aina zīmējoties sarežģītāka, tomēr tikšot darīts viss iespējamais, lai šajā resorā atkal panāktu adekvātu nodarbināto skaita samazināšanos.

Valsts kancelejas direktors gan vairākkārt uzsvēra, ka plānotā reforma valsts pārvaldē “nav samazināšana samazināšanas pēc”. “Mēs mainām veidu, kā strādājam,” sacīja Citskovskis, skaidrojot, ka līdz ar strādāšanas veida efektivizēšanu pati par sevi zūd arī nepieciešamība pēc atsevišķiem darbiniekiem.

Piemēram, Citskovskis minēja, ka vairākās valsts iestādēs būtu jāatbrīvojas no grāmatvežiem, personāla un informācijas tehnoloģiju speciālistiem, jo šajās jomās būtu īpaši efektīvi resursus centralizēt.

Kā ziņots, īstenojot valsts pārvaldes reformu, aizvadītajā gadā štata vietu skaits ir samazināts par aptuveni 500, un šogad plāns ir līdzīgs, iepriekš intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atklāja Citskovskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Vispirms vajag sākt ar pamatiem un atbildēt uz vienkāršo un reizē sarežģīto jautājumu – kas ir valsts pārvalde un kas tajā nodarbinātie cilvēki !
  Manuprāt sākt vajag ar vienkāršāko un to kas jau definēts likumdošanā – pārvaldes funkciju un pakalpojumu nodrošināšanu. No tā tad izrietētu, tiešās un atbalsta funkcijas un ja vēl papildinātu ar to ko var vai nevar darīt privātās (ne publiskās) personas tad “problēmu” loks strauji samazinātos !
  VK jau kaut ko šajā jomā ir darījusi ierunājoties par atbalsta funkciju nodošanu t.s. ārpakalpojumos, taču pagaidām tie ir tādi “vārgi maza bērņa šlupsti”!
  Un iemesls tam ir gauži vienkāršs – neviena reformā nevar sākties no “apakšas” ! ! !
  Nu parādiet man tādu nodarbināto, kas pats atnāks pie VK vadītāja un teiks – es te tāds liekēdis saņemu algu par neko nedarīšanu, steidzami atlaidiet un likvidējiet arī darba vietu, štatu u.t.l.
  Un pat ja notiktu tāds brīnums – domāju ar pārsteidzoši lielu varbūtību konkrētās iestādes vadītājs vai kāds zemāka līmeņa priekšnieks apgalvotu, ka tas nekādā ziņā nav iespējams !
  Tieši tāpēc vispirms jābūt politiskai gribai šādu reformu veikt kā arī praktiskā spēja to arī īstenot !
  Vai kāds redz šādu vēlmi ?!??!?! Es noteikti nē !

 2. Vispirms jānosaka, katrai ministrijai funkcijas un mērķi un tad jāveido departamenti. Tagad katra partija, kas tikusi pie varas attiecīga ministrijā ir izveidojusi departamentu priekš saviem partijas cilvēkiem un tāpēc savairojies liekēžu bars, kas imitē darbību. Cerams, ka nākošā Saeimā nebūs lielākā daļa tagad pie varas esošo partiju un tāpēc Valsts kancelejai ir īstais brīdis veikt fundamentālas reformas ministrijās un to padotās iestādēs. Lai veicas! Droši atbrīvosies vismaz 30% darba spēka, kas varēs sevi pierādīt strādājot ražošanā.

 3. Kāpēc “samazināts” un nevis “sakārtots” ?

 4. Gan jau ka likvidēja 500 neaizpildītās štata vietas un nevis atlaida no darba 500 liekēžus.

 5. Gan jau ka likvidēja 500 neaizpildītās štata vietas un nevis atlaida no darba 500 parazītu.

 6. Ak, tauta, kā tu krāpta tieci – MĀNĪTA UN MUĻĶOTA!!!

 7. Labi.Cilvēkiem atlaišanas pabalsts ( tāda lielāka nauda) un vēl būs pēc tam bezdarbnieka pabalsts.

 8. Samazināti uz ko uz apkopēju un sargu rēķina,tagad pieliekot šiem dubultdarbu ;))

 9. Kā samazināt nodokļus. Atbildēt

  Algas arī vajadzētu samazināt par 500, visiem, kam tās valsts pārvaldē ir 1500 un vairāk vidēji mēnesī, ieskaitot piemaksas un prēmijas. Bet ja alga uz papīra ir 3000 un vairāk, samazināt par 70 procentiem. Tā lūk, žīdiņ.

Draugiem Facebook Twitter Google+