×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Valsts pārvalde saņem kritiku par nedraudzīgu izturēšanos pret klientiem (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Uzklausot ziņojumu par administratīvā sloga mazināšanu valsts pārvaldē, Ministru prezidente Laimdota Straujuma šodien valdības sēdē veltīja kritiku vairākām valsts pārvaldes iestādēm.

Straujuma ministriem norādīja, ka, viņasprāt, nav pieļaujami, ka viena iestāde pārsūta dokumentus uz otru, kā arī cilvēki tiek sūtīti no vienas iestādes uz otru. “Nevar atrakstīties, ka normatīvie akti to neparedz. Nedrīkst sūtīt cilvēkus no vienas iestādes uz otru. Cik gadus mēs runājam, ka nedrīkst prasīt izziņas, kas ir citas iestādes rīcībā,” teica Straujuma.

Sākotnēji premjerministre nevēlējās nosaukt konkrētas valsts iestādes, par kuru servisu ir saņemts daudz sūdzību no iedzīvotājiem, taču nolēma tomēr minēt vairākus piemērus.

Kā pirmo viņa minēja Labklājības ministrijas padotībā esošo Nodarbinātības valsts aģentūru, par ko saņemtas sūdzības, ka tā ne visai draudzīgi izturas pret klientiem. Tāpat daudz sūdzību esot par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru. Pieminēts tika arī Valsts ieņēmumu dienests, par kura darbību arī ir saņemtas sūdzības. Tomēr Straujuma piebilda, ka šī iestāde cenšas sakārtot savu darbību.

Bez kritikas neizpalika arī Zemkopības ministrijas Pārtikas un veterinārais dienests, par ko sūdzības jau bijušas arī laikā, kad Straujuma pati vadīja Zemkopības ministriju. Viņasprāt, nav pieņemams, ka iestādes darbinieks pārmet klientam, ka viņš kaut ko nezina, jo ar konkrēto situāciju saskaras pirmo reizi. Ierēdnim kaut desmit reizes būtu jāskaidro viens un tas pats, jo tas ir viņa pienākums, pauda valdības vadītāja.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), uzklausot Straujumas kritiku, aicināja visas sūdzības iesniegt Labklājības ministrijai, lai tās paši var izskatīt.

Veltot vispārēju kritiku par “futbolu” valsts pārvaldē, Straujuma uzsvēra, ka nedrīkst “grūstīt cilvēkus no vienas iestādes uz otru”, kā arī prasīt no viņiem izziņas, ko var sagatavot pati valsts iestāde. Ja vēl tiks saņemtas sūdzības par nevajadzīgu izziņu prasīšanu no iedzīvotājiem, kaut gan to var izdarīt paši valsts pārvaldes darbinieki, sazinoties savā starpā, Straujuma solīja, ka konkrētās nozares ministram tiks izdota rezolūcija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Arī VSAA strādā gausi.Pensijas piešķiršana un aprēķins notiek lēni,mēnesi pēc pensijas vecuma sasniegšanas nevar sagaidīt lēmumu par pensijas piešķiršanu.Labuma no nodaļu apvienošanas nav,tik
    sliktums veciem cilvēkiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+