×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
25. janvāris, 2018
Drukāt

Valsts pārvaldi pamet daudzi darbinieki (30)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Jānis Citskovskis

Valsts pārvaldi pamet daudzi darbinieki, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” teica Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Runa neesot par to, ka reformas ietvaros kāds ir jāatlaiž no darba, jo pašlaik cilvēki lielos daudzumos pamet valsts pārvaldi, skaidroja ierēdnis. Tas valsts iestādēm ļaujot pārkārto procesus.

Pērn 11 mēnešos Turaidas muzejā kadru mainība bijusi 42%, Iepirkumu uzraudzības biroju pērn pametuši – 35% nodarbināto, Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centru pametuši 27% darbinieku.

Citskovskis norādīja, ka viens no iemesliem, kādēļ darbinieki pamet valsts pārvaldi, ir zemais atalgojums. Ja privātajā sektorā atalgojuma kāpums ir 6% – 7% gadā, tad valsts pārvaldē speciālistu līmenī algas nav mainījušās no 2010.gada. Tas tiek daļēji kompensēts ar dažādām piemaksām. Šāda situācija nedrīkstot turpināties mūžīgi, tādēļ ir jāceļ amatalgas valsts pārvaldes darbiniekiem.

Jau ziņots, ka valsts pārvaldes nodarbināto skaits līdz 2020.gadam ik gadus tiks samazināts par 2%, paredz Ministru kabinetā atbalstītais valsts pārvaldes reformu plāns.

Ministri vienojās, ka ministrijas sadarbībā ar Valsts kanceleju sagatavos izvērtējumu par resorā nodarbināto skaita samazinājumu par 6% un līdz 2018.gada 1.martam iesniegs to Valsts kancelejā, kura apkopos informāciju un rezultātus līdz 2018.gada jūnijam iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā.

Tāpat ministri vienojās, ka atlaižamo amata vietu statistikā varēs iekļaut arī tās amata vietas, kas tika likvidētas iepriekšējos divos gados.

Valsts kancelejā norādīja, ka reformas mērķis ir nodrošināt nodarbināto skaita samazināšanu valsts tiešās pārvaldes iestādēs, uz kurām Ministru kabinetam ir tieša ietekme, par aptuveni 6% jeb 3000 amata slodzēm triju gadu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Sorry, ir vispārzināms, ka atalgojums ir svarīgs, tomēr tas nebūt nav noteicošais faktors, kāpēc cilvēks izvēlas kaut kur strādāt vai nestradāt. Valsts pārvaldei vajadzētu padomāt, kāpēc cilvēki iet prom. Ne jau tikai algas dēļ. Privātajā sektorā maz kur ir tik lielas algas, kādas tiek maksātas valsts / pašvaldību iestāžu un uzņēmumu darboņiem. Pie kam, viņiem ir tik daudz brīvā laika un līdzekļu, ka paralēli bīda savus hobiju biznesiņus.

 2. Paspēsim pat vairākkārt bankrotēt! Atbildēt

  Tātad,pietiekami darbinieku skaits valsts pārvaldē tiks samazināts tikai pēc trīsdesmit gadiem???

 3. Vai žurkas pamet grimstošu kuģi?

 4. Kauns par neizdarīto ? Kauns par nenpilnīto algu ?

 5. Pamet arī tādi, kuri neredz bezjēdzīgās, nelietderīgās rosīšanās un tai nepieciešamās naudas tērēšanas beigas

 6. Bijušais ierēdnis Atbildēt

  Muzejos šie valsts pārvaldi pametošie darbinieki ir sezonas eksponātu uzraugi un sētnieki. Taisni vai jāsmejas par ierēdņu attapību un sensacionālo ziņu pienesumu..

 7. Kur var pieteikties uz tām tukšajām vietām? Pēc gaidāmās reformas algas būs fantastiskas! Nu nevar salīdzināt ar Air Baltic, Latvenrrgo un Lattelecom, bet man pietiks.

 8. Citskovskim kauna nav! Izmantot muzeju kā piemēru par valsts pārvaldi… nozēlojami

 9. Citskovskim kauna nav? Likt par piemēru valsts pārvaldes darbinieku plūsmai muzeju? Tad nu gan atradis īstāko piemēru, lai runātu par valsts pārvaldi…

 10. Izlasot virsrakstu, nodomāju, kas tad nu noticis? Vēl skaļāks virsraksts par šo pašu tēmu ir apollo/TVNET, proti – Cilvēki masveidā pamet valsts pārvaldi? Un tālāk seko raksts… Skumji, ka Valsts kanceleja nav informēta par to, kāda ir valsts muzeju darbības specifika. Šos muzejam aprēķinātos procentus veido tāda normāla parādība, kā muzeja darbs, kas saistīts ar sezonalitāti. Loģiski, ka sezonas beigās, atbilstoši līgumam, darba attiecības tiek izbeigtas. Savukārt sezonas sākumā tiek pieņemti atkal jauni darbinieki sezonas darbam. Lai izdarītu sausus, matemātiski aprēķinātus secinājumus, pietiek tikai ar pēc vienotas metodes iegūta cipara. Lai saprastu, kā ir patiesībā, tur vajag patiesu informāciju un loģiskus secinājumus.

 11. Nu gluži badā jau tie ļautiņi nav. Tomēr tas uz labu – varbūt šie iemēģinās lielveikala kasiera, sētnieka, sanitāra vai bērnudārza auklītes profesijas. Lai apskatās, kā tas ir: par “miņimalku” dir$u plēst …

 12. Skat.”Ministriju skaits atbilst ministru skaitam”,Baiba Lulle,Neatkarīgās Rīta Avīzes žurnāliste,nra.lv,15.decembris 2010.

 13. Galvenajam ierēdnim... Atbildēt

  Būt ierēdnim šobrīd ir sods nevis gods! Citskovski, paskatieties, kas darās VM.N-tās tiesvedības par prettiesiskām rotācijām, atlaišanām.Sevi cienoši profesionāļi uzskata zem sava goda strādāt šādā vidē, kur valda bsolūta patvaļa.

 14. Ar procesu pārkārtošanu nepietiek Atbildēt

  Tas ir nopietns signāls,ka uzblīdusi valsts pārvalde ir jāsamazina! Pie šodienas daudz mazāka iedzīvotāju skaita,Latvijā atlikušajiem nodokļu maksātājiem nav obligāti jāuztur 13 ministrijas,iepriekšējo 10 ministriju vietā(kā Beļģijā,Itālijā,Spānijā,Turcijā),tikai valdošajām partijām tīkamo ministru amatu dēļ! Drīzāk jau piemēru vajadzētu ņemt no
  Šveices,Luksemburgas,Rumānijas,Ungārijas-Eiropas valstīm,ar tikai 7-8 ministrijām,vai pat sadalītās,klinšainās Kipras,kurā ir tikai 6 ministrijas,bet kurā tūrisma sezonā darbu rod pat latvieši!

 15. Ar procesu pārkārtošanu nepietiek Atbildēt

  Tas ir nopietns signāls,ka valsts pārvalde ir jāsamazina! Pie šodienas daudz mazāka iedzīvotāju skaita,Latvijā atlikušajiem nodokļu maksātājiem nav obligāti jāuztur 13 ministrijas,iepriekšējo 10 ministriju vietā(kā Beļģijā,Itālijā,Spānijā,Turcijā),tikai valdošajām partijām tīkamo ministru amatu dēļ! Drīzāk jau piemēru vajadzētu ņemt no
  Šveices,Luksemburgas,Rumānijas,Ungārijas-Eiropas valstīm,ar tikai 7-8 ministrijām,vai pat sadalītās,klinšainās Kipras,kurā ir tikai 6 ministrijas,bet kurā tūrisma sezonā darbu rod pat latvieši!

 16. Viltus ziņa.

 17. Nevajag smieties par muzeju un bibliotēku darbiniekiem .Samazināt tos bikšu trinējus ministrijās, tas ir galvenais uzdevums . Sēž kā piekalti ,savas pēcpuses pat līdz zīdaiņu namam turpat Rīgā gadiem nevar aizvilkt ,lai paskatītos kas tur notiek. (LM) OIK dokumentus paraksta nepārliecinoties kas dabā notiek ,nejēgas kurus šeftmaņi var apčakarēt ar ģeneratoru , pie kura ,maksimums ,var sešus gludekļus pieslēgt.(SM) Aldziņas un prēmijas saņem visi tā dāsni .

 18. Visu ierēdņu skaitu jāsamazina vismaz par 60%, tad strādājošo būs vairāk, kā kantoros ,,žurku”…Bezdarbnieki taču ir..Lieciet tos tanīs tukšaj’ās vietās.Kaut kā man neizdodas atrast nevienu vakanci bezdarbnieku sludinājumos, kur uzaicinātu uz pārrunām bez darba esošos…
  .

 19. vienkārši jālikvidē darbavietas kas raditas māksligi , jāsamazina “valsts funkcijas”un jānonāk vismaz pie videjā birolrātu daudzuma-4%, nevis kā šobrīd kad vairāk par 8% imitē darbu

 20. kad tie ” pametušie” saskarsies ar milzīgajām privātā sektora algām,aulēkšiem vien rikšos atpakaļ uz tām ” zemu atalgotajām” valsts pārvaldes vietiņām.Visi jau nevarēs iekārtoties monopoluzņēmumu valdēs,vai kļūt par akcionāriem.Protams,runa jau nav par muzeju darbiniekiem,bet tie jau īsti nepieder pie valsts pārvaldes.

 21. Nirgasanas. Samazinamajos procentos ieskaita agrakajos gados likvidetas vietas. Vins smejas par tautu.

 22. Reforma uz papira. Samazinamo skaitam pieskaitam jau agrak likvidetas vietas. Vins laikam smejas par mums.

Draugiem Facebook Twitter Google+