×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Mainoties valdībai, seko pārmaiņas Rīgas, Ventspils un Liepājas ostu valdēs (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Valmieras mērs Jānis Baiks

Ņemot vērā to, ka ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”) Rīgas ostas valdes locekļa amatā plāno virzīt Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, viņš izdevis rīkojumu no šī amata atbrīvot līdzšinējo valdes locekli Arti Stucku. Pēdējais šajā amatā iecelts 2014. gada 1. decembrī. Stucka gan pildīs valdes locekļa pienākumus Rīgas brīvostā, kur viņu šodien plānots iecelt ar satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) rīkojumprojektu jau kā Satiksmes ministrijas pārstāvi. Arī Stucka varēs savienot amatus, vienlaikus pildot satiksmes ministra padomnieka amatu, kurā viņš pieņemts šā gada 12. februārī. Savukārt Baikam paredzēts atļaut savienot valsts amatpersonas amatu ar Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāja amatu, tajā skaitā Finanšu komitejas priekšsēdētāja, Saimniecisko un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja vietnieka un Attīstības un uzņēmējdarbības lietu komitejas locekļa amatu, un amatiem vairākās Valmieras pilsētas pašvaldības komisijās, Valmieras pilsētas pašvaldības Pastāvīgās iepirkumu komisijas priekšsēdētāja amatu, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes locekļa amatu un Centrālās Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam Uzraudzības komitejas locekļa amatu, ja to savienošana nerada interešu konfliktu. Atlīdzību Baiks saņem kā domes priekšsēdētājs, par darbošanos pašvaldības komisijās un citos amatos atlīdzību viņš nesaņem.

Satiksmes ministrs prasa no Rīgas ostas valdes locekļa amata atbrīvot Satiksmes ministrijas pārstāvi Kasparu Ozoliņu, ko paredzēts iecelt Ventspils ostas valdē.

Pavisam Rīgas ostas valdē ir astoņi valdes locekļi – četri Rīgas pašvaldības pārstāvji un četri – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo valdība.

Ar valdības rīkojumu otrdien no Ventspils ostas valdes locekļa amatiem nolemts atbrīvot Gati Ābeli, Džinetu Innusu un Sandru Bukani, bet viņu vietā iecelt Ringoldu Beinaroviču, Gati Eglīti un Kasparu Ozoliņu. Beinaroviču paredzēts atbrīvot no Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes locekļa amata, viņa vietā ieceļot Māri Drobiševski. Beinarovičs šobrīd ir finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) biroja vadītājs.

Jaunieceltajiem valdes locekļiem arī paredzēts atļaut savienot amatus, kā to pieprasa likums “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”.

Tiesa, vakar Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs Armands Krauze (ZZS) paziņoja, ka valdība uz nedēļu atliks lemšanu par Ekonomikas ministrijas pārstāvja iecelšanu Liepājas SEZ valdē, jo Liepājas dome vēlas rūpīgāk izanalizēt kandidāta kvalifikāciju.

Jāatgādina – tā jau kļuvusi par ierastu praksi, ka, mainoties valdībai un ministriem, seko pārmaiņas Latvijas lielo ostu valdēs. Pret šādu kārtību iebildumus cēlusi Valsts kontrole, kas uzsvērusi – ostās jāveido profesionāla, nevis politiska valde. Pārmaiņas liecina, ka lielajās ostās varētu nostiprināties ZZS ietekme.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kā gan citādi !Nevienam jau nesāp vēders par valsti un tās intersēm.Svarīgi ir pašu konti un piešprice partiju kasēs.Kurš tic,ka partijām rūp valsts ienākumi un budžeta pildīšana?!Kurš te redz ka ir domāts par profedionālismu?Pie mums ir kā Ļeņina laikos — slaucēja var pārvaldīt valsti.Mati slienas stāvus pat par to kas notiek Rīgas brīvostā.Jūs varat iedomāties CIK !!! izmaksā tikai šīs ostas “draudzīgais kolektīvs”??? Un tā visā VALSTĪ ,ARĪ PAŠVAldībās!CIK naudas no ES ziedotās tiek nozagts!? Atliek vien pabrīnīties KĀ vēl vispār LV pastāv !Nav ne naftas,ne gāzes.Cik tālu tā var? Vai nesabruksim kā savā laikā PSRS ???
  Valstī ir bardaks un vai kāds ir par to atbildējis???Zatlers pat lustējās ar “Liep.metalurga”izzadzēju un viņu pat nesaUCA PIE ATBILDĪBAS.un tādu piemēru miljoni.
  VALSTS KĀ TĀDAS JAU NAV !!! ES to nejūtu !!!

 2. 25 gadi,ostas,kuģniecība,gandrīz lielākā eiropā,termināli un NABAGI,man ir LIELS KAUNS savu bērnu,mazbērnu priekšā.

 3. Viens zaglis nomaina otru zagli.Valdes izveidotas lai varētu valdības vadītāji piezagties.

 4. Ušakovs kundze Nr.2 Atbildēt

  Vieni nomenklatūristi nomaina otrus?

 5. Neaizvietojamie.
  Kā 8 stundās atbildīgā amatā var strādāt vairākās darba vietās.
  Bet varbūt strādā tikai vienā, bet algu saņem vairākās pilnā apjomā,

 6. Jaunais pretendents uz darbu Taivāna – ir jau pieredze, kā atteikties no mandāta vai premjera amata un pretīm saņemt citu sili

 7. Ko tādi baiki sajēdz no ostām? Taču neko!
  Vienotība palikusi tāda pati kā ZZS un Tautas partija!

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Tā nerunā! Mums Valmierā ir sava osta (nu labi- piestātne) un Gaujā kursē prāmis! Protams, tas nav Sylja Line, tomēr prāmim ir pat savs kapteinis, glābšanas riņķis un ar to pa Gauju vairāk ka km garumā vizina ap 10 pasažieru. Šo os…, piedodiet- piestātnes vadīšanas pieredzi nedrīkst novērtēt par zemu! Cerēsim, ka tā (pieredze) tik tiešām palīdzēs Rīgas ostas attīstībā.

 8. Kabatu nomaiņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+