×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

Valsts plāns – uzgrūst bēgļus pašvaldībām. Novadu dienu diskusija Priekuļos (13)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

Runājot par patvēruma meklētājiem, valsts varas pārstāvji un ierēdņi izvēlas neredzēt iespējamos riskus un cenšas nogrūst bēgļu problēmas uz pašvaldību pleciem, šāds viedoklis dominēja piektdien notikušajās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Novadu dienās Priekuļos. Šogad Novadu dienu dalībnieki darba grupās diskutēja par patvēruma meklētāju uzņemšanu, pašvaldību sadarbību ar uzņēmējiem un izglītības sistēmas attīstību.

Acīmredzami vislielāko novadu pārstāvju interesi raisīja diskusija par bēgļu uzņemšanas problēmām. Šai darba grupai atvēlētā Priekuļu kultūras nama Spoguļu zāle bija pārpildīta. Ieradušies bija arī ministriju pārstāvji – Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāres vietnieks Dimitrijs Trofimovs un Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietnieks Ingus Alliks. Viņiem nācās krietni pasvīst, atspēkojot novadu pārstāvju pārmetumus. Liels pašvaldību satraukums saistīts ar to, ka tām būs jāuzņem bēgļi, kuri vēl nebūs apguvuši latviešu valodu un atraduši darbu, tādēļ kļūs par papildu slogu vietējiem sociālajiem dienestiem. Tāpat nav skaidrs, kā rīkoties ar bēgļiem, kuri nav darbaspējīgi vai nevēlēsies strādāt. “Diez vai musulmaņu sieviete, kurai dzimtenē nav nācies strādāt ne dienu, tā vienkārši iekļausies mūsu darba tirgū,” sprieda diskusijas vadītājs Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Pašvaldības pieprasa, lai izdevumi, kas saistīti ar patvēruma meklētāju izmitināšanu, no valsts puses tiktu kompensēti pilnā apmērā un vismaz reizi ceturksnī nevis nākamajā gadā, kā paredzēja sākotnējās ieceres. Piemēram, Ropažu novada dome ar patvēruma meklētāju sociālajām problēmām saskaras jau tagad, jo tās teritorijā atrodas izmitināšanas centrs “Mucenieki”. Pašvaldība piešķīrusi dzīvokli kādam patvēruma meklētājam bārenim, otram maksā pabalstu, vietējā bāriņtiesa juridiski pārstāv divus bēgļu bērnus, kuru māte ir rīcībnespējīga. “Nevienu centu valsts mums nav kompensējusi, kaut ne reizi vien esam lūguši. Labklājības ministrija vispār izliekas mūs nedzirdam,” niknojās Ropažu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Antons Cibuļskis. Ropažiem problēmu sagādā arī fakts, ka citos novados dzīvesvietu neatradušie bēgļi reģistrējas turpat Muceniekos. Otrs problēmu bloks saistīts ar valdošās koalīcijas plāniem samazināt bēgļu pabalstu, kas pašreiz noteikts 256 eiro apmērā. Ja pabalsts tiks samazināts, tad arvien vairāk bēgļu vērsīsies pašvaldību sociālajos dienestos, lūdzot palīdzību. “Valdības taktika – piešķirt bēgļa statusu un nogrūst viņus uz pašvaldību pleciem. Iedos viņam vienu lapiņu ar dzīvokļu īres sludinājumiem un otru ar darba devēju telefoniem un tā arī visa integrācija. Savukārt pabalstus samazinās tikai valsts daļā un pašvaldībām šis samazinājums būs jākompensē, jo šo cilvēku uzturēšanu paredz mūsu starptautiskās saistības,” rezumēja LPS padomnieks Aino Salmiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. pirmā vietā drošība Atbildēt

  Musulmaņi kopā ar kristiešiem sadzīvot nevar. Tādēļ jo lielāks attālums, jo labāk gan vieniem, gan otriem.

 2. Kāpēc tiek nelietderīgi šķērdēta valsts nauda no valdības puses? Kurā akmenī ir iecirsts, ka visi bēgļi jāizvieto tikai “Muceniekos” un jātērē katlu mājas būvei 6 vai 7 miljoni eiro? Katru gadu slēdz n- tās skolas Latvijā, kurām JAU IR gan infrastruktūra, gan katlu mājas, gan tukši dzīvokļi. Lai tikai ministri pagroza smadzenes, kuras ir tās vietas Pierīgas reģionā, tajās uztaisa remontu un laiž bēgļus iekšā, nevis bezjēdzīgi tērē valsts līdzekļus jaunām būvēm! Pie tam arī citās lielajās pilsētās vai to apkārtnē šos bēgļus var izvietot, nav taču visam jācentrējas tikai ap Rīgu un miljoni valstij tiks ietaupīti, kaut vai mediķu vai pedagogu algām!

 3. grozi kā gribi, nekas nav sakārtots, un tā tas pārsvarā visur. Nu tie, kas taisās balsot par tāda ministra partiju, kuram nav pat laika ierasties uz pašvaldību sanākšanu, ir graša vērti un tādu balsotāju dēļ tā viss notiek šķībi, greizi, nepareizi. kamēr vēlētāji neattapsies, nekas jau nevar pats no sevis mainīties. Varbūt pēdējais laiks sev pajautāt- ko es gribu un kas man pašam jādara, lai lietas mainītos, jo politiķi guļ uz lauriem jau gadu desmtiem?

 4. Sava valsts – savas problēmas! Tie patvēruma meklētāji jau ar saskatījušies Rietumu propagandu par Eiropas paradīzi, kur lieli pabalsti, neierobežota brīvība un demokrātija – nu, gluži kā auseklīši pirms 25 gadiem metas uz medus podu. Ja Latvijā neaprūpēs pienācīgā “Eiropas līmenī”, tad dosies laimes meklētāji tālāk…..

 5. Vai tā ir diskusija? Ākstīšanās!
  Viss jau ir izlemts un arī pašvaldības to ļoti labi zin. Bet tautas priekšā tiek taisīts tāds teātris.
  Pasēdēja, papļurkstēja un šķīrās. Par ko tad šajā “diskusijā” vienojās? Par to, ka valdībai jāuzraksta vēl viens papīrs “bēgļu” uzņemšanas sakarā. Uzrakstīs to integrācijas plānu, cik tur tā darba! Papīrs panes visu. Krievvalodīgo integrācijas plāns taču arī savā laikā droši vien bija uzrakstīts.
  Bet pašvaldības no sava budžeta tos bēgļus finansēs, kur viņas d…sā liksies. Nu, protams, ne jau no pašvaldības darbinieku algu un prēmiju fonda.

 6. Evr-eiskaja šutka: …Savukārt pabalstus samazinās tikai valsts daļā un pašvaldībām šis samazinājums būs jākompensē, jo šo cilvēku uzturēšanu paredz mūsu starptautiskās saistības…
  Grozies kā gribi – kā pakaļa pakaļā, tā PAKAĻA PAKAĻĀ …

 7. musulmanietei bērni viņa nekad nestrādās!

 8. Vēlēšanās Gerhardam, Dzintaram un Parādniekam treknus mīnusus! Dzintaram par to, ka partijā nav kārtības un visādi gerhardēni ignorē tautiešus. Parādniekam laiks atpūsties – zudusi zēnam degsme aizstāvēt latviskumu, ja neskaita lāpas iededzināšanu 18.novembrī.

  • ka ar laiku tas dedzīgums noplok,ja visas viņu aktivitātes tiek momentā aprietas.Cik ilgi var “kaisīt cūkām pērles priekšā”?Palūkojies kā savējos aizstāv saskaņiešu elektoprāts .Bet mūsējie kā tik netiek apsaukāti,lai ko arī neteiktu vai nedarītu.

   • Paga, paga ! Lēnāk pa tiltu !
    Tie aprējēji jau ir Latvijas ienaidnieki(kā iekšējie,
    tā ārējie ! ), kurus PIRMS Grantiņa vajadzētu
    ņemt priekšā !!!
    Bet te viss otrādi notiek !

 9. ja pašvaldības ir tik gļēvas!!! Nogrūdīs kā nemetas, par to esat droši!!! Kur viņus liks, tas valdību neinteresē!?? Vēl vairāk – kas maksās pabalstus šiem dīkdieņiem, kuri nezin KAS IR DARBS!?? Bez tam kurš viņus ņems darbā, ja dienā neskaitāmas reizes viņi pielūgs savu allahu?????? Nevajag aizmirst, ka viņi te negāžas iekšā, lai strādātu, bet lai GŪTU PABALSTUS UN NO TIEM DZĪVOTU DĪKDIEŅU DZĪVI TĀLĀK!!! Viņi pārliecināti, ka te nauda un labklājība aug kokos kā pie viņiem banāni! Briesmas vēl mums visiem stāv priekšā…

Draugiem Facebook Twitter Google+