×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

Valsts policija sāk kriminālprocesu par bīstama datorvīrusa izplatīšanu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts policijā (VP) ir saņemti 12 iesniegumi no fiziskajām un juridiskajām personām par viņu datoru inficēšanu ar “CTB Locker” kaitīgo programmatūru, tādēļ policijā par to sākts kriminālprocess, aģentūrai BNS pavēstīja VP sabiedrisko attiecību pārstāvis Toms Sadovskis.

Viņš norādīja, ka Latvijā pirmo reizi ļaunatūra “CTB Locker” konstatēta pagājušā gada decembrī, taču citviet pasaulē tās darbība manīta jau aptuveni pusgadu agrāk. Pārsvarā kaitīgā programmatūra tiek izplatīta ar e-pastiem, kuru pielikumā it kā esot informācija par neapmaksātu rēķinu, taču, atverot pielikumu, dators tiek inficēts ar ļaunatūru – tas tiek nobloķēts un par atbloķēšanu tiek pieprasītā atlīdzība piecu bitkoinu vai 1000 eiro apmērā. Viena bitkoina vērtība ir aptuveni 265 eiro.

Sadovskis atgādināja – lai pasargātu savu datorsistēmu no iespējamas inficēšanas, rūpīgi jāpārbauda saņemtā e-pasta sūtītāju, bet, ja sūtītājs, nav zināms, tad visdrošāk šādus e-pastus ir ignorēt. Savukārt gadījumā, ja dators ir inficēts, tad nekādā gadījumā nemaksāt pieprasīto summu, bet gan sazināties ar datorspeciālistu. Tāpat viņš atzīmēja, ka summas samaksāšana neatbrīvos datoru no ļaunatūras.

VP arī aicina ikvienu, kas ir cietis no šī vīrusa darbības, vērsties ar iesniegumu tuvākajā policijas iestādē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+