Latvijā
Politika

Valsts prezidents aicina jaunajā gadā nepalikt malā 16

Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina iedzīvotājus jaunajā gadā nepalikt malā un iesaistīties lēmumu pieņemšanā.

Prezidents savā Jaungada uzrunā atzina, ka 2018.gads būs īpašs, jo tas būs simtais gads, kopš Latvijas iedzīvotājiem ir pašiem sava, brīva valsts. “Brīvība ir mūsu iespēja, un tā ir arī mūsu atbildība. Un tas, ko mēs paveiksim, izskanēs vēl daudzus gadus nākotnē. Tāpēc es aicinu nevienu nepalikt malā,” teica Vējonis, mudinot katru izmantot savas iespējas, kādas vien var ieraudzīt – palīdzēt savai ģimenei un līdzcilvēkiem, novērst kādu netaisnību vai ieviest kārtību, kur tās nav bijis, kā arī kopt un sargāt savu zemi.

Valsts pirmā persona uzsvēra, ka, ikvienam iesaistoties, var paveikt lielas lietas, bet, darot to kopā – vēl vairāk. “Tāpēc iesaistīsimies, darīsim un arī piedalīsimies lēmumu pieņemšanā ikvienā līmenī. Brīvā valstī katram ir tiesības paust savu viedokli un iestāties par sev svarīgiem principiem. Izmantosim šīs tiesības ar prieku, jo tieši tā ir brīvība,” teica Valsts prezidents.

Vējonis aicināja iedzīvotājus pēc desmit mēnešiem izmantot iespēju izvēlēties savus pārstāvjus Saeimā, bet vērtēt viņus jau tagad un visa gada garumā. Prezidents mudināja sekot līdzi notikumiem, vārdiem un darbiem, kā arī īstenot savas tiesības prasīt atbildību un paskaidrot katru lēmumu, nemainot savu balsi pret tukšiem solījumiem.

“Iestājoties Eiropas Savienībā, mēs esam teikuši “jā” Eiropas kopējām vērtībām, lielākai brīvībai un neskaitāmām izdevībām, ko tā dod. Kamēr pasaule mainās, iesim pārmaiņām pa priekšu un darīsim visu, lai Latvijas zvaigzne spoži mirdz Eiropas karogā,” vēlēja Valsts prezidents, piebilstot, ka šis tiešām būs īsts svētku gads, jo katrā pilsētā un katrā novadā kopīgiem spēkiem ir sarūpētas daudzas dāvanas Latvijas nozīmīgajā dzimšanas dienā.

“Bet tagad, uz paša simtā gada sliekšņa, es jūs vēlreiz apsveicu, un es no sirds aicinu – nepalieciet malā, skatieties, piedalieties un radiet Latviju! Dzīvosim un svinēsim šo gadu tā, lai katrs no mums ar vēl lielāku lepnumu un pārliecību var teikt: “Es esmu Latvija.” Daudz laimes jaunajā gadā!” novelēja Valsts prezidents.

LASIET VISU PREZIDENTA RUNU ŠEIT VAI SKATIETIES VIDEO

LA.lv