×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. novembris, 2013
Drukāt

Valsts prezidents aicina necelt sētu ap Latviju ne darbos, ne domās (13)

LETALETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš saka svētku uzrunu pie Brīvības pieminekļa Latvijas proklamēšanas 95.gadadienā.

Valsts prezidents Andris Bērziņš svētku uzrunā pie Brīvības pieminekļa aicināja būt atvērtiem un nenorobežoties no pārējās pasaules, norādot, ka sadarbojoties, nevis konkurējot Baltijas valstīm ir iespēja gūt panākumus.

“Lai gan latvietis ir viensētnieks, es aicinu necelt sētu ap Latviju ne darbos, ne domās, jo tā būs tikai šķietama aizsardzība. Tā mēs nekļūsim ne stiprāki, ne gudrāki, ne turīgāki, jo mūsdienās norobežošanās nav īstais virzītājspēks,” sacīja Bērziņš, piebilstot, ka tikai prasme apgūt labāko, ko pasaule ir radījusi, “padarīs mūs īsteni stiprus un neatkarīgus, gudrus un tālredzīgus, kas saudzē savējo un prot pieņemt citādo”.

Valsts prezidents norādīja, ka dzīvosim tādā pasaulē, kādus mērķus izvirzīsim. Tāpēc nevajag baidīties no augstiem, pat šķietami nesasniedzamiem mērķiem.

“Latvijas patrioti nenobijās pirms 95 gadiem, un mēs ieguvām savu valsti. Mēs nenobijāmies pirms 25 gadiem un atguvām Latvijas neatkarību. Un tāpēc šis ir īstais brīdis, lai strādātu pie Baltijas valstu ciešākas sadarbības un kopīgas nākotnes. Tikai sadarbojoties, nevis konkurējot, Latvijai, Lietuvai un Igaunijai kā vienota reģiona valstīm ir iespēja kļūt par pasaules līmeņa spēlētāju. Pats liktenis Latvijai ir vēlējis būt vidū, uzliekot mums pienākumu veicināt šo tuvināšanos un kopīgā meklējumus,” sacīja Bērziņš.

Viņš uzsvēra, ka Latvijas 95.gadskārtas svētkos cilvēki apliecina cieņu un mīlestību savai zemei un šī ir īstā reize un vieta, kur uzdot sev jautājumu, kādēļ nerimst mēģinājumi mūs šķelt un pretnostatīt vienam pret otru. “Domāsim par to, jo mums vairs nav ļauts kļūdīties. Vai Latvijas vēsturē nav mazums skarbu mācību par laikiem, kad brālis karoja pret brāli, kad aiz cēliem saukļiem slēpās zemiski un ciniski mērķi? Mēs nedrīkstam pieļaut, ka sliktākais vēsturē atkārtojas, tāpēc vēl un vēlreiz ir vērts atgādināt, ka viss ir mūsu pašu rokā,” norādīja prezidents.

Kā uzskata Bērziņš, būtiskākie un sarežģītākie jautājumi ir kā neizzust atvērtajā un mainīgajā pasaulē un kā saglabāt latvisko identitāti un tautas gara spēku. “Atbilde ir – apzinīgs darbs, kultūra un izglītība – pasaules līmeņa izglītība, kas atver visas durvis un nostiprina Latvijas pamatus. Mums jāprot atrast un apgūt vislabākās zināšanas, lai no pasaules zinību metropolēm atgrieztos izglītoti un pašapzinīgi cilvēki, kas mācīs tās Latvijā, gluži kā jaunlatvieši 19. gadsimta nogalē, kuri mācīja veidot savu valsti, cienīt un godāt tās kultūru un valodu,” sacīja Valsts prezidents.

Runas noslēgumā Bērziņš sveica Latvijas valsts 95.dzimšanas dienā. “Būsim gudri un arī dzīves gudri. Mācīsimies paši un skolosim savus bērnus. Visi, kam šī zeme dārga un svēta, iesaistīsimies Latvijas nākotnes veidošanā, liekot kopā savas zināšanas, prasmes un pieredzi! Lai mums kopīgi izdodas līdz Latvijas simtgadei padarīt tik daudz, ka varam teikt: mēs dzīvojam labāk, un to visu esam panākuši ar savu darbu,” sacīja Bērziņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kāpēc Latvijai sagādāts tāds sods – prezidents, kurā vairs neieklausās, jo jau sarunājis bezgala daudz muļķību. Cilvēks, kurš nav savas Tēvzemes patriots – nevar būt mūsu Valsts līderis!

  “Mazās piezīmes” (1917.-1920) / Kārlis Skalbe ir rakstījis:
  “Ir mums kāds orgāns – aklā zarna, par kuru neviens nezin, kam viņš kalpo. Viņš uzkrāj tikai netīrumus un ģiftis ķermenī, un prātīgi dara tas, kas liek viņu izgriezt. Tāpat ir ar dažiem uzskatu ataugumiem no komunistu laikiem. Kas mīl tīrību savās smadzenēs, tas viņus bez nožēlošanas izmet.”
  Pēc simts gadiem mums atkal jādomā par to pašu…

 2. Berziņ, necel sētu ap savu foršo sievu, man viņa tīri labi patīk.

 3. apkārt Latvijai, jānojauc iepriekšējā, kas ir viegli caurstaigājama tikai austrumu virzienā…

 4. Lai gan Rīgā deklarējusies 1/3 Latvijas iedzīvotāju, viens otrs vēl pļāpā par viensētniekiem – būtu labāk Brīvības pieminekļa skulptūru grupu “Važu rāvēji” aplūkojis, kādu 1905.g. cīņu dziesmu uzdziedājis: ” Ne cars, ne vadoņi, ne dievi / Mums jaunu gaismu nenesīs. /
  Tik pašu rokas, pašu spēki / Lems laimi, važas saraustš.”

 5. Jau tagad, latvju zeme, valjaa staav….Ko veel? Bradaa pa muusu dzimto zemiiiti visaadi meesli, paardod kangaru latvieshi ko unn cik var… ka tikai laielaaks ,,pikjis”! Kaa, shis ieliktenis, var aicinaat durvis veel vairaak valjaa tureet???

 6. Jau tagad badīgas roka ir pārņēmušas Rīgu un visu Latviju. Kā vārdā prezidents runāja?
  Vispār, likās, ka runa tiks saputrota un tā arī bija.
  Diemžēl!

 7. Aizrādījums dažiem iepriekšējiem komentāru rakstītājiem! Ja Jums ir Latvijas prezidentam pretējs viedoklis, tad to to var paust pieklājīgā un otru personu neaizskarošā formā. Gānīšanās Jums pašam godu nedara!
  Prezidenta kungs, tā sēta mums gan būs jāceļ, lai latviešus nepiemeklētu prūšu, Amerikas, Austrālijas un Jaunzēlandes pamatiedzīvotāju liktenis. To pirmo vispār vairs nav un tie pārējie ir kļuvuši tikai kā dekorācija savās senču zemēs, bez kādas teikšanas. Domāju, ka viena liela daļa latviešu apzinās situācijas traģismu, bet viena daļa tiešām šaubās: vai tad būs tik slikti, ka sabrauks sveši ļaudis, atvedīs daudz naudas, apdzīvos nejēgā un nevajadzīgi sabūvētās mājas un dzīvokļus, un latviešiem būs darbs un būs iztikšana. Tikai ļaudis neaizdomājas, ka tiem svešajiem ļaudīm ir 100 un vairāk reižu dzīvā spēka un miljons reižu vairāk naudas! Latvieši vienkārši šajos rādītājos nevar konkurēt ar viņiem. Mums tā sēta nav jāceļ tāda, kāda tā bija PSRS vai tagad Ziemeļkorejā. Lai tie svešie ļaudis atbrauc kā tūristi un apbrīno Latvijas jaukumus, kas dabas un cilvēku darba radīti, bet pēc tam, lai dodas atpakaļ uz savām mājām. Latviešiem jāiemācās labklājību nodrošināt citos cienījamos veidos, nevis tirgojot savu zemi. Jums, prezidenta kungs tas būtu jāatgādina ik dienas un jāveicina, lai tas tā notiktu!

 8. komunistu izdzimtenis.

 9. Prezidentu jau sen vajadzēja ielikt būrī.

 10. Globalizācijas/amerikanizācijas laikos noder apmeklēt rokoperu Lāčplēsis – padomāt par pravietiskajiem vārdiem:
  “Latvju zeme vaļā stāv / Tā kā dzīsla pušu rauta, / Iztek asins, iztek spēks, /Latvju zeme vaļā stāv.
  Latvju zeme vaļā stāv, / Vēji staigā iekšā, arā, / Izplēs sēklu, izrauj saknes, /Latvju zeme vaļā stāv.
  Krusta ceļiem pienaglota,…..”

  • Edge:
   “Globalizācijas/amerikanizācijas laikos noder apmeklēt rokoperu Lāčplēsis – padomāt par pravietiskajiem vārdiem:
   “Latvju zeme vaļā stāv / Tā kā dzīsla pušu rauta, / Iztek asins, iztek spēks, /Latvju zeme vaļā stāv.
   Latvju zeme vaļā stāv, / Vēji staigā iekšā, arā, / Izplēs sēklu, izrauj saknes, /Latvju zeme vaļā stāv.
   Krusta ceļiem pienaglota,…..””

   Tā ir patiesība. Nav mums valsts saimnieka, pašiem sava, uzticama, saprātīga. Un Prezidenta nav, kas par mūsu Latviju un par mūsu tautu no sirds gādātu…
   Ko darīt?
   Latvija kļūs tiesiska labklājības valsts tikai tad,

   kad ar jaunu vēlēšanu likumu atļaus pie varas nākt personībām, bet ne partijām,
   kad atjaunosies veselīgs nacionālisms kā patriotisms, kāds tas bija pirmskara Latvijā,
   kad šovinistiem-politiskiem huligāniem vairs neļaus brīvu vaļu un
   kad tiks sakārtoti un taisnīgi pildīti tautai vajadzīgi likumi.

   Tikai tad un tikai tad…

Draugiem Facebook Twitter Google+