×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Valsts prezidents aicina Vēsturnieku komisiju turpināt darbu

Foto: LETAFoto: LETA

Inesis Feldmanis

Šodien, 17. jūlijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis uz sarunu bija aicinājis Vēsturnieku komisijas pārstāvjus, lai uzklausītu informāciju par komisijas līdzšinējo darbu un viņu redzējumu turpmākajam darbam, vēsta prezidenta preses dienests.

Valsts prezidents uzsvēra vēstures pētīšanas un skaidrošanas nozīmi valstiskās identitātes veidošanā, īpaši izceļot gaidāmo Latvijas simtgadi, savukārt Vēsturnieku komisijas priekšsēdētājs Inesis Feldmanis norādīja, ka komisijas svarīgs uzdevums ir veicināt jauno vēsturnieku iekļaušanos vēstures problēmu pētniecībā un tieši sadarbība ar kaimiņvalstīm ir joma, kurā tiek mēģināts veicināt jauno pētnieku izaugsmi.

Atbildot uz Valsts prezidenta aicinājumu būt aktīviem Latvijas simtgades programmas veidošanas dalībniekiem, komisijas priekšsēdētājs izklāstīja, ka šajā jautājumā kā prioritārs komisijas darbības virziens ir izvirzīts Latvijas valsts tapšanas un nostiprināšanas (1918-1922) padziļināta izpēte. Viņš apliecināja komisijas aktīvo sadarbību ar Kultūras ministriju un gatavību piedalīties svētku organizēšanā, no savas puses piedāvājot veidot kādu starptautiska mēroga vēstures izpētei veltītu pasākumu.

Uzklausot komisijas pārstāvjus, Valsts prezidents aicināja komisiju un tās priekšsēdētāju Inesi Feldmani turpināt līdz šim veiksmīgo darbu, informē prezidenta pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+