×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Valsts prezidents akreditē Čadas un Kuveitas vēstniekus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš (centrā) un Kuivetas vēstnieks Latvijā Montērs Badera Al Eiss (no kreisās) akreditācijas vizītes laikā Melngalvju namā.

Valsts prezidents Andris Bērziņš darbam Latvijā 8. jūlijā akreditēja Čadas Republikas vēstnieku Latvijā Jusafu Abasalahu un Kuveitas Valsts vēstnieku Latvijā Montēru Baderu Al Eisu (Monther Bader Al-Eissa), portālu “LA.lv” informēja prezidenta preses dienestā.

Sarunas laikā pēc akreditācijas ceremonijas Valsts prezidents pauda gandarījumu par to, ka Čada pirmo reizi nozīmējusi vēstnieku Latvijā, uzsverot, ka tas noteikti veicinās abu valstu savstarpējo attiecību paplašināšanu. Andris Bērziņš, norādīja, ka Latvija ir ieinteresēta tirdzniecības attiecību paplašināšanā un attīstībā ar Āfrikas kontinenta valstīm, kas līdz šim ir salīdzinoši zems.

Amatpersonas pārrunāja arī drošības situāciju reģionā un Latvijas iesaisti kopumā trīs militārajās operācijās, uzsverot situācijas drīzas stabilizācijas nozīmi. Sarunā tika pārrunātas arī Čadas attiecības ar Eiropas Savienību un iespējamā sadarbības paplašināšana nākotnē. Vēstnieks, atsaucoties uz savu pieredzi, norādīja, ka liela nozīme starpvalstu attiecību veidošanai ir sadarbība izglītībā un studentu apmaiņā.

Akreditācijas vizītes laikā ar Kuveitas Valsts vēstnieku Andris Bērziņš norādīja uz Latvijas vēlmi veicināt divpusējo dialogu starp valstīm. Amatpersonas apsprieda iespējas paplašināt līgumtiesisko bāzi starp abām valstīm. Tāpat tika apspriesta sadarbība kultūras un izglītības jomās, īpaši studentu apmaiņu starp valstīm.

Runājot par ekonomisko sadarbību, Valsts prezidents norādīja, ka Latvija vēlas veicināt ekonomisko sadarbību ar Kuveitu, jo īpaši uzsverot tādas nozares kā kokapstrāde, pārtikas produktu apstrāde, tūrisms un IT. Viņš norādīja, ka Latvijas uzņēmēji ir ieinteresēti eksportēt preces uz Līča valstīm, kā arī aicināja Kuveitas uzņēmējus izmantot Latvijas loģistikas pakalpojumus.

Čadas vēstnieka rezidences vieta ir Maskavā, bet Kuveitas vēstnieka Berlīnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bezjēdzīga naudas izšķiešana. Tie tik mekle kā šeit iefiltrēt savējos. Čadas vēstnieks, bez šaubām, Latvijā buldurēs tikai krieviski.

Draugiem Facebook Twitter Google+