×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. novembris, 2013
Drukāt

Prezidents: Arī šodien Latvijai vajadzīgi drosmīgi un dzimteni mīloši cilvēki (16)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš saka svētku uzrunu pie Brīvības pieminekļa par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 94.gadadienai.

Bermonta karaspēka pārspēkam stājās pretī drosmīgi un godprātīgi cilvēki, un tādi cilvēki Latvijai ir vajadzīgi arī šodien. To Lāčplēša dienas militārajā parādē uzsvēra Valsts prezidents Andris Bērziņš, portālu “LA.lv” informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Bērziņš norādīja, ka Lāčplēša diena ir Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas diena. 1919.gada 11.novembrī Latvijas armija atbrīvoja Rīgu no bermontiešiem. Šajā dienā iedibināts Lāčplēša Kara ordenis.

“Lāčplēša diena saistās ar stāstu par jauniešiem, no kuriem daudzi pat nebija pilngadīgi, turklāt vāji bruņoti, bet stājās pretī Bermonta pārspēkam, par nabadzīgiem laukiem un pilsētām, kuras pamazām uzplauka, par vienkāršiem ļaudīm, kas, smagi strādājot, cēla Latviju, par politiķiem, kuri mācījās veidot valsti laikos, kad pašas valsts vēl īsti nebija,” sacīja Valsts prezidents, uzsverot, ka arī šobrīd Latvijai ne mazāk kā agrāk ir vajadzīgi tādi cilvēki, kā toreiz – drosmīgi un godprātīgi, zinātkāri un strādāt griboši, patiesi un dzimteni mīloši.

“Šodien simtiem un tūkstošiem svecīšu tiek aizdegtas Latvijas karavīru piemiņas vietās un kapsētās. Ne tikai Rīgas Brāļu kapos un citur valstī, bet arī Ikšķiles vecajos kapos – tiem 75 Nāves salā par dzimteni kritušajiem strēlniekiem, kuri Latvijas dzīvību vērtēja augstāk par savējo. Šajā dienā pieminam arī tos, kas par Latvijas brīvību un neatkarību krita citos karos un citās frontēs. Lai mūžīga piemiņa viņiem visiem,” teica Bērziņš.

Valsts prezidents atzina, ka šī diena saistās arī ar domām par to, kas ir karavīrs. “Vai tā ir profesija, aicinājums vai misija? Mūsdienās karavīra tēls ir citādāks nekā pirms gadsimta. Šodien karavīrs ir izcili ekipēts, pasaules standartu līmenī apmācīts, ar kuru Latvija var lepoties ne vien savā zemē, bet arī visā pasaulē. Bez patiesas sirds degsmes un cilvēciskas drosmes neviens par karavīru nekļūst. Tā ir pārliecība un smags darbs, neatkarīgi no laika, kurā esam. Pārliecībā ir mūsu spēks, gara spēkā rodas mūsu pārliecība,” sacīja Bērziņš.

Viņš karavīriem nozīmīgajā dienā izteica pateicību visiem, kuri savu dzīves aicinājumu saista ar Latvijas valsts drošību un aizsardzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Kad Jūs bijāt patiess? Vai tad kad birdinājāt asaras Nītaurē, vai pieprasot pārskatīt likumprojektu par Latvijas īpašumu izpārdošanu krieviem, kuri Jūsu ģimeni izsūtīja? Droši vien ceriet ka savus privātīpašumus varēsiet pārdot par bargu naudu.

 2. Cik miljonus viņš saņem no kremļa ? par velti jau neviens nenodos savu tautu .Glums zutis .

 3. Mums gan nav vajadzīgs pakalpiņš ,kas okupācijā izkalpojās līdz ministra vietnieka amatam , iztīrīja unibanku kļustot miljonars , nodeva Abreni .Kuram kungam tads kaplo ? Ne jau latvju tautai .

 4. Bet taču skaidri redzams, ka vecais komunists nemīl latviešu valsti Latviju un nemīl latviešu tautu! Viņš no tiem, kuriem rūp jaunās latkrievu nācijas nākotne.

 5. Ja tolaik latvieši būtu bijuši tik gļēvi kā tagad, tad pēc Bermonta uzvaras mēs jau tad būtu iestājušies ES…

 6. … joprojām ir liela vēlēšanās un cerība, ka nākotnē vēl varētu saglābt mūsu tautas mājvietu, lai tā mums būtu kā patvērums un svētums skaistai piederības sajūtai, lai Latvijai būtu savi sargi, savi patrioti, savi nacionālisti, kas tāpat kā tēvu tēvi gāja cīņā par to un izcīnīja sev savu valsti, kur skaisti sākām dzīvot Kārļa Ulmaņa vadīti.
  Kas notiek pašreiz ar patriotismu. ar tautiskumu jeb nacionālismu? Nav stimula būt patriotam un upurēties taisnības labā, jo valdošajai varai patrioti nav vēlami.
  Padomju režīma represētie Latvijas patrioti tagad jūtas vīlušies un sarūgtināti. Viņu ideāls bija un ir suverēna, demokrātiska, tiesiska Latvija, kāda tā bija gados pirms okupācijas – bez partokrātijas, rosīga un varoša sevi apgādāt un uzplaukt.
  Atjaunotajā Latvijā valda partokrātija, pārkāpj Satversmi, patriotus, brīvības cīnītājus niecina, nacionālismu bremzē, svešos šovinistus saudzē… Bez patriotisma tautai nav ne balstu, ne kopsaucēju, ne jēgas būt Tikai pateicoties pašas latviešu tautas vitalitātei, pacietībai, pat pazemībai un izturībai, Latvija un tās apdraudētā latviešu nācija vēl eksistē. Vairāk var lasīt lexrex.ucoz.lv blogā. Būtu labi, ja Bērziņa skaistie vārdi saskanētu ar viņa patieso rīcību.

 7. Es godinu un noliecu galvu latviešu karavīru priekšā iededzu svecīti par godu viņiem, lai tā mirdz kā viņu sirdis mūžīgi, bet necienu šo .., kurš patreiz aizņem prezidenta krēslu, runā vienu, bet dara pilnīgi pretējo. Ir prezidenti, kas apkaro savā valstī spekulāciju un ir prezidenti,kas savā valstī veicina spekulāciju, tie kas veicina ir nelietīgi pret vienkāršo savas valsts sabiedrības daļu pie tādiem pieder .., bet tos kas apkaro spekulāciju vienkāršā sabiedrība ceļ godā tikai gaužām maz šadu prezidentu pasaulē.

 8. Vai tu esi godīgs? Eiropas naudas viesu māja to neliecina… Vai tu esi drosmīgs? Jā tā spēji izkrāt Eiropas naudu un blēdīgi izmantot – Jā! Un vai tu esi dzimteni mīlošs cilvēks. Nē, jo pats ar savu piemēru aicināji neiet uz valodu referendumu, lai krievu valodai būtu balsu pārsvars… Es personīgi tev neticu – tavi darbi liecina par savtīgumu un nevis Latvijas mīlestību. Pilnīgi pretēji valsts un ministru Prezidentam ( ar lielo ) Kārlim Ulmanim.

 9. Īpaši jau šitais “onka” varētu sekot tam, ko pats saka, bet viņa darbi neiet kopā ar viņa runām!

 10. apsveicĀm LATVIJU un LATVIJAS KARAVĪRUS!

 11. Visi drosmīgie atstājuši šo valsti uz neatgriešanos.Šī valsts vairs nepieder latviešiem! To iztirgojuši Bērziņa valdība.

 12. Shis, saucamais prezidents, nav cieniigs pie Briiviibas piemineklja uzrunaat muusu viirus un deelus, Latvijas armijaa….Tam vajadziigs viirishkjiigs prezidents..!

 13. Vai pats izrādi cieņu latviešu karvīriem domāju, ka nē viņi lēja asinis par šo zemi, par visu, kas uz tās stāv atdeva dzīvības par to, bet tādi prezidenti, kā Bērziņš veicina visu par ko mūsu senči, latviešu karvīri lēja asinis iztirgot svešiniekiem pret UA,lai Ni spekulanti un svešiieki udzīvotu un pārnemtu varu pār šo zemi, latviešus pataisot par kalpiem.

 14. Šim komunistam un iztirgotājam es savu latvisko drosmi un cieņu negribu izrādīt, bet latviskumam un Latvijai gan jo mīlu savu Latvijas zemi un vienmēr iestāsos par latviskumu šai zemē. Ar vislielāko pārliecību saku, ka NI spekulantu prezidents, kāds ir Bērziņš man nav vajadzīgs un domāju ne tikai man , bet arī tiem latviešiem,kas ciena sevi kā latvieti šai zemē un Latvijas valstiskumu.

 15. Lai nu kas, bet šis Latvijas vērtību iztirgotāju atbalstītājs varēja paklusēt man viņš atgādina Šleseru, Šīnu un tam līdzīgos spekulantus, kam Latvijas vērtības, latviskā identitāte ir nulle, ka tik savas kabatas piebāzt

Draugiem Facebook Twitter Google+