×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Valsts prezidents mudina pašvaldības veidot lielākas administratīvi teritoriālās struktūras (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien tikšanās laikā ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdi Andri Jaunsleini aicināja katru pašvaldību ilgtermiņā izvērtēt savu attīstības modeli un pēc labprātīgas vienošanās veidot lielākas administratīvi teritoriālās struktūras.

Prezidenta Preses dienestā informē, ka Valsts prezidents ar LPS priekšsēdi tikās, lai pārrunātu pašvaldībām aktuālos jautājumus pirms ikgadējā LPS kongresa, kas notiks 15.maijā, Smiltenē.

Sarunas laikā skarti jautājumi, kas saistās ar Finanšu ministrijas izstrādāto un Saeimas darba kārtībā esošo pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modeli un LPS priekšlikumiem tā pilnveidei, kā arī priekšlikumu varianti par sasaisti starp pašvaldību budžeta nodokļu ieņēmumiem un valsts kopbudžeta nodokļu ieņēmumiem.

Jaunsleinis informēja Valsts prezidentu par citiem gaidāmajā kongresā apspriežamajiem jautājumiem, arī par pašvaldību tiesībām nodarboties ar uzņēmējdarbību, par pašvaldību vēlēšanu cikla maiņas nepieciešamību, pielāgojot to Eiropas Parlamenta vēlēšanu ciklam un tādējādi palielinot arī vēlētāju aktivitāti abās vēlēšanās, par izglītības jautājumiem un sadarbību ar Valsts kontroli.

Valsts prezidents uzsvēra, ka pašvaldību lomai un funkcijām nākotnē būtu jāpalielinās, pārņemot arī daļu no centrālās varas funkcijām. Veidojot lielākas administratīvi teritoriālās struktūras, pašvaldības varētu daudz efektīvāk kalpot primāri savu iedzīvotāju labklājībai, uzskata Bērziņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Novadu eksperts atradies…

  2. Latvijā ir 4 novadi un Rīga, kurš to nezin, ja naudu nav kur likt tad cits stāsts, vietējās pašvaldībās tāpat nevienu dokumentu nevar nokartot( pase, zemesgrāmata, atļaujas utt.)

  3. Kātad, atkal taisīsim rajonus pēc padomijas parauga! Tikko nodibināja novadus, bet valsts pirmā persona
    atkal aicina tērēt valsts naudu jauniem veidojumiem. Cik šādi aicinājumi ir valstiski atbildīgi, Bērziņa kungs? Nu ieguldiet savu prezidenta algu, sameklējiet vēl sponsorus un taisiet lielākus veidojumus cik uziet, bet valsts maku lieciet mierā! Reformatori atradušies! Labāk vairāk domājiet, kā valstī attīstīt uzņēmējdarbību un ražot inovatīvas preces, nevis kā pārdalīt Eiropas doto naudu.

  4. Es ieteiktu nespēlēties ar pašvaldību robežām, bet drīzāk pārcelt vienu vai divas ministrijas ārpus Rīgas. Piemēram, VARAM varētu pārcelt uz Rēzekni. Latvija nav tikai Rīga.

Draugiem Facebook Twitter Google+