×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Valsts prezidents: Neatkarība un pašiem sava valsts nav pašsaprotamība (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Pirms divdesmit četriem gadiem – 1991. gada 21. augustā – Latvijas Republikas Augstākā padome pieņēma konstitucionālo likumu “Par Latvijas Republikas valstisko statusu”.

Šis likums toreiz iezīmēja Latvijas Republikas valstiskās neatkarības faktisko atjaunošanu – tika izbeigts neskaidrais pārejas periods uz pilnīgu valstisko neatkarību. Latvijas Republikas valstiskā neatkarība nepārprotami tika atjaunota uz 1922. gada 15. februāra Satversmes un valsts nepārtrauktības doktrīnas pamata. Pēc 1991. gada 21. augusta mūsu neatkarības atjaunošanu atzina citas valstis un mēs atgriezām sev tiesības pašiem lemt savus likteņus un būt brīviem.

Toreiz – 1991. gada 21. augustā – skaidri un nepārprotami tika novilktas ģeopolitiskās robežas un iezīmētas mūsu pamatvērtības. Konstitucionālais likums Latvijas Republiku nosaka kā Rietumu kultūrtelpai piederīgu valsti, kuras pamatos ir likta cilvēka cieņa, neaizskaramās cilvēka tiesības, likuma vara un sociālais taisnīgums. Latvijas Republika ir demokrātiska taisnības valsts, kura vērsta uz arvien ciešāku sadarbību un integrāciju ar citām Rietumu valstīm.

Šodien mēs varam būt lepni ar paveikto. Mēs esam sekmīgi atjaunojuši un nostiprinājuši savu valsti, pieaug mūsu labklājība un iespējas, mēs esam atgriezušies starptautiskajā sabiedrībā un kļuvuši par pilntiesīgu Eiropas Savienības un Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsti. Tikko esam sekmīgi noslēguši mūsu pirmo prezidentūru Eiropas Savienības Padomē. Pirms divdesmit četriem gadiem tas viss liktos kā tāls sapnis, bet šodien tas ir paveikts.

Aizvadītais gadsimts mums ir mācījis, ka neatkarība un pašiem sava valsts nav pašsaprotamība. Katrai paaudzei ir jābūt gatavai strādāt kopējam labumam, ieguldīt sevi valsts izaugsmē un nepieciešamības gadījumā aizstāvēt savu valsti. Mēs noteikti zinām un katrs varētu nosaukt daudzas lietas, kuras mūsu valstī varētu tikt izdarītas labāk.

Tuvojoties Latvijas simtgadei, strādāsim kopīgi, lai mūsu Latvija būtu vēl sekmīgāka un vēl stiprāka!

Leposimies ar mūsu valsti un strādāsim, lai mūsu bērni un bērnu bērni būtu vēl lepnāki par Latviju – mūsu kopīgo valsti!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Vēlējums Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, ieskatīties, kas notiek valstī, kas ir viens no daudziem “bardakiem”:

  1) Mājas pieder Rīgas domei;
  2) Dzīvokli pieder dzīvokļu īpašniekiem;
  3) Finansu līdzekļi pieder apsaimniekotājam, kas šķērdē tos pa labi un pa kreisi;
  4) Ar Dzīvokļu īpašuma likumu noteikts, ka par māju atbildīga ir dzīvokļu kopība ( kur tā ir, kas tā tāda ir, diez vai kāds zina), jo:
  5) Mājas pārvaldnieku vairākos gadījumos nav, bet ja ir:
  6) Viņu rīcībā nav finasu līdzekļu,izņemot nelielas mājas;
  7) Dzīvokļu īpašnieki faktiski beztiesiski, sašķelti un kūtri un tā nav viņu vaina, bet valsts vaina, valsts bezatbildība visā augumā;
  8) Cilvēku masa atrodas šajā pārvaldības dezorganizācijas haosā un bardakā – ar labākām mājām vai graustiem, pusgraustiem, ar neremontētiem pagrabiem, bēniņiem, ar pussabrukušiem jumtiem, ar sapuvušām, bīstamām ūdens un siltuma iekārtām, ar bīstamu elektroinstalāciju – atstāti kā “bāreņi” – saņēmāt dzīvokli, nu tagad atbildīgi par visu māju;
  9) Nav likuma, kas atļautu no mana, no tava mājas iekrājumu konta apmaksāt svešu parādu, tevi, mani apliekot ar paaugstinātu maksu, lai to apmaksātu, bet mūs aplaupa un viss – likums nosaka – jūs esat atbildīgi;
  10) Nereti mājas izmanto nomnieki, iestādes, uzņēmumi, reklāmas utt., bet nekur nav norādes, kā šie ienākumi tiek izmantoti mājas uzturēšanai, kā viņi apmaksā zemes piespiedu nomas daļu utt.;
  11) Pēdējie likumu grozījumi nosaka, ka dzīvokļu īpašnieki varēs cīnīties par samērīguzemes piespiedu nomas maksu, bet spēkā ir Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums, kas nosaka, ka nomas līgumus (pretēji trešo personu – dzīvokļu interesēm) obligāti slēdz apsaimniekotājs, tātad dzīvokļu īpašniekam nav tiesiska pamata iejaukties divu pušu attiecībās (bardaks);
  12) Piespiedu nomas līgumos nav zemes lietošanas noteikumu, tikai maksa, arī te dzīvokļu īpašnieks (kopība) ir verga statusā;
  13) Vienīgais, ko un kā var realizēt – valsts un/vai pašvaldību atbildībā jāizveido krievu laika tipa nelielas namu pārvaldes, ar savu naudas kontu un funkcijām, ko var kontrolēt kā pašvaldība, tā Valsts kontrole utt.
  14) Zinu vairākas nelielas mājas, kur izveidotas sabiedrības, ir savs naudas konts utt, bet tur vēl lielāks bardaks, kā jebkur. Valde strīdas, naudu piesavina, pārvēl jaunu valdi, bet dokumentus neatdod, policija neiejaucas, pasūta tālā, uz tiesu, tiesājas un bez jēgas un bez rezultāta. Tātad, nekā labāka ar māju sabiedrībām nav;
  15) Kādā kooperatīvā, kas pastāv no seniem laikiem arī notiek karš un līdz asinīm, apvainojumiem, rīko sapulces, atkārtotas, jo nav kvoruma,sanāk vai nesanāk, rakst, ka sanākca2-3-5 dzīvokļi no 50 un pieņem finasiālus risinājumus, visa māja šokā, invalīdi, pensionāri raud, ka tūkstoši jāmaksā, nav kur ņemt, valde draud ar tiesas piedziņu (terors).

  Tā ir kopējās situācijas nelielas daļas māju apsaimniekošanas un pārvaldīšanas bardaka pazīmju uzskaitījums.

  Pārbauda Valsts kontrole “Rīgas namu pārvaldnieku”, maniem vārdiem sakot, konstatēt bardaku un izsaimniekošanu un , prezident, nav valstī varas, kas to pārtrauktu. Kā VK pārbaude, tā paziņojums – tā ir nepatiesa, nepareiza. UN VK iesniegumi netiek pildīti vairumā gadījumu, tai nav varas, nav administratīvās ietekmes.

  Prezident, vajag Valsts prezidenta likumdošanas iniciatīvas. lai likvidēt dažus bardakus valstī.

 2. Raimond, pieņēma 4. Maija Deklarāciju, bet to nepildīja, kas attiecas uz 8.punktu, sagrāva visas cilvēktiesības ar denacionalizāciju , privatizāciju un zemes reformām, valsti veidoja pretrunā ar Civillikumu, to uzsāka “labot” savam labumam.

Draugiem Facebook Twitter Google+