×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. maijs, 2013
Drukāt

Valsts prezidents pasniedzis Atzinības krustu Krievijas uzņēmējam Mordašovam

Foto-LETAFoto-LETA

Sestdien, 4.maijā, Valsts prezidents Andris Bērziņš par ieguldījumu valsts ekonomikas attīstībā pasniedzis trešās šķiras Atzinības krustu Krievijas uzņēmējam, AAS “Severstaļ” ģenerāldirektoram Aleksejam Mordašovam.

“Severstaļ” ir viens no pasaulē lielākajiem vertikāli integrētās tērauda liešanas un kalnrūpniecības uzņēmumiem. “Severstaļ” ir arī viens no lielākajiem ārvalstu investoriem Latvijas ekonomikā, kuru Latvijā pārstāv AS “Severstaļlat” – vadošais metāla produkcijas piegādātājs Baltijā un vienīgais metināto cauruļu ražotājs Baltijas tirgū. “Severstaļlat” pēc ražošanas apjomiem var tikt pielīdzināts 1% no Latvijas iekšzemes kopprodukta.

Kopš 2001.gada, kad “Severstaļlat” sāka ražošanu, investīcijas uzņēmējdarbības attīstībā Latvijā ir sasniegušas gandrīz 50 miljonus ASV dolāru (26,5 miljonus latu). Turklāt Latvijas uzņēmums īstenojis arī ievērojamas investīcijas Polijā, ieguldot 17 miljonus ASV dolāru (9,01 miljonu latu) un 2008.gadā izveidojot meitasuzņēmumu “Severstallat Silesia”.

“Man ir liels gods saņemt tik augstu novērtējumu par mūsu ieguldījumu Latvijas ekonomikas attīstībā. Arī turpmāk strādāsim pie mūsu darbības efektivitātes paaugstināšanas, sniegsim savu artavu uzņēmējdarbības un kultūras saišu stiprināšanā starp Krieviju un Latviju,” sacīja Mordašovs.

“Severstaļ” Latvijā atbalsta arī virkni sociālu un kultūras projektu. Kopš 2006.gada “Severstaļ” ir Latvijas teātra festivāla “Zelta maska” pastāvīgais sadarbības partneris. Ar uzņēmuma atbalstu ir noorganizēti arī vairāki citi kultūras pasākumi, tai skaitā Borisa Eifmana baleta “Rodēns” pirmizrāde, Krievijas Nacionālā filharmonijas orķestra koncerts Vladimira Spivakova vadībā un citi pasākumi.

Saskaņā ar Krievijas žurnāla “CEO” veidoto reitingu Mordašovs pērn bija sestais bagātākais cilvēks Krievijā un 45.bagātākais cilvēks pasaulē pēc žurnāla “Forbes” aprēķiniem, kura bagātība tiek vērtēta 14,14 miljardu ASV dolāru jeb 7,5 miljardu latu apmērā.

Kopējais metālapstrādes un metālu tirdzniecības uzņēmuma AS “Severstaļlat” realizācijas apjoms pagājušajā gadā saglabājās 2011.gada līmenī – 300 000 tonnu. Izmantojot tirgu diferencēšanu pārdošanas efektivitātes uzlabošanai, pērn “Severstaļlat” palielināja piegādes uz Baltijas valstu tirgiem, kā arī uz Vāciju un Čehiju.

“Severstaļlat” ražo produkciju ar augstu pievienoto vērtību – metinātās caurules, cauruļu sagataves un štancēto izstrādājumu sagataves. 2012.gadā uzņēmums turpināja darbu pie ražošanas procesu efektivitātes, kā rezultātā izdevās ar tādu pašu gatavās produkcijas daudzumu samazināt dažādu produktu vienas tonnas ražošanas pašizmaksu salīdzinājumā ar 2011.gadu par 9-26%.

Pagājušajā gadā saražotās gatavās produkcijas kopējais apjoms bija 138 000 tonnu. 2013.gadā “Severstaļlat” plāno palielināt ražošanas apjomu.

“Severstaļlat” apgrozījums 2011.gadā bija 121,624 miljoni latu un ir pieaudzis par 13% salīdzinājumā ar 2010.gada līmeni, kad apgrozījums bija 107,427 miljoni latu. 2011.gadā “Severstaļlat” peļņa pieauga par 41% salīdzinājumā ar 2010.gadu, un tās apmērs lēšams 2,291 miljona latu apmērā.

AS “Severstaļlat” ietilpst starptautiskajā vertikāli integrētajā kalnrūpniecības un metalurģijas grupā “Severstaļ”. “Severstaļlat” īpašnieki patlaban ir Austrijas uzņēmums “Severstal Trade GmbH” (100%).

“Severstaļ” grupas aktīvi ir izvietoti Krievijā un ASV, kā arī Ukrainā, Latvijā, Polijā, Itālijā, Libērijā un Brazīlijā. 2011.gadā grupas ienākumi sasniedza 15,8 miljonus ASV dolāru (8,532 miljoni latu) un uzņēmums saražoja 15,3 miljonus tonnu tērauda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+