×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Valsts prezidents piena nozares pārstāvjus aicina ciešāk sadarboties, tajā skaitā ar zinātniekiem (19)

Foto- LETAFoto- LETA

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un piena nozares pārstāvju tikšanās Melngalvju namā.

Piektdien, 31.jūlijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu un piena nozares pārstāvjiem pārrunāja iespējamos atbalsta pasākumus piena nozarei, portālu “La.lv” informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests.

Krievijas embargo dēļ zaudējumi Latvijai ir bijuši vislielākie, salīdzinot ar citām ES valstīm, tāpēc Valsts prezidents aicināja piena nozares dalībniekus turpmāk būt vienotākiem un ciešāk un veiksmīgāk sadarboties, tai skaitā ražotāju un pārstrādātāju sarunām piesaistot arī lielākos tirdzniecības tīklus.


Kā piemēru viņš norādīja sadarbību ar zinātniekiem jaunu nišas produktu veidošanā, ko būtu iespējams piedāvāt gan vietējiem patērētājiem, gan eksporta tirgos. Viņš aicināja būt radošiem, radot jaunus produktus un diversificējot tirgus. Arī uzņēmuma “Food Union” padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke uzsvēra nepieciešamību specializēties produktu ražošanai, ko iespējams izplatīt pēc iespējas plašākā teritorijā, reizē atzīmējot, ka ieiešana jaunos eksporta tirgos prasa laiku un ieguldījumus.

LPKS „Piena ceļš” pārstāve Ilze Aizsilniece izcēla, ka Latvijas ganāmpulkiem piemīt augsta kvalitāte un ražīgums, kā arī to, ka visu saražoto pienu izlietot Latvijā nav iespējams. Visi bija vienisprātis bez jaunām eksporta iespējām ražotājiem būs savā starpā jākonkurē par vietējo patērētāju. Tādēļ sarunas dalībnieki norādīja, ka ļoti būtisks varētu būt valdības atbalsts ražotājiem dalībai dažādās starptautiskās jomas izstādēs. Valsts prezidents aicināja informēt, kuri ir tie reģioni, kur piena ražotāji redz vislielāko savas produkcijas noieta potenciālu, lai plānojot savas vizīte, kurās viņu pavadīs uzņēmēji, būtu iespējams veicināt arī šo produktu eksportu.

„Jāveicina mūsu kvalitatīvo un veselīgo produktu lielāks patēriņš Latvijā. Svarīgi to apzināties, piedāvājot mūsu produktus gan bērnudārzos un skolās, gan katram mūsu valsts iedzīvotājam izdarot savu izvēli, iepērkoties”, uzsvēra Valsts prezidents. Piena nozares pārstāvji aicināja arī no valsts institūciju puses rast iespēju atbalstam, īpaši dažādu iepirkumu ietvaros.

Raimonds Vējonis sarunā apliecināja, ka, tiekoties ar Eiropas Savienības dalībvalstu līderiem un amatpersonām, akcentēs problēmas Latvijas piena nozarē, kā arī aicinās Latvijas valdību aktīvāk iesaistīties sarunās ar Eiropas Komisiju, lai rastu iespējami ātrākus un efektīvākus risinājumus. „Šobrīd ļoti svarīgi ir nesamazināt kopējo piena iepirkumu apjomu pārstrādes uzņēmumos, kā arī izvērtēt uzņēmumu iespējas intervences iepirkumos”, norādīja Valsts prezidents.

Sarunā piedalījās Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs, Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, SIA “Stalbes Agro” valdes priekšsēdētāja Aija Balode, zemnieku saimniecības „Mežacīruļi” īpašnieks Juris Cīrulis, zemnieku saimniecības „Dimanti” īpašniece un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes piena grupas vadītāja, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane, LPKS „Piena ceļš” pārstāve Ilze Aizsilniece, uzņēmuma Food Union padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke un Piensaimnieku centrālā savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Vai valdībai nav pēdējais laiks iejaukties piena ražotāju nedienās.Kā tas var būt.ka piena iepirkuma cenas ir nokritušās vāirāk nekā par trešdaļu,bet veikalu plauktos šī krituma sekas vēl joprojām nav jūtamas.Kas iedzīvos uz šī rēķina. Kur ir kontrolētāji,kur ir reļi soļi,lai novērstu biznesmeņu mahinācijas.kāpēc dažiem afēristiem valsts atļauj negodīgi pelnīties.Kauns klausīties ,ka to ir grūti atrisināt Jebkurš darbs ir grūts,viegli ir neko nedarīt ,bet,amatā sēžot ,saņemt algu. Kāpēc leišu un igauņu piens ir lētāks,vieņi iepērk pie mums ,aaizved ,pārstrādā un atved uz mūsu veikaliem-un ir lētāks.Vai valdība-( un te nu gribēto teikt viienu pamatīgu krievu lamuvārdu) vienreiz beigs vāvuļot un plātīt rokas stulbumā vai negribēšanā un ķersies mahinatoriem klāt Cik ilgi dažiem būs atļauts iedzīvoties bagātībā laupot,nudien vēmiens nāk skatoties un klausoties šīs valdības impotento ierēdņu un ministru bezspēcīgajā pļurkstēšanā

 2. Krepitjes, krepties zapad nam pamozhet….

 3. Un kāpēc sarunās nepiedalījās pseido-politiķe, odiozi slavenā piena protestu karaliene Dace Pastare?

  • Šuj tautastērpu unmēklē un meklē tautasdziesmas par piena tēmu Briseles koncertam ,uz kuru drīzumā došoties,pienu vedot pudelēs

 4. Nokavēts aicinājums Atbildēt

  Mūsu valsts iedzīvotāji savu izvēli ir jau izdarījuši,iepērkoties pārtikas produktus par 30-40% lētākām cenām Polijas pierobežas veikalos,kur tie ir aplikti tikai ar 5% PVN!

 5. Vēja rādītāja sindroms? Atbildēt

  Gan Dūklavs,gan Straujuma taču paši ir atzinuši,ka PVN pārtikai ir jāsamazina!

 6. Tukša muldēšana "Vienotības" stilā Atbildēt

  Nevis,kuri ir tie reģioni,kur piena ražotāji redz vislielāko savas produkcijas noieta potenciālu,bet gan-kuras ir tās valstis,kas pienu pielīdzina luksusa precēm un apliek ar 21% PVN likmi????!
  Samaziniet 21% PVN likmi piena produktiem līdz Briseles 6% un būs piena produkcijas noiets visā Eiropā!

 7. Joprojām Vējoni nevaru uztvert kā prezidentu. Nevaru

 8. Piena nozares pārstāvjiem ciešāk jāsadarbojas ar “Vienotību”.

 9. TV ziņās Zemnieku Saeimas vadītājs atzina, ka ES par piena problēmām Latvijā pateikts – ja jums ir tik grūti, tad likvidējiet šo nozari. Nav govju, nav problēmu… Kā ar cukuru… ES izdevīgāk, ka Latvijā neko neražo, bet ieved…

 10. Pats ministrs pirms dažām nēdēļām visus mierināja , ka tik traki nebūšot… Visi ir naivi vai izliekās ? Ja sen zināms bija , ka kvotas atcels ; Krievija embargo pagarina vēl uz gadu .Cik ierēdņu strādā ZM un ko tie ir darījuši , lai mazinātu triecienu lauksaimniekiem ? Nu nav zemniekiem pa pasauli jāskraida , lai noieta tirgus meklētu . Kopš kura laika Vējonis ir izpildvara , kas tirgu sakārtos – tad nu atrada ar ko konsultēties .

  • Aina,vai tad neesi dzirdējusi mūsu ierēdņu muti aizbāzošo frāzi”sabiedrībai pašai jārūpēja( aiz jā–pievienojot nākamo daļu pēc vajadzības,piem jā-gaādā,jā–domā utt)_ierēdņiem darbs pie brošūrām,bukletiem,pieredzes braucieniem( lopkopības attīstība Antarktīdā u,c.)Viens gudrais ministrs no satiksmes ministrijas pavisam nesenTV žurnālistei atcirta-ministran tas nav jādara Tā kā ,brauciet vien paši,jo vldība jau nevarot katrai nozarei izdabāt,laiks paiet,kamēr aptekā visas vietas,kur par padomniekiem,losekļiem(NEZ KĀDIEM) un biedriem šeftē,alga tak jāsaņem-a,jūs tur…a,kas ta jūs esat

 11. es aicinu piena nozares pārstāvjus ciešāk sadarboties ar govīm!

 12. Sadarbošanos ar zinātniekiem? Atbildēt

  Samazinātu PVN likmi pārtikai,tsk piena produktiem!

 13. Nu nesakiet ,ka mēs neko nedarām-nu jau nedēļa kā pārrunājam problēmu no visiem skatu punktiem,vēl tikai laikam ekspertus aimirsām paaicināt.Tūlīt jau domājams ,ka apklusīs,jo tuvojas lopu izkaušanas laiks un nevajag stāstīt ,ka te kādam rūp piensaimnieku nākotne.Vienkārši ir vajadzīga liela politiska drosme,lai pateiktu,ka piensaimniecībai ir cukura liktenis,bet tur jau atkal nekā-izdomās piensaimnieki kompensācijas paprasīt.

 14. Izskatās, ka tāda papļāpāšana vien iznākusi, bez konkrēta problēmas risinājuma. Vai tad Krievija PIRMOREIZ ievieš sankcijas? Bet mūsu politiķi un ierēdņi guļ uz ausīm un neko nedara, sak, gan jau tie zemnieki izķepurosies. Nu ir vilks aitās un visi palikuši tramīgi, jāmeklējot jauni tirgi. Bet to vajadzēja jau sen darīt, Krieviju nepazīstat, vai? Kvotu vairs nav un nekāda cenu kāpuma pienam nebūs. Ja negribat, lai izkauj ganāmpulkus un nozare izput, tad administratīvi nosakiet minimālo piena iepirkuma cenu un punkts! Eiropas valstīs jau tāda vēl bija noteikta, kad stājāmies ES. Un intensīvi palīdziet zemniekiem, meklējot jaunus eksporta tirgus, nevis imitējiet darbību dažādās sanāksmēs.

 15. Ka tik nav kā vienmēr – atbalstīs pārstrādātājus, bet nabaga zemniekam jāstrādā tas melnais un neatmaksātais darbs. Un jācieš, jo politiķi panāca Krievijas embargo, nevis zemnieki. Kāpēc jācieš tikai zemniekiem? Pārstrādātāji jau nav samazinājuši piena un piena produktu cenas, tās veikalos tāpat maksā dārgi, toties zemniekiem iepirkuma cenas pienam ir samazinātas gandrīz uz pusi – ja iepriekš maksāja ap 31 centu par litru, tad tagad – 16 – 18 centi…

Draugiem Facebook Twitter Google+