×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. februāris, 2012
Drukāt

Valsts prezidents sveic Martinu Dukuru

Valsts prezidents Andris Bērziņš nosūtījis apsveikuma vēstuli Martinam Dukuram, kurš šorīt Leikpleisidas trasē ASV otro gadu pēc kārtas triumfēja pasaules čempionātā skeletonā.

Prezidents Bērziņš pateicās sportistam par pozitīvajām emocijām, ko šī uzvara raisījusi visiem sporta līdzjutējiem Latvijā. “Jūsu mērķtiecība, gribasspēks un cīņasspars ir labs piemērs gan ikvienam Latvijas sportistam, gan sporta līdzjutējiem. Jūsu divkārtējā zelta godalga pasaules čempionātā nes ne tikai Latvijas vārdu pasaulē, bet Latviju ir padarījusi par skeletona lielvalsti,” vēstulē raksta Bērziņš.

Jau ziņots, ka, neskatoties uz kājas sasitumu, pēdējo triju gadu Eiropas čempions un Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētājs Martins Dukurs jau pēc trijiem braucieniem bija pārliecinošā vadībā, tuvāko sekotāju vācieti Franku Rommelu apsteidzot par 1,56 sekundēm. Ceturtajā braucienā Martins Dukurs bija vienīgais, kurš trasi veica ātrāk par 55 sekundēm, palielinot pārsvaru pār tuvāko sekotāju līdz 2,08 sekundēm.

Līdz šim pasaules čempionātā skeletonā divas reizes pēc kārtas bija spējis uzvarēt vienīgi kanādietis Raiens Devenports, kurš to paveica 1996. un 1997.gadā.

Pasaules kausa izcīņa skeletonā notiek kopš 1986.gada un līdz šim trīs gadus pēc kārtas kopvērtējumā bija triumfējis vienīgi austrietis Kristians Auers, kurš bija labākais no 1992./1993. līdz 1994./1995.gada sezonai. Pēc gada pauzes Auers triumfēja vēl divas reizes un pašlaik ir vienīgais pieckārtējais Pasaules kausa ieguvējs.

Kā ziņots, gadu mijā Martins Dukurs tika atzīts par aizvadītā gada Latvijas labāko sportistu, bet viņa tēvs Dainis Dukurs – par labāko treneri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+