Latvijā
Politika

FOTO: Valsts prezidents tiekas ar pāvestu Francisku3

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Itālijas vizītes noslēgumā Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze šodien tikās ar pāvestu Francisku.

Valsts prezidentam ar kundzi bija audience pie Franciska, kā arī tikšanās ar Svētā Krēsla valsts sekretāru, kardinālu Pjetro Parolinu.
Valsts prezidents tiekas ar pāvestu Francisku

Tāpat vizītes laikā Vējonis sniedza interviju Svētā Krēsla oficiālajam medijam – Vatikāna radio.

Latvijas pirmais pāris pāvestam Franciskam uzdāvināja miniatūru vitrāžu “Dievmāte-Terra Mariana patronese”, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Vējonis un viņa kundze dāvanu pasnieguši kā pateicību par pāvesta pagājušā gada vizīti Latvijā.

Dievmātes attēls ir fragments no Rīgas Doma vitrāžas “Madonna ar Jēzus bērnu mandorlā”, kas veidota 19.gadsimta beigās pēc vēlās gotikas kokgriezuma altāru un gleznu parauga.

Dievmātes-Māras zemes patroneses tēls simbolizē svētību senajai Māras zemei un mūsdienu Latvijai, norādīja Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji.

Dāvanu izgatavojusi Latvijas Mākslas akadēmijas docente, stikla māksliniece Inita Ēmane, savukārt dāvanas iesaiņojumu no ādas veidojusi māksliniece Ilizane Grīnberga.

Pēc pāvesta audiences Valsts prezidents tikās ar Svētā Krēsla valsts sekretāru, kardinālu Pjetro Parolinu.

Franciska vizīte Baltijas valstīs norisinājās no 2018.gada 22. līdz 25.septembrim. Tās laikā viņš apmeklēja visas trīs Baltijas valstis. Tā bija otrā pāvesta vizīte Latvijā. Pirmo reizi Latviju 1993.gadā apmeklēja pāvests Jānis Pāvils II.

Kā ziņots, līdz šim vizītes laikā Vējonis ticies ar ar Itālijas prezidentu Serdžo Matarellu, pārrunājot iespējas tālāk stiprināt abu valstu divpusējās attiecības, sadarbību Eiropas Savienībā (ES) un NATO, kā arī apspriežot attīstību ES kaimiņattiecību reģiona valstīs.

Saistītie raksti

Vizītes laikā Vējonis piedalījās arī Latvijas dienu Itālijā atklāšanā, kuru pasākumu programma līdz šī gada beigām turpināsies Romā, Milānā un Venēcijā. Tāpat Vējonis piedalījās Latvijas-Itālijas biznesa foruma atklāšanā, kuru apmeklēja Latvijas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozares uzņēmumu pārstāvji, kā arī Itālijas uzņēmēji, kas jau uzsākuši vai plāno uzsākt uzņēmējdarbību Latvijā.

Vējones kundze vizītes laikā apmeklēja Itālijas Nacionālo Romas studiju institūtu un teica uzrunu izstādē “Latvija un Itālija – 100 draudzības gadi”.

LA.lv