×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

Latvijas prezidents un premjere: ES nedrīkst nereaģēt uz asinsizliešanu Ukrainā (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Pēdējie notikumi Ukrainā, kad bruņotās sadursmēs dzīvību zaudē arvien lielāks skaits cilvēku, ir traģisks un ļoti nopietns signāls, uz kuru Eiropas Savienība nedrīkst nereaģēt. To pēc tikšanās trešdien žurnālistiem uzsvēra Valsts prezidents Andris Bērziņš un Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Kā portālu “LA.lv” informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā, Latvija aicina nekavējoties sasaukt ārkārtas ES Ārlietu ministru padomi. Šādu pozīciju jau paudis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Vienlaikus abas Latvijas augstās amatpersonas uzsver, ka asinsizliešanas apturēšana vispirms ir abu konfliktā iesaistīto pušu rokās.

“Diemžēl, līdzšinējā retorika neliecina par patiesiem centieniem apturēt savas valsts straujo virzību pretī situācijas dramatizācijai. Tāpēc vēlreiz aicinām abas puses atturēties no situācijas eskalācijas, kas jau vairākkārtīgi novedusi pie cilvēku upuriem, un atgriezties pie civilizētiem situācijas risināšanas veidiem,” teikts Bērziņa un Straujumas paziņojumā.

Viņuprāt, ir neiedomājami un reizē biedējoši, ja Eiropas valstī 21.gadsimtā izvēršas bruņoti ielu konflikti tā vietā, lai pretrunas risinātu demokrātisku un konstruktīvu sarunu ceļā. Ukraina nedrīkst pārtapt vardarbības plosītā valstī, uzsver Latvijas prezidents un premjere.

Jau vēstīts, ka pēc sadursmēm, kas otrdien uzliesmoja Kijevā un kurās no abām pusēm pielietoti šaujamieroči, Ukraina faktiski nonākusi uz pilsoņkara sliekšņa. Ukrainas galvaspilsētā opozīcijas un milicijas sadursmēs bojāgājušo skaits jau pārsniedzis vairākus desmitus, bet ievainoto skaits jau sniedzas tūkstošos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Seko naudai, un tu dabūsi zināt, kas to visu patiesībā ir organizējis! Ne jau nu kaut kādam nelgam Janukovičam bija vajadzīgs šis slaktiņš! Un, ja pareizi atceros, tad agresiju pirmie uzsāka tieši maidanisti, provocējot mentus uz pretagresiju, ko identiskā situācijā pat pie mums nosauktu par kārtības ieviešanu!

  2. Ukraiņi ir satikušies uz šauras laipas ar Kremļa draugiem. Ticība ukraiņiem un aktīvākajiem moskaļu draugiem ceļš atpakaļ uz austrumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+