×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Bērziņš: barikādes parādīja, ka ar gribu var izdarīt vairāk nekā ar miltāru spēku (2)

Doma laukumā tiek iedegts piemiņas ugunskurs

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš (no labās) piedalās pagājušā gada atceres ugunskura iedegšanā Doma laukumā par godu 1991.gada barikāžu dienai.

Barikādes parādīja, ka ar gribu var izdarīt daudz vairāk nekā ar militāro spēku, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Viņš atgādināja, ka pirms 24 gadiem barikāžu laikā Latvijai nebija militārā bruņojuma.

Arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube intervijā “Rīta Panorāmai” teica, ka tajā laikā bija uzticēšanās plecs un vienotības sajūta.

Graube arī pauda noželu, ka ikdienā tiek aizmirsta tā fantastiskā vienotības sajūta, bet tā noteikti vēl ir saglabājusies.

Viņš arī norādīja, ka pašlaik par barikāžu laika notikumiem pārāk maz atgādina jaunatnei, kas bija neparasts notikums ne tikai Latvijas, bet visas pasaules mērogā.

1991.gada janvārī ar padomju armijas iebrukumu Lietuvas Televīzijas ēkā sākās mēģinājums apdraudēt Baltijas valstu patstāvību. Latvijas Tautas frontes vadībā Latvijas iedzīvotāji Rīgā pulcējās, lai celtu barikādes un aizsargātu pret iespējamo agresiju stratēģiski svarīgos objektus. 20.janvāra vakarā notika uzbrukums Latvijas Iekšlietu ministrijas ēkai, kurā gāja bojā vairāki cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. latvietis parastais Atbildēt

    izskatiju vios medijos fotogalerijas un kas intresanti tad NA nacisti nepiedalās pasākumos. kur dzintars, bērziņš parādnieks… naf. tātad patriotisms ir tikai saukļi, ja nav pienacigas rekāmas/trokšņa tad nav ko piedalities? 16 martā gar mildu vazāsies visi, jo tur būs skandāls, tur filmēs, tur vares demonstret visiem cik patriotiski….:)

  2. TOTIES visa turpmākā virzība parādīja,ja valsti ļauj izzagt,tad tauta nevar pastāvētr.Vadošo aunu bars!

Draugiem Facebook Twitter Google+