×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. novembris, 2012
Drukāt

Valsts radarus no “Vitronic”, visticamāk, nepirks

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts fotoradarus no Vācijas uzņēmuma “Vitronic Gmbh”, visticamāk, nepirks, ceturtdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”, atsaucoties uz neoficiālu informāciju.

Iekšlietu ministrija jau pagājušonedēļ saņēma auditoru ziņojumu par “Vitronic Gmbh” finanšu piedāvājuma izvērtēšanu un iespējamiem riskiem fotoradaru iegādes darījumam, tomēr pagaidām tā saturs publiski netiek atklāts.

Raidījumam neoficiāli zināms, ka pirmdien, visticamāk, tiks paziņots, ka fotoradari no Vācijas uzņēmuma netiks atpirkti. Esošo radaru pārņemšanai būtu vajadzīgi 2-3 miljoni latu. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis esot pret radaru atpirkšanu, bet oficiālu apstiprinājumu tam nav izdevies iegūt.

Iekšlietu ministrijā par radaru epopejas atrisinājumu vienprātības neesot un pašlaik notiekot konsultācijas, kā rīkoties un kā rīcību skaidrot sabiedrībai.

Jau vēstīts, ka valdība 4.decembrī skatīs jautājumu par iespējamo fotoradaru iegādi no Vācijas uzņēmuma “Vitronic Gmbh” vai jauna konkursa rīkošanu.

Uzņēmums “V-Traffic” nespēja pildīt līgumā noteiktās saistības un valsts nolēma līgumu lauzt. Neilgu brīdi fotoradari pārtrauca darboties, taču 12.oktobrī ar komersantu līdz 31.decembrim noslēgta pagaidu vienošanās un daļa fotoradari atsāka darboties. 31.decembris gan ir maksimālais valdības deleģētais termiņš par fotoradaru darbības nepārtrauktību, līdz tiks pieņemts lēmums, vai izvietotos radarus pārpirkt.

Valsts varētu iegādāties 57 radarus, no tiem 27 stacionāros, bet pārējos – pārvietojamos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+