×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
8. novembris, 2016
Drukāt

Valsts savas “Grindeks” un “Valmieras stikla šķiedras” akcijas pārdod par 2,059 miljoniem (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien atklātajās izsolēs biržā “Nasdaq Riga” pārdotas visas valstij piederošās un Privatizācijas aģentūras (PA) turējumā esošās zāļu ražotāja AS “Grindeks” un stikla šķiedras ražotāja AS “Valmieras stikla šķiedra” akcijas kopumā par 2,059 miljoniem eiro, teikts biržas sniegtajā informācijā.

Tostarp “Grindeks” akcijas cena izsolē bija 3,85 eiro, bet “Valmieras stikla šķiedras” akcijas cena bija 2,85 eiro.

Tādējādi valsts tai piederošos 2,29% “Grindeks” akciju un 1,78% “Valmieras stikla šķiedras” akciju pārdevusi par attiecīgi 846 153 eiro un 1 212 985,65 eiro. “Grindeks” akcijas pārdotas 78 darījumos, bet “Valmieras stikla šķiedras” akcijas – 32 darījumos.

Kopumā izsolē investori iesniedza pieteikumus par 285 290 “Grindeks” akciju iegādi un 643 805 “Valmieras stikla šķiedras” akciju iegādi, bet valsts piedāvāja iegādāties 219 780 “Grindeks” akciju un 425 609 “Valmieras stikla šķiedras” akcijas. Tādējādi pieprasījums pēc “Grindeks” akcijām par 29,8% pārsniedza piedāvājumu, bet pieprasījums pēc “Valmieras stikla šķiedras” akcijām par 51,3% pārsniedza piedāvājumu.

“Investori mūs šodien patīkami pārsteidza. Pieprasījums pēc akcijām bija negaidīti augsts un būtiski pārsniedza piedāvājumu. Tas, ka esam veiksmīgi pārdevuši visas akcijas par augstāku cenu nekā izsoles sākumcena, liecina, ka tirgus dalībnieki ir gatavi investēt pieredzējušos, uz eksportu orientētos uzņēmumos. Papildus labie izsoles rezultāti ir ļāvuši papildināt valsts speciālo pensiju budžetu ar gandrīz diviem miljoniem eiro”, sacīja PA valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Savukārt “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja un “Nasdaq Baltic” biržas pakalpojumu vadītāja Daiga Auziņa-Melalksne pauda gandarījumu, ka biržas uzkrātā pieredze izsoļu organizēšanā ir bijusi noderīga. “Izsole biržā ļauj nodrošināt darījumu caurspīdīgumu, garantējot uzņēmumiem labāko iespējamo akciju pārdošanas cenu atkarībā no pieprasījuma,” viņa piebilda.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šodien izsolē piedāvāja 219 780 “Grindeks” akcijas, kas veido 2,29% no kompānijas akciju kapitāla, un 425 609 “Valmieras stikla šķiedras” akcijas, kas veido 1,78% no kompānijas akciju kapitāla. Minimālā cena “Grindeks” akcijām, kas bija ievadāma izsoles uzdevumos, bija 3,78 eiro, bet “Valmieras stikla šķiedras” akcijām – 2,73 eiro.

Izsolēs varēja piedalīties licencēta banka vai ieguldījumu brokeru sabiedrība, kas ir ieguvusi “Nasdaq Riga” biržas biedra statusu. Biržas biedrs varēja piedalīties izsolēs, iesniedzot izsoļu uzdevumus savā vai savu klientu vārdā.

“Grindeks” pamatkapitāls ir 9 585 000 akciju 1,4 eiro nominālvērtībā, un visas kompānijas emitētās akcijas ir publiskā apgrozībā, savukārt “Valmieras stikla šķiedras” akciju kapitāls ir 23 903 205 akcijas 1,4 eiro nominālvērtībā, bet publiskā apgrozībā ir 11 494 250 akcijas.

“Grindeks” galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. “Grindeks” koncernu veido “Grindeks” un piecas tā meitassabiedrības – Igaunijas “Tallinas Farmācijas rūpnīca”, Latvijas “Kalceks” un “Namu apsaimniekošanas projekti”, kā arī Krievijas “Grindeks Rus” un Slovākijas “HBM Pharma”. “Grindeks” akcijas tiek kotētas “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

Savukārt “Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “Valmiera Glass USA Corp.” un “Valmiera Glass USA Trading Corp” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas tiek kotētas biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir “P-D Glasseiden Oschatz GmbH” un “Vitrulan Internetional GmbH”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+