×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Valsts simbols vai “figņa”? Turpinās tiesu darbi par valsts karoga zaimošanu (28)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Vakar Liepājas tiesa pirmajā instancē turpināja iztiesāt krimināllietu pret partijas “Par dzimto valodu” līderi Jevgeņiju Osipovu, kurš apsūdzēts par valsts karoga zaimošanu.

Jau esam rakstījuši, ka 2013. gada 12. novembrī J. Osipovs sociālajā vietnē “Facebook” ierakstīja, ka viņa meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu “figņu”. Lentītes skolēniem dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam pie apģērba likt lentīti, kam piedēvējis “puvušu asiņu krāsu”. Osipova izteikumi izraisīja diskusijas sociālajos tīklos. Kriminālprocesu par Osipova rīcību sāka Drošības policija (DP). Ar iesniegumu izvērtēt Osipova rīcību DP bija vērsies Vidzemes Augstskolas politoloģijas programmas students, Nacionālās apvienības biedrs Artis Spertāls.

Šī bija trešā tiesas sēde. Atnākuši bija arī trīs klausītāji, no kuriem divi bija žurnālisti, kā arī apsūdzētā liecinieks Ilarions Girss. Apsūdzības liecinieks A. Spertāls nevarēja ierasties, jo izbraucis no valsts. Uz ko apsūdzētais noteica, ka Spertāls nav bijis klāt notikuma brīdī, un esot tikai politisks liecinieks. Tāpēc uz katru politisku liecinieku Osipovs gribot savu politisku liecinieku pretim. Pēkšņi apsūdzētais negaidot paziņoja: “Es gribu būt Latvijas prezidents!” Tad tiesnesis Renars Jūrmalis bija spiests pajautāt: “Vai esat ko lietojis? Vai ar veselību viss kārtībā?” Osipovs atbildēja, ka to pašu jautājumu viņš varot uzdot jebkuram citam tiesas dalībniekam… Tiesnesis tomēr norādīja, ka viņš būšot tas, kas uzdos jautājumus un noteiks tiesas kārtību.

Tad tika pratināts I. Girss, kurš sevi definēja kā Osipova padomnieku tiesību jautājumos. Viņi abi daudz esot runājuši par to, kas ir valsts simboli, nonākot pie secinājuma, ka valsts simboli ir karogs, ģerbonis, himna, ko zaimot nedrīkst un ko viņi nekad neesot darījuši. Izpētījuši, ka, piemēram, par nepilsoņu pasu dedzināšanu draudot tikai administratīvais sods kā par dokumentu iznīcināšanu, bet ģerbonis uz pases lapām ir neaizsargāts, jo neesot kritikas objekts. Savukārt par lenti kā par aizsargātu valsts simbolu likumā par valsts karogu nekas neesot teikts, tāpēc tās viņi droši saucot par “naclentočkām” un uztverot kā simbolu ultralabējiem spēkiem, kuri ir pie varas valstī un kurus pārstāvot arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. “Osipovam nebija nodoma zaimot valsts simbolus un aizvainot cilvēkus,” sacīja Girss. “Osipovs izrādīja necieņu pret naclentočku, kas ir ultralabējo simbols.”

Prokurore Inta Radkeviča šajā tiesas sēdē garās diskusijās neielaidās, vien norādīja, ka likumā par Latvijas valsts karogu ir teikts arī par karoga atveidojumu un lentīte par tādu jāuzskata, garantējot tai pienācīgu cieņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Neticu ka figņa… No kura laika .. tagad saucas figņa?

 2. gribu redzēt, cik tālu aizies bezzobainā Latvijas tiesa.

 3. Patrioti ir bīstami šim šoviniskajam civilokupantam. Tā ir likumdevēju atbildība,ka Latvijas ienaidnieki var mierīgi turpināt smirdēt!

 4. netiek galā ar teroristu, artisti.

 5. Par papgaiļpūžņiem Atbildēt

  kamēr paši tādiem draņķiem visu ko pieļausim,tikmēr tādi te parazitēs uz mūsu zemes

 6. Figņa viņam ir bikxsēs.

 7. … PROKURORAM TIESASANAS PROCESS JAPARTRAUC, LIDZ DP UN CITAS VALSTS AIZSARDZIBAS INSTITUCIJAS beidzot sak sadarboties un sakopo PIERADIJUMUS PAR si kriminalista NOPIETNAKIEM PARKAPUMIEM … pec VALSTS DROSIBAI PIENEMTO KRIMINALLIKUMA PANTOS AIZLIEGTIEM PASAKUMIEM … !

  … Reiz tacu jabeidz klanities so amoralo upju un valsts uzmeteju un to kosmopolitanu aizstavju prieksa !

 8. ĀRĀ NO LATVIJAS! Tā ka’to izdarīja ukraiņi ar savām Maskavas fanēm – žurnālistēm.

 9. osipova .kungs jums seit Latvija slikti ,saprotam ,loti slikti jus te jutaties .Vai jums butu neslikti doties tur kur jums ir loti apburosi ?Un kur nebus kudit berni tev zaimot valsti.

  • Kam gan var būt tik trūcīga iztēle, ka ņem un nosauc Osipovu par kungu ? Savējie viņu pat par”biedru” negodā. Krievu tautības zēns, kurš negrib šķirties no mazu puisīšu privilēģijas spēlēt kariņu.

 10. zraidīt no Latvijas par naida kurināšanu starp tautām. Še viņam nav vietas

 11. Vai kāds pretīgs mūlis tam tajā bilē….īgnums un naids spiežas ārā caur cieši sakostajām lūpelēm….kur ķieģelis?

 12. Un tik gaidām no valsts... Atbildēt

  Kāpēc viņam ļauj, kāpēc var zaimot, neļaujiet ,sodiet, sūdziet un sūdzieties utt. citas žēlabas gadiem skan, bet šis un citi latviešu ienaidnieki ņirgdami mierīgi dzīvo apņirgto vidū, uzspļauj tiem un nekas tiem nenotiek… kāpēc tad tādiem tā nedarīt…ja nekas nenotiek?

 13. tad jau jūs draugi atzīstat, ka esat ultralabējie, jo nēsājat krievu karoga ļentočkas un kolorado ļentočkas. liekuļi

 14. muļļāties ar šo personu.Cietums pēc viņa nevis raud,bet brēc pilnā rīklē.Tur ir viņa vieta.

 15. Kakaat grib, bet negrib atbildet par to kur pakakaajis … miikstais

 16. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Švakra jau nu mums tā valsts ir, bet vienalga nedrīkst zaimot! Diemžēl neesmu atradis nevienu ieteikumu, kas būtu jādara, lai situāciju labotu. Visi čīkst un vaid, bet ko darīt, nezin. Palasiet manu mājas lapu janis-labrencis.mozello.lv

 17. Tad jau tiesā es varu iesūdzēt pat valsts prezidentu – ja loģiski padomā. Jo viss notiek viņa valdīšanas laikā.

 18. Izmetiet lūdzu viņu no Latvijas.

 19. ŠO PRETĪGO UN NAIDĪGO ELEMENTU(NEVIS IEDZĪVOTĀJU) VISPĀR VAJADZĒTU IZRADĪT NO VALSTS.NU NAV MUMS VAJADZĪGI VALSTIJ TIK NAIDĪGI ,NEJOLĀJI KRETĪNI Latvija uz memeslodes ir viena daļina,bet plašajā “”rodinā”” teritorija ir ļoti liela un liela tās teritorijas ir diezgan neapdzīvota.Jautājums cits-vai šādi elementu tajā teritorijā ir vajadzīgi?

 20. Iemest viņus kamerā pie normāliem krimiņiem, lai viņus izfigņo un uzņemt to video. Kad atkal sāks, tad parādīt draudziņiem. Uz laiku būs miers.

 21. Kāpēc 5. kolonna joprojām Latvijā…atgriezīsies Aijo ( ja nenošaus…) , tad gan mēs ,,velnu – patiesi melnu, redzēsim”…
  GAIDIET, NE TĀDI BRĪNUMI VIEN BŪS…VLADIMIRS (tas, kurš ĻINDERMANS…ARĪ DARBOJAS…KLUSI…DATUMS TUVOJAS!!! (fool) (flag:lv)

  • Bet ko lai iesāk,ka drošības policija ir ļoti lojāla pret šiem purniem,viņiem labāk aizturet kādu letiņu nekā izraidīt šitos mudakus kuri gaida,izdevīgu momentu,ka te ar sāksies tas pats kas Ukrainā un tad viņi sāks ārdīties un visa atbildība gul uz mūsu,tā saucamajām,drošibas iestādēm..

 22. Melplushkans no "Draugiem" Atbildēt

  Pie mums gan atbalsta Putleru, jo esam taa pakalpinu projekts prieks vieteejo vientiesu pratu cakaresanas un kontroles. Pie mums speciaali tiek uztureeta un lobeeta Kremla propagandas trollu brigaade, kas liek rakstus un skalo smadzenes, aprej oponentus komentaaros. Bet muusu cenzori, admini, savukaart, tiem piespeelee, gan blokeejot citaadi domajoso rakstus, gan uz laiku pasus, kas atlaujas iebilst trolliem, liidziigi kaa pret preterorisma akcijas daliibniekiem prokremliskie polici, atrodam iemeslus..

 23. Piekritu ka nedrikst izcukot valsts karogu. Ari ja tas ir mazaa lentiitee, jo nozime ir taa pasa. Daudz ir aizstavejusi to no ienaidnieka kaa Osipova. Ja necieni zemi kur dzivo, tad lasies!!

  • te nav vairs kārtībā ar veselo saprātu – jāārstē tie kas lietu no simbola un “simbolu simbola” neatķīr

   ir lieta (VALSTS) un ir simboli kas simbolizē lietu (karogs, himna) un ir galu galā citi simboli ar kuriem attēlo simbolu.( krāsu salikums, notis ar kuram aprakstīta melodija himnas melodija) – un galu galā figņa -NOŠU PAPīRS VAI KRĀSAINA LENTīTE. VAI ALFABĒTA burti – simboli RUNAS SKAŅĀM – SVĒTI BURTI — AR TIEM KADS IR “svētus ” VĀRDUS “DIEVS, SATVERSME . LATVIJA …” rakstījis UN AR TāM PAT SKAŅĀM DIEDAJIS ” DIEVS SARGI ĶEIZARU VAI SVETī LATVIJU”
   ….. ………. ……

   būtu pamats satraukties ja Girss vai Osopovs bītu teikuši — ” šī ļentīte ir Latvijas repubĻika kuru es ienīstu un mācu tevi to ienīst un kuru es simboliski iznīcinu vudū uguns rituālā ”

   Bet viņs SAVU skuķi pie vesela saprāta tureja — “neļaujies zombēties … Lai šī šī lentīte tev savā mājā ir FIGŅA – tā NAV NE KAROGS, NE PATI VALSTS KO KAROGS SIMBOLIZĒ .. – … PRIEKŠĀ TĀ KURS TEIKS KA VIŅAM ŠĪLENTīTE IR TAS VAI CITS LAI TĀ BŪTU – Tā IR VIŅA NEVIS TAVA TICīBA.

   ESMU KATOLIS –
   REDZU 100% ANALOGIJU AR SVĒTDIENAS SKOLAS KATEHĒTI KURA VEIC T.S. FORMĀCIJU … BĀŽ DEGUNĀ MEITENīTEI BILDI AR jēriņu , krucifiska vai vissvētāka sakramenta attēlu vai Jēzus attēlu – dajebko no SIMBOLIEM un AR PUTAM UZ LŪPĀM bezgalīgi histēriski atkarto :

   TAS IR JĒZUS !!

   Tikai Meitenītei veselais saprāts strādā un pareiza KATOLISKA audzināšana ģimenē bijusi — par spīti skolotajas AUTORITATEI UN SODA DRAUDIEM TIEK ATBILDĒTS

   “TAS NAV JĒZUS – TĀ IR BILDE ” … Meitenīte ar to nekādi NENOZIEDZAS PRET BAZNīCU UN DIEVU – pat pret reliģiju un tradīciju ne

   Un es ceru ka Osipova skuķis izaugs par sakarīgi un neatkarīgi domājošu cilvēku – nonkonformistu – audzinšana ir pareiza – .. tas nekas ka esmu gatavs uz to pašu Osipovu šaut ja INTERESES SADURSIES

Draugiem Facebook Twitter Google+