×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Valsts strīdā ar “Winergy” piesaistījusi ārvalstu advokātus; Latvijā neesot attiecīgu speciālistu

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Latvijas valsts pārstāvniecībai investīciju strīdā ar vēja parku attīstītāju “Winergy” piesaistījusi ārvalstu advokātu biroju, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidenta Laimdota Straujuma (V).

Viņa skaidroja, ka sākotnēji par strīda risināšanu atbildīga bija Valsts kanceleja un Iekšlietu ministrija, taču strīdā ir ļoti specifiski jautājumi, kas saistīti ar krimināltiesībām. Latvijā attiecīgu speciālistu neesot, tāpēc nolemts piesaistīt ārvalstu advokātu biroju.

Piesaistītā advokātu biroja nosaukumu un summu, ko tas saņems atlīdzība, viņa gan neatklāja.

Vienlaikus Straujuma pauda pārliecību, ka iznākums attiecīgajam investīciju strīdam Latvijai būs labvēlīgs. “Man ir informācija, kas ļauj tā secināt,” viņa teica, plašāk attiecīgo jautājumu nekomentējot.

Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” svētdien, 15.martā, vēstīja, ka valsts interešu pārstāvniecībai strīdā ar “Winergy” piesaistījusi Londonā bāzētu advokātu biroju “Freshfields Bruckhaus Deringer”.

Jau rakstīts, ka “Winergy”, kas iesaistīts strīdā ar “Norvik banku”, īpašnieks Igaunijas pilsonis Indreks Kuivaliks (Indrek Kuivallik) sācis starptautiskās šķīrējtiesas procesu pret Latvijas valsti.

Kuivaliks pērn 12.novembrī iesniedzis prasību starptautiskajā šķīrējtiesā, prasot Latvijas valstij kompensāciju par pārkāpto Latvijas un Igaunijas valdības noslēgto līgumu par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību. Viņš iesniegumā starptautiskai šķīrējtiesai norāda uz Latvijas valsts iestāžu nepārprotamu un situācijai neatbilstošu rīcību, lobējot vienas puses – bankas intereses civiltiesiskā strīdā starp diviem komersantiem.

“Winergy” nodarbojas ar elektroenerģijas ražošanu, un tā lielākais īpašnieks ir Igaunijas “Wind One”, kam pieder 92,81% kapitāldaļu, liecina “Lursoft” informācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+