Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
17. februāris, 2015
Drukāt

Valsts subsīdijām lauksaimniekiem šogad novirza 8,7 miljonus eiro

govis_ferma

Lauksaimniecības produkcijas ražotājiem šogad paredzētas valsts subsīdijas 8 720 490 eiro apmērā, paredz valdībā otrdien apstiprinātie grozījumi noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībai.

Salīdzinājumam pērn valsts subsīdijām lauksaimniekiem atvēlēti 9 147 352 eiro.

Zemkopības ministrijā (ZM) informē, ka lopkopības attīstībai šogad paredzēti 4 939 042 eiro, augkopības attīstībai – 582 051 eiro, starptautiskai un savstarpējai sadarbībai – 542 201 eiro, tirgus veicināšanai – 307 340 eiro, dalībai pārtikas kvalitātes shēmās – 482 541 eiro, apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai – 1 059 771 eiro, bet iepriekšējā gadā uzsākto atbalsta pasākumu izpildes finansēšanai – 807 544 eiro.

ZM skaidro, ka valsts budžetā katru gadu subsīdiju veidā tiek paredzēts valsts atbalsts lauksaimniecības attīstībai no gada pamatbudžeta kopējiem izdevumiem, kas tiek segti no dotācijām vispārējiem ieņēmumiem, atskaitot iemaksas Eiropas Savienības budžetā.

Ņemot vērā līdzšinējo pasākumu efektivitāti, valsts atbalsta līmeni un valsts ekonomisko situāciju, lauksaimniekiem ļoti nozīmīgs ir valsts atbalsts jomās, kuras stimulē lauksaimnieka dzīvotspēju un konkurētspēju, norāda par nozari atbildīgā ministrija.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepesSIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (5)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+