×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Valsts svētkos – paldies ar koncertu

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Latvijas Republikas 97. pro­klamēšanas gadadienā  Kongresu namā Rīgas domes vadība sacīja paldies saviem labākajiem darbiniekiem – skolotājiem, pašvaldības policistiem, medicīnas darbiniekiem, sabiedriskā transporta sektorā strādājošajiem, bērnudārzu audzinātājiem un auklītēm, mežsargiem, sētniekiem un daudziem citiem.

Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks: “Latvijas valsts dzimšanas diena ir īstais brīdis, kad izteikt pateicību un uzslavas visiem tiem, kas pašaizliedzīgi darbojušies galvaspilsētas un valsts labā. Šādu pateicības koncertu pašvaldības dažādu iestāžu, organizāciju, uzņēmumu visdažādāko specialitāšu krietnajiem darbiniekiem rīkojam jau ceturto gadu. Šogad sumināmajiem bijām izsūtījuši apmēram 1200 ielūgumu. Prieks, ka Rīgas domes balva “Gada rīdzinieks 2015″ piešķirta māksliniecei Džemmai Skulmei par ieguldījumu Latvijas mākslas un sabiedriskās dzīves attīstībā un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē. Savukārt atzinības balvas ieguvuši Rīgas Stradiņa universitātes rektors, profesors Jānis Gardovskis, Sirds ķirurģijas centra vadītājs, profesors Romans Lācis un Latvijas Radio koris un tā māk­slinieciskais vadītājs Sigvards Kļava.”

Koncerts “Paldies labākajiem rīdziniekiem!” bija rīkots sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un SIA “Rīgas nami” un tajā uzstājās Latvijas izcilākie mākslinieki, piemēram, Maestro Raimonds Pauls: “Valstī galvenā vērtība ir mūsu cilvēki, es viņiem saku paldies ar savu mūziku. Šoreiz tajā dominē dzimtenes tēma, dziesmās apdziedot Latvijas novadu daudzveidību un tradīcijas. Vienīgi žēl, ka vairs nav zvejniecības, kam veltīt jaunas dziesmas, jāiztiek ar senajām…”

Sirsnīgajās melodijās vijās ainas no Gaujas senlejas līdz Mākoņkalnam, Latgales sādžām un Zemgales līdzenumiem, no Kursas stāvkrastiem līdz pat Vecrīgas torņu smailēm – vēstījums par dažādo, mums tik labi pazīstamo zemi, kuru ikreiz var atklāt no jauna. Kopā ar Maestro uzstājās Latvijas Radio bigbends. Tā vadītājs Māris Briežkalns: “Māksliniekiem visbiežāk svētki ir darbs. Esam laimīgi, ka mums ir iespēja darīt to, kas mums patīk un gandarīt publiku ar mūziku. Klausītājus iepriecinām ar divām koncertprogrammām ar jauniem aranžējumiem. Laime, ka izdevās atjaunot Radio bigbendu, tagad tajā strādā 20 jauni, talantīgi mūziķi. Rīgas Kongresu nams mums ir jau kā mājas – tajā notiek arī mūsu tradicionālais džeza festivāls “Rīgas ritmi”!”

Arī SIA “Rīgas nami” ir priecīgi par šo brīnišķīgo koncertu tradīciju, kas jau vairākus gadus šeit, Kongresu namā, pulcē centīgākos Rīgas pašvaldības cilvēkus, lai svinīgā koncertā pateiktos viņiem par ieguldījumu pilsētas saimniecībā un attīstībā. SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika akcentēja, ka pateikties čaklajiem un godprātīgajiem darba veicējiem vajadzētu biežāk. “Esam lepni, ka mūsu Rīgas Kongresu nams vienmēr ir kultūras uzmanības lokā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+