Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
5. novembris, 2015
Drukāt

Valsts svētku nedēļā LNVM aicina uz sarunu par Latvijas apbalvojumiem

Foto - LETAFoto - LETA

I šķiras Viestura ordenis (no kreisās) un I šķiras Atzinības krusts.

Kas bija pirmais Latvijas Republikas apbalvojums un kāpēc tas bija tieši militārais apbalvojums, cik personas to ir saņēmušas un kāpēc mēs tās īpaši pieminam? Kurš no Latvijas ordeņiem ir visvecākais un trīs reizes savā pastāvēšanas vēsturē atjaunots? To varēs uzzināt 14. novembrī plkst.14 mūžizglītības cikla “Četras sestdienas muzejā” ietvaros, LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM).

Muzejs aicina uz tikšanos ar Numismātikas nodaļas speciālistēm, un tās ietvaros paredzēta lekcija “Latvijas valsts apbalvojumi” un ekskursija pastāvīgajā izstādē “Nauda Latvijā”.

LNVM Numismātikas nodaļas Faleristikas un medaļu kolekciju galvenā glabātāja Laima Grīnberga iepazīstinās ar Latvijas valsts četriem augstākajiem apbalvojumiem, ar kuriem arī mūsdienās cilvēkus apbalvo par izciliem sasniegumiem un nopelniem Latvijas labā – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni, Atzinības krustu un 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi (ar to apbalvoja līdz 2011. gada oktobrim).

Ieejas maksa – muzeja apmeklējuma biļete.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+