Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
5. novembris, 2015
Drukāt

Valsts svētku nedēļā LNVM aicina uz sarunu par Latvijas apbalvojumiem

Foto - LETAFoto - LETA

I šķiras Viestura ordenis (no kreisās) un I šķiras Atzinības krusts.

Kas bija pirmais Latvijas Republikas apbalvojums un kāpēc tas bija tieši militārais apbalvojums, cik personas to ir saņēmušas un kāpēc mēs tās īpaši pieminam? Kurš no Latvijas ordeņiem ir visvecākais un trīs reizes savā pastāvēšanas vēsturē atjaunots? To varēs uzzināt 14. novembrī plkst.14 mūžizglītības cikla “Četras sestdienas muzejā” ietvaros, LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM).

Muzejs aicina uz tikšanos ar Numismātikas nodaļas speciālistēm, un tās ietvaros paredzēta lekcija “Latvijas valsts apbalvojumi” un ekskursija pastāvīgajā izstādē “Nauda Latvijā”.

LNVM Numismātikas nodaļas Faleristikas un medaļu kolekciju galvenā glabātāja Laima Grīnberga iepazīstinās ar Latvijas valsts četriem augstākajiem apbalvojumiem, ar kuriem arī mūsdienās cilvēkus apbalvo par izciliem sasniegumiem un nopelniem Latvijas labā – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni, Atzinības krustu un 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi (ar to apbalvoja līdz 2011. gada oktobrim).

Ieejas maksa – muzeja apmeklējuma biļete.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (12)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+