Foto: LETA

Valsts svētku sarīkojumu kalendārs visā Latvijā 3

RĪGĀ
18. novembrī plkst. 9 Rīgas Domā sāksies ekumeniskais dievkalpojums, plkst. 10.30 notiks ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa. Plkst. 13.30 11. novembra krastmalā notiks Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde. Plkst. 19.30 Laukumā pie Brīvības pieminekļa notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienai veltīts svinīgais pasākums, kurā piedalīsies aktieri Maija Doveika, Ieva Puķe, Agnese Cīrule, Juris Lisners, Uldis Anže, Gundars Grasbergs, Raimonds Celms, komponists Mārtiņš Brauns, Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, diriģents Andris Veismanis. Plkst. 20 – Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa svētku uzruna, bet plkst. 21 11. novembra krastmalā notiks svinīgā Latvijas valsts himnas “Dievs, svētī Latviju!” kopādziedāšana un svētku uguņošana.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

18. novembrī Rīgā, Jēkaba laukumā, atklās vienu no Latvijas valsts simtgadei veltītiem vides mākslas objektiem “Laika ādere”, kas sāks simbolisku laika atskaiti līdz valsts simtgadei. “Laika āderes” autori ir arhitekte Kristīne Bērza, mākslinieki Oskars Bērzs un Atis Izands un to izgatavojis uzņēmums SIA “Kob Art”. Objekts ir iekļauts arī gaismas festivāla “Staro Rīga 2017” ekspozīcijā kā viens no tiem, kas akcentē valstiskās vērtības un patriotisko noskaņu.

Latvijas Kara muzejā 18. novembrī plkst.17 notiks Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas koncerts, kurā uzstāsies kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”, kurā skanēs latviešu tautas dziesmas, strēlnieku un leģionāru dziesmas.  Jaunajā Latvijas Kara muzeja Aktivitāšu centrā 18. novembrī no plkst. 11 līdz 13 darbosies bezmaksas smilšu aplikācijas darbnīca, kurā bērni ar izzinošām spēlēm varēs izzināt Latvijas vēsturi. Aplikāciju veidošanai tiek izmantoti sertificēti, droši un dabīgi materiāli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jāņa Akuratera muzejā 17. novembrī plkst.18 notiks dzejas lasījumu pasākums “Latvijas balādes”, kurā savu dzeju lasīs Dakša, Ādams Lapiņš, Solvita Zariņa, Raimonda Arāja un žurnālists Kārlis Arājs. Dzejas vakaram dots nosaukums pēc Akuratera dzejoļu krājuma, kas tika izdots “Jāņa Rozes” apgādībā 1922. gadā. Tajā dzejnieks bija ievietojis liriskos un liroepiskos darbus, kas sarakstīti laika posmā no 1917. līdz 1922. gadam jeb Latvijas valsts tapšanas laikā.

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” 18. novembrī Ķīpsalas hallē sniegs divus vērienīgus Latvijas svētku lielkoncertus, līdztekus atzīmējot arī jaunā skaņu ierakstu albuma “Man bij’ dziesmu vācelīte” klajā laišanu un kolektīva piecu gadu jubileju. Latvijas svētku lielkoncertos “Raxtu Raxti” muzicēs kopā ar dūdu un bungu grupu “Auļi”, repertuārā atskaņojot gan dziesmas no jaunā albuma, kas dienasgaismu ieraudzīs tieši koncerta dienā, gan pazīstamus un populārus skaņdarbus no iepriekšējiem ierakstiem, Imanta Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikai pietuvinātos aranžējumos, kā arī tautasdziesmas. Koncerta noslēgumā sagaidāma vērienīga sadziedāšanās ar publiku, šoreiz, apzinoties Latvijas simtgades tuvošanos, dziesmās tiks krāšņi izdziedāti dažādi Latvijas novadi.

Pirmdien, 20.novembrī, plkst. 16 iedzīvotāji laipni gaidīti Latvijas mazākumtautību kolektīvu koncertā “Ar Latviju sirdī”, kas notiks Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.  “Latvijas valsts 99. gadadienai veltītā koncerta moto var izteikt ar Evas Mārtužas dzejas rindām – “Dārzā uzzied puķu simti, katram ziedam skaistums savs,” gaidāmo koncertu raksturo tā veidotāji. Rīgas mazākumtautību mākslinieciskie kolektīvi un solisti savu koncerta programmu ir īpaši veidojuši no latviešu tautas mūzikas un Latvijas autoru skaņdarbiem. Koncertā skanēs Emīla Dārziņa, Ādolfa Skultes, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa un citu Latvijas komponistu zināmākie un tautā iemīļoti skaņdarbi.