×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Valsts tomēr radusi iespēju glābt deviņgadīgo Dāvi (15)

Foto: Bērnu slimnīcas fondsFoto: Bērnu slimnīcas fonds

Valsts, visticamāk, tomēr spēs palīdzēt smagi slimajam deviņus gadus vecajam puisēnam Dāvim, kura ārstēšanai iepriekš lūgts valsts atbalsts Nacionālajam Veselības dienestam, kas palīdzību atteica.

Kā piektdien intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” atzina veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), dienests atbalstu puisēna ārstēšanai atteicis, jo pašreizējie normatīvie akti neparedz iespēju sniegt valsts finansiālu atbalstu ārstēšanai ārpus Eiropas Savienības (ES) robežām, kā tas nepieciešams Dāvja gadījumā.

“Tie nav birokrātiski šķēršļi. Ja valsts finansiālu atbalstu varētu sniegt Eiropas Savienības robežās, naudu dienests varētu pārskaitīt,” klāstīja ministrs. Pēc viņa sacītā, likuma izmaiņas varētu prasīt zināmu laiku, tāpēc Dāvja gadījumā rasts cits risinājums – valsts finansiālais atbalsts tiks pārskaitīts nevalstiskajām organizācijām “ziedot.lv” un Latvijas Bērnu fondam, kas naudu tālāk novirzīs Dāvja ārstēšanai ASV.

Belēvičs par šādu risinājumu vienojies ar premjeri Laimdotu Straujumu (V), finanšu ministru Jāni Reiru (V) un labklājības ministru Uldi Auguli (ZZS). Tā kā tieši šobrīd tiek dalīti valsts kapitālsabiedrību ziedojumi, finansējuma avots varētu būt “Latvijas Valsts mežu” peļņas daļa, kas tiek novirzīta ziedojumiem. “Ziedot.lv” paredzēts novirzīt 600 000 eiro un tikpat daudz – Latvijas Bērnu fondam. Šī nauda paredzēta Dāvja un citu bērnu ārstēšanai.

“Nauda ir. Tālāk viss ir atkarīgs no tā, cik ātri sabiedriskās organizācijas spēj vienoties,” piebilda veselības ministrs.

Jau vēstīts, ka deviņus gadus vecajam puisēnam konstatēta smaga kombinēta pataloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā rezultātā veidojas neatgriezeniski vielmaiņas traucējumi un iestājas imūndeficīta sindroms. Viņš ir pirmais pacients, kuram ir nepieciešams doties ārpus ES un ekonomiskās zonas un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas ir tik augstas. Puisēna ārstēšana ASV Filadelfijas Bērnu klīnikā izmaksātu aptuveni 300 100 eiro.

Bērnu slimnīcas fonds uzsācis ziedojumu vākšanu bērna ārstēšanai ārzemēs. “Diemžēl Bērnu slimnīcas fonda rīcībā nav līdzekļu, lai segtu izdevumus par mazā pacienta ārstniecību, savukārt Dāvja rīcībā nav daudz laika, tāpēc ir jārīkojas ātri un operatīvi. No sirds aicinām sabiedrību nākt palīgā Dāvja ģimenei un ziedot Dāvja ārstniecībai Filadelfijā, kas ir viņa vienīgā iespēja,” iepriekš norādīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Ziedot Dāvim iespējams, zvanot pa ziedojumu tālruni 90006681 un ziedojot 1,42 eiro vai arī pārskaitot līdzekļus uz Bērnu slimnīcas fonda bankas kontiem ar atzīmi “Dāvim” – AS “SEB banka”: UNLALV2X, konta Nr. LV84UNLA0050012160326, AS “Swedbank”: HABA LV22, konta Nr.LV02HABA0551000377020, norādot fonda rekzvizītus: Bērnu slimnīcas fonds, Reģ.nr. LV40008057120, Vienības gatve 45, Rīga, LV1004.

Līdz ar Dāvi fonds neatliekamu medicīnisku palīdzību ārpus Latvijas palīdz saņemt aptuveni 15 bērniem, jo viņu veselībai nepieciešamās medicīniskās manipulācijas Latvijā netiek veiktas. Fonds prasa valstij rast ilgtermiņa risinājumu sistēmas ietvaros, lai turpmāk šādās situācijās būtu skaidrs finansējuma modelis, kā bērns saņem dzīvībai svarīgu medicīnisku palīdzību neatkarīgi no valsts, kurā to var nodrošināt.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Kāpēc nav nr. uz kuru var pazvanīt no ārzemēm? Jau kuro reizi tā ir!

 2. Vakar vēl noziedoju mazlietiņ, cik nu spēju no savas māmiņalgas. Lieliski, ka tomēr novienojās un Dāvi vedīs ārstēt uz ASV, tik ātri tauta tos 300 100 eiro nebūtu salasijusi. Turu īkšķus.

 3. Dāvīt turies tu visu izturēsi ,būsi vesels,mēs tevi gaidīsim mājās no ASV

 4. Belevica sakuma komentars ka nav naudas neiztur kritiku, domaju aazis pilniigs. Tagad aturos nosaukt par aazi:)

 5. labaka zina sis dienas laika,saku ticet brinumiem,turies Davi,driz varesi speleties ar masinu un draugiem,mes ar tevi

 6. Pēc 25 gadiem atradies atbilstošs veselības ministrs!

 7. Labaakaa ZIEMASSVETKU DAAVANA-DAAVIISA DZIIVIIBA.tURIES,DAAVI,MUMS KOPAA VISS IZDOSIES1

  • kaut būtu tā ka solītais arī tiktu izpildīts. mums jau parasti visi solijumi pazūd garajos birokrātijas gaiteņos!! cerēsim

 8. Nu tad beidzot arī šajā valstī notiek kā pie cilvēkiem,lai izdodas .!

 9. Tada laba zina,kaut biezak varetu lasīt par palidzibu bernu arstesana,protams ari pieauguso.
  Ja ir nauda salutim tad ari jabutu veselibai.

 10. palika kauns ka tik noreaģētu ka situācija ir smaga un nebūtu aizķeršanās ar pārskaitīšanu

 11. nevis suda valsts bet cilveki ,,,,

 12. Lai veicas mazajam!!!!Un paldies ministram,izskatās ka beidzot kāds var ne tikai atrunāties,bet arī reāli ko izdarīt!

 13. Paldies Dievam! Lai puisītim veicas!

Draugiem Facebook Twitter Google+