Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Valsts un pašvaldību iestādēm vakances būs jāpublicē arī NVA mājaslapā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto

Valsts un pašvaldību iestādēm vakances būs jāpublicē arī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājas lapā, to paredz grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā, ko otrdien apstiprināja valdība.

Izmaiņas nosaka, ka valsts un pašvaldību institūcijām, tajā skaitā privātām kapitālsabiedrībām, kurās valsts vai pašvaldību daļa pamatkapitālā atsevišķi vai kopumā pārsniedz 50%, būs pienākums reģistrēt NVA vakanču portālā atklātus konkursus uz brīvajām darbavietām. Šāda rīcība nepieciešama, lai nodrošinātu efektīvāku valsts atbalstu bezdarba gadījumā un NVA datu bāzēs vienkopus būtu pieejama informācija par publiskajā sektorā pieejamajām brīvajām darbavietām.

Grozījumi arī paredz, ka nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā varēs iesaistīties skolēni vecumā no 15 gadiem, iepriekšējo 13 gadu vietā.

Turpmāk bezdarbnieka statusu būs tiesības saņemt tikai tiem cilvēkiem, kuri ir deklarējuši savu dzīvesvietu. Minētā prasība attieksies arī uz tiem cilvēkiem, kuri ir saņēmuši uzturēšanās atļaujas. Šobrīd praksē bezdarbnieka statusu var iegūt cilvēki, kuri ir saņēmuši uzturēšanās atļaujas, bet nav deklarējuši savu dzīvesvietu Latvijā. Tas attiecīgi NVA nereti rada problēmas sazināties ar bezdarbnieku, norāda Labklājības ministrija.

Tāpat grozījumi paredz, ka reģionālās mobilitātes veicināšanas pasākumā turpmāk cilvēki varēs piedalīties neatkarīgi no tā, vai strādā pie darba devēja publiskajā vai privātajā sektorā. Šobrīd atbalstu reģionālajai mobilitātei var saņemt tikai komersantu nodarbinātie darbinieki.

Likumprojekts vēl jāpieņem Saeimā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+