×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

Valsts valoda – vienīgi latviešu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Izlasot J. Gomberga rakstu (“LA”, 3. nov.), daļēji jāpiekrīt, ka pēc vēlēšanām valstī īpaši nekas nemainīsies un ka par lielu naudu var no(uz)pirkt daudz(us).

Tālāk gan seko īsta demagoģija, kur fakti apgriezti ar kājām gaisā. J. Gombergs nav pamanījis, ka gadiem ilgi Krievijas varasvīri nemitīgi zākājuši Latviju par fašistu un nacisma atdzimšanas valsti, apšaubījuši neatkarīgās valsts pastāvēšanas tiesības. Kremļa kultūras aprindu attieksme pret Latviju izpaužas “Jaunā viļņa” aprobežoto vadītāju pliekanajos jociņos un ņirgās par mūsu zemi, kuras koncertzāli viņi izmanto. Paldies ārlietu ministram E. Rinkēvičam par stingro nostāju pret Kremļa nekaunīgākajām “lakstīgalām” un ceļa nogriešanu uz Latviju.

Toties J. Gombergs apsūdz mūsu “ļaunos” politiķus par Krievijas apriešanu un lamāšanu gan ikdienā, gan starptautiskās konferencēs un sanāk­smēs, par iedzīvotāju sarīdīšanu vienam pret otru. Lietu nosaukšana īstajā vārdā nav apriešana.

Visiem zināmi fakti par Krimas okupāciju un aneksiju, iznīcinot daudz cietušās tatāru tautas tiesības mierīgi dzīvot savā tēvzemē, attīstīt savu bagāto kultūru un tradicionālo saimniecību. Par Putina sūtītās armijas iebrukumu un patvaļu Austrum­ukrainā, par “humānās palīdzības” transportu ar kara tehniku turp un ar Donbasa rūpnīcās salaupītām iekārtām atpakaļ. Par Krievijas kara kuģu un kara lidmašīnu biežo izaicinošo pietuvošanos Baltijas valstu jūras un gaisa telpas robežām, reizēm pat pārkāpjot tās. Bet, Gombergprāt, nekādu draudu tur nav! Pat ja Putins sola Rīgu iznīcināt pāris stundās… Vai par to visu politiķiem un ziņu dienestiem būtu jāklusē?!

Raksta autors ir par vienu valsts valodu, bet tikai tāpēc, ka citādi būtu jāveic lieli, dārgi tulkošanas darbi lietvedībā un valsts galīgi iznīktu. Un nevis tāpēc, ka Latvijā valsts valodai jābūt vienīgi latviešu.

Tāpat viņš sūrojas, ka viņam atņemta dzimtene. Nu, ja viņš dzimis LPSR, tad tiešām. Jau 24 gadus dzīvojam atjaunotā neatkarīgā Latvijā, un tās likumi jāievēro visās jomās visiem. Arī latviešiem un citu tautību pirmskara Latvijas pilsoņiem un viņu pēctečiem neatkarību atguvušajā valstī bija jāpārreģistrējas, un mēs to darījām ar lielāko prieku.

Ilga Sīle

Ar Ilgas Sīles vēstuli noslēdzam lasītāju domu apmaiņu par “LA” 3. novembrī publicēto Jevgenija Gomberga rakstu “Murkšķa diena. Pēc vēlēšanām”. Spriežot pēc šīs un iepriekš publicētajām atsauksmēm, jāsecina, ka autora un lasītāju skatījums uz vienām un tām pašām problēmām lielākoties ir atšķirīgs. Bet, neskatoties uz to, vairākums lasītāju atzina, ka raksts bija vērtīgs, jo ļāvis uzzināt, kā Latvijā jūtas un ko domā cittautietis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vai viņš uz savu tēvu zemi Izraēlu un laimes zemi Krieviju nevar pārcelties , ja viņam Latvijā piepildītie miljoni maciņā tik ļoti spiež sirdi ?

  • Viņam Izraēlā nav ko darīt – kapitālu viņš var iegūt tikai Latvijā, kur pārkrievotajiem viss atļauts! Krievijai viņš der tikai atrodoties Latvijā, ne Krievijā.

 2. Joprojam nevaru saprast, no Latvijas un latviesu cienas viedokla un lojalitates sai valstij, KAPEC, KADA SAKARA tadiem Kremla bazunetajiem, indes pilinatajiem uz Latviju ir jadod vispar iespeja to darit masu medijos, ja vien tie pasi nav tadiem promaskavistiem simpatizejosi?
  Pilns te ar komunistu salasnam visos limenos, ka ari to apmaksatiem trolliem, kas ar to vien nodarbojas.
  Bet tiesi tapec, ka pat pasi visi zelojas, ka to tik daudz, ka mums nav resursu to apmelojumu atspekosanai, kas faktiski butu jadara kaut vai tadel, lai meli nebutu vienigais viedoklis, nav vel pasiem tie japublice.
  Vajadzetu skirot, un nopietni skirot, ko un kapec rakstit. Un dot iespeju visiem, kas tomer uztur latvisku garu. Jo seit ir Latvija. Un sen ir laiks mums pacelt galvu, nevis nikulot un izpatikt visiem kolonistiem un nelabveliem.

  • Vispār viss ir pareizi. Vaina meklējama mūsu varnešos, kuri nedara savu darbu, tad tādi gombergi Latvijā sen jau nebūtu. DP pat nereaģēja pirmsvēlēšanu debatēs uz “Krievu partijas” kandidāta draudējošaiem izteikumiem. Piketā tika apgalvots, ka BŪS KĀ KRIMĀ, ja skolas būs tikai VALSTS VALODĀ, arī Rubika publiskais paziņojums, ka 25. marta nežēlīgās izvešanas bija pareizas DP uzskatos nebija apdraudējums valsts drošībai. Kad varneši novērsīs OKUPĀCIJAS sekas !? Kad izpildīs pienākumus un strādās Latvijai !? DDD nav notikusi, kaut Deklarāciju jau pieņēma 1996.g. Saeima !

 3. Ļoti pareizi Ilgas k – dze, tikai manuprāt biedram Gombergam LPSR nav dzimtene, bet viņš šeit iemaldījies nelikumīgi okupācijas laikā. Ar okupācijas sekām ir jācīnās un prasīsim to no varnešiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+