×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Valsts valodas komisija mudina piedalīties referendumā


Foto - LETAFoto - LETA

Valsts valodas komisija, kas darbojas Valsts prezidenta kancelejas paspārnē, savā šā gada pirmajā sēdē vakar vienbalsīgi pieņēma paziņojumu, kurā aicina cilvēkus piedalīties 18. februārī izsludinātajā referendumā un balsot pret grozījumiem, kas paredz Latvijā krievu valodu ieviest kā otru valsts valodu. 


 

Valsts valodas komisija mudina ikvienu apzināties, kādēļ tā jārīkojas, bet politiķiem vēlas atgādināt, ka valodas attīstībai nepieciešams arī praktisks atbalsts, skaidro Valsts valodas komisijas priekšsēdētājs – filoloģijas doktors Andrejs Veisbergs.

Valsts valodas komisijas paziņojums:

“Latvijas Republikas Sa-tversmes 4. pants nosaka, ka valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda. Valsts valodas komisija uzskata, ka tā ir viena no Satversmes kodola normām, kas nosaka Latvijas kā nacionālas valsts identitāti, nodrošina Latvijas tautas saliedētību un pauž latviešu valodas kā valstsnācijas valodas loģisko statusu.

Otras valsts valodas ieviešana Latvijā ir pretrunā ar valsts konstitucionālajiem pamatiem, traucēs mazākumtautību integrāciju un vienotas sabiedrības funkcionēšanu, kā arī apdraudēs latviešu valodas eksistenci.

Tādēļ Valsts valodas komisija nosoda mēģinājumus ieviest otru valsts valodu Latvijā un aicina Latvijas Republikas pilsoņus piedalīties 2012. gada 18. februārī paredzētajā referendumā un balsot pret  grozījumiem Satversmē, kas paredz ieviest krievu valodu kā otru valsts valodu Latvijā.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+