×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Valsts varētu pārtraukt līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Nepieciešamās vietas bērnudārzos šobrīd nenodrošina 14 no 119 pašvaldībām, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” sacīja Finanšu ministrijas valsts sekretārs Arvils Ašeradens.

Viņš uzsvēra, ka galvenokārt valsts noteikto pienākumu pašvaldībām nodrošināt vietas bērnudārzā galvenokārt nepilda pašvaldības, kam “ar budžetu nav problēmu” – Rīga, Ķekava, Mārupe, Jelgava un citas.

Šobrīd pašvaldībās, kurās nav nepieciešamo bērnudārza vietu, valsts kopā ar pašvaldību sniedz finansiālu pabalstu, lai bērns varētu apmeklēt privātos bērnudārzus. Atbilstoši Ašeradena teiktajam, augusta beigās tiks lemts, vai arī turpmāk valstij iesaistīties šā finansējuma piešķiršanā.

“Pareizāk būtu izdot Ministru kabineta noteikumus, nosakot, ka pašvaldībām ir jāpilda savulaik pieņemtais likums, kas tām uzliek par pienākumu nodrošināt bērnus ar vietām bērnudārzos,” piebilda politiķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nekas nekas,nāks kārtējās vēlēšanas un atkal visi partiju darboņi dzesēs muti par atbalstu ģimenēm ar bērniem un demogrāfiju. Un kā viemēr viss beigsies ar mutes virināšanu

Draugiem Facebook Twitter Google+