Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Valsts varētu segt daļu no elektromobiļu izmaksām

elektromobilis

Ilustratīvs foto

Visi interesenti, kuri plāno iegādāties elektromobiļus, drīzumā varētu pieteikties uz Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) līdzfinansējumu elektromobiļu iegādei, paredz Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātais noteikumu projekts.

VARAM pārstāve Kristīne Barševska aģentūrai BNS pastāstīja, ka uz KPFI līdzfinansējumu varētu pieteikties Valsts iestādes, komersanti, kā arī fiziskas personas. Kopējais finansējums paredzēts 3 522 621 lata apmērā, no kuriem 1 761 310 latu plānots atvēlēt elektromobiļu ieviešanai, bet 1 761 311 latu – elektromobiļu uzlādes infrastruktūras izveidošanai.

Konkursa ietvaros paredzēts atbalstīt elektromobiļu iegādi, kuru maksimālais nobraukums starp uzlādes reizēm ir 100 kilometru, bet elektromobiļa maksimālais ātrums – 100 kilometru stundā.

Tāpat iecerēts atbalstīt ar elektrību darbināmu transportlīdzekļu kombinēto uzlādes stacijas iegādi, tās montāžu un uzturēšanu divu gadu laikā pēc tās uzstādīšanas.

Paredzēts, ka apstiprināto projektu aktivitātes jāīsteno ne vēlāk kā līdz 2013.gada 1.jūlijam.

Konkursa mērķis ir veicināt siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu, atbalstot elektromobiļu iegādi un ar elektrību darbināmu transportlīdzekļu uzlādes staciju izveidi.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+