×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. aprīlis, 2015
Drukāt

Valsts vasarā apmaksās 3500 skolēnu darba vietas (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Šogad vasaras nodarbinātības pasākumā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) plāno iesaistīt 3500 skolēnu, aģentūra BNS uzzināja NVA.

Pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot viņiem iespēju iegūt darba prasmes, iemaņas un darba pieredzi.

Darba devēji jau var sākt pieteikties pasākumam, kas tiks īstenots no 1.jūnija līdz 31.augustam.

Šajā pasākumā var piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kas iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

Par viena skolēna nodarbināšanu darba devējs saņems 180 eiro skolēna darba algai un 36 eiro skolēna darba vadītāja darba algai pirms nodokļu samaksas.

NVA apdrošinās skolēnus pret iespējamiem nelaimes gadījumiem pasākuma laikā. Skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Skolēnu pieteikšanos NVA izsludinās maijā. Skolēni šajā programmā varēs strādāt mēnesi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. vai lētāk un pedagoģiski pareizāk nav organizēt skolēnu ekskursijas uz uzņēmumiem jau no 8 -9 gadu vecuma un skolu- uzņēmēju sadarbību savstarpējas ieinteresētības garā? Kāda ir efektivitāte 1 mēnesi vairāku gadu laikā pastrādāt kaut kādā sterilā darbiņā neis iepazīt visu ražošanas procesu?

  2. Tas labi. Pat apsveicami, ka sak domat, lai vienreiz izbeidzas tas laiks kad veidojas nepartraukta nene paaudze – nestrada un nemacas. Vismaz bus iespejas nedaudz nopelnit un saprast, kas tas ir stradat noteiktas stundas, celties no rita, kaut kada atbildibas sajuta. es , protams par, jo sava laika man vajadzeja piepelnities nelegali, bez kadas apdroshinashanas.

  3. Jauki. Tikai kaitina, ka pašvaldības šo valsts piešķirto finansējumu un iespēju bieži vien uzsver kā savējo… Ar cita naudu jau patīk spodrināt savas spalvas, vai ne?

Draugiem Facebook Twitter Google+