Politika

Valsts vizītē Latvijā ierodas Igaunijas prezidents 0

Šodien trīs dienu garā valsts vizītē Latvijā ierodas Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess ar kundzi Evelīnu Ilvesu, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.

Ilvess ar kundzi otrdienas rītā plkst.7.53 ar Igaunijas dzelzceļa kompānijas “Edelaraudtee” vilcienu izbrauca no Tallinas, dodoties ceļā uz Rīgu, vēsta laikraksts “Postimees”.

Igaunijas vilciens kursē līdz Latvijas un Igaunijas robežpilsētai Valgā/Valkā, kur Ilvess pārsēdīsies Latvijas kompānijas vilcienā.

Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā Igaunijas prezidents ieradīsies plkst.13.32.

Ceļojot ar vilcienu, Igaunijas prezidents vēlas uzsvērt īpašās Igaunijas un Latvijas kaimiņattiecības, kā arī “Rail Baltic” dzelzceļa maršruta nozīmīgumu. Plānots, ka nākotnē “Rail Baltic” dzelzceļš stiepsies no Helsinkiem cauri Baltijas valstīm un Poliju uz Berlīni.

Pēcpusdienā plkst.14.30 viesi oficiālā ceremonijā tiks sagaidīti pie Rīgas pils. Pēc divpusējās un delegāciju tikšanās plkst.16.05 Rīgas pilī notiks Valsts prezidenta Andra Bērziņa un Igaunijas prezidenta kopīga preses konference.

Vēlāk Igaunijas prezidents dosies nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa un pie Jāņa Čakstes pieminekļa.

Vizītes pirmā diena noslēgsies plkst.19 ar valsts vakariņām Mazajā Ģildē.

Savukārt rīt, 6.jūnijā, viesnīcā “Radisson Blu Daugava” plkst.10 Bērziņš un Ilvess piedalīsies Latvijas un Igaunijas biznesa foruma atklāšanā. Plkst.11 Ilvess apmeklēs Rīgas Igauņu pamatskolu.

Vēlāk Igaunijas prezidents tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu (V), Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) un Rīgas mēru Nilu Ušakovu (SC).

Plkst.17 uz prāmja “Tallink” Igaunijas vēstnieks Latvijā Mati Vārmans rīkos pieņemšanu par godu Igaunijas prezidenta valsts vizītei Latvijā. Otrās vizītes dienas noslēgumā Igaunijas prezidents tiksies ar akadēmisko vienību “Austrums”.

Pēdējā vizītes dienā, 7.jūnijā, Ilvess Pokrova kapsētā noliks ziedus pie igauņu dzejnieka Kristiāna Jāka Pētersona pieminekļa, apmeklēs Līvu kultūras centru “Kuolka”, Kolkas ragu, Līvu tautas namu Mazirbē un Slīteres bāku.

Savukārt Igaunijas prezidenta kundze Latvijā iecerējusi apmeklēt arī Brīvdabas muzeju, uzņēmumu “Madara Cosmetics”, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, lina apstrādes darbnīcu “Studio Natural” un uzņēmumu “Grauda spēks”.

LA.lv